Pohodový týden v Alpách - Davos - švýcarský klenot s kartou ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 20 990 Kč

Popis


Poloha:

Švýcarské AlpyDalo by se říct, že Švýcarsko je zemí ledovců a nejvyšších evropských hor. Na území Švýcarských Alp totiž leží nejvíce vrcholů vyšších než 4000 metrů a nachází se zde i nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě. Díky Alpám je Švýcarsko hornatou zemí z 60%. Známé jsou především Walliské, Lepontinské, Bernské, Freiburské, Urnenské a Glarnské Alpy. Podloží je zde tvořeno žulou, břidlicí a na východě pak i vápencem. Na území Švýcarských Alp pramení dva z evropských veletoků, řeka Rýn a řeka Rhóna. Alpy ve Švýcarsku jsou stejně jako celé Švýcarsko bohaté na jezera. Na území hor se nachází kromě světově proslulého Ženevského jezera i jezero Bodamské, Lac de Neuchatel nebo Thunské jezero. Největším vodopádem je Riechenbach, spadající z výšky 540 m v sedmi kaskádách. Na území Švýcarských Alp se nachází sice jediný národní park, (Švýcarský národní park – nejstarší v Evropě), za to však 500 rozlehlých chráněných přírodních rezervací.Ve Švýcarských Alpách se nachází i největší alpský ledovec, Aletschský, který začíná na masívu Jungfrau. Jeho délka se odhaduje na 25 km a je na seznamu UNESCO. Mezi nejkrásnější hory je zařazena vrcholová pyramida bájného Matterhornu, který je věčnou výzvou všech horolezců. Horské středisko Interlaken, se nachází nejen na březích dvou ledovcových jezer, ale současně i pod horskými štíty Eigeru a Jungfrau, na kterém se nachází nejvýše položená železniční stanice Evropy. Švýcarské Alpy jsou doslova posety horskými středisky s kilometry sjezdových i běžeckých tratí. Názvy jako Svatý Mořic nebo Davos nemusí nikdo představovat. Pohádkovou kulisu Švýcarských Alp ještě podmalovávají kilometry horských soukromých železnic, které se šplhají i do těch nejnepřístupnějších horských průsmyků pomocí dokonalých inženýrských děl – mostů a tunelů. Ve Švýcarských Alpách si čas lze naplánovat dle svých sil a nároků. Je zde připraveno mnoho nenáročných turistických chodníků podél horských jezer a po alpských loukách. Vytrvalci pak mohou trávit čas šplháním do kopců a lezením po skalách. Opravdovou výzvou je ale několikadenní túra kolem masivu nejvyšší hory Alp, Mont Blancu. Tuto cestu absolovují každoročně horalé v pohorkách v létě, ale i lyžaři na skialpech na přelomu zimy a jara. Švýcarsko je proslulé svými nároky na přesnost a luxus. Očekávat toto můžete i u vybavení horských chat nebo hotelů. Energii tu nejčastěji lze doplnit proslulým švýcarským sýrem a samozřejmě i čokoládou. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru


Ubytování:

Ubytování: - Ubytovaní jsme v centru Davosu v komfortním ****hotelu.

Program:

1. den:
odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Švýcarska.

2. den:
příjezd do hotelu v DAVOSU (1 550 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓300 m): vlakem do MONSTEIN (1 400 m), údolím "černých ještěrek" až do WIESENU (1 190 m), přejezd vlakem do FILLISURU, kde se dojdeme podívat na nejhezčí viadukt Švýcarska. Zpět vlakem do Davosu, večeře.

3. den:
snídaně, výjezd zubačkou na WEISSFLUHJOCH (2 693 m), sestup nádhernou panoramatickou cestou do sedla STRELAPASS (2 350 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑150 m, ↓1100 m): kolem jezera STRELASEE (2 404 m) k chatě CHORBSHORNHÜTTE (2 575 m), sestup k chatě SCHAFELALP (1 894 m) a dále po cestě sejdeme do Davosu - Frauenkirch, místním busem či vlakem do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓300 m): ze STRELAPASS (2350 m) po panoramatické cestě č. 48 k mezistanici HOHENWEG (2 200 m) a sjezd zubačkou do hotelu, (možnost prodloužení od Strelapass k Strelasee a zpět), večeře.

4. den:
snídaně, odjezd vlakem do KLOSTERSU (1 174 m), výjezd lanovkou na MADRISU (1 887 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑150 m, ↓850 m): přes Älplli k chatě SCHLAPPIN (1 639 m), zpět do KLOSTERSU. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑50 m, ↓50 m): okružní panoramatická cesta nebo sjezd koloběžkou do údolí. Těžší varianta: z Älplli až na rakouskou hranici do sedla SCHLAPPINERJOCH (2 202 m), sestup k chatě Schlappin a zpět do Klostersu, a vlakem zpět do hotelu, večeře.

5. den:
snídaně, výjezd lanovkou na JAKOBSHORN (2 590 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑300 m, ↓750 m): výstup na JATZHORN (2 682 m) přes WITIHÜRELI (2 634 m), (lehčí varianta kolem jezera Stadlersee), sestup do SERTIGU (1 861 m) – možnost krátkého výstupu k vodopádům. Dále ještě výstup na horní stanici lanovky RINENHORN (2 053 m), sjezd do údolí lanovkou a vlakem zpět do DAVOSU. Lehčí varianta: (1,5 z 5; 5 hod., ↓200 m): přejezd vlakem do GLARISU, výjezd lanovkou na RINERHORN (2 053 m) odtud sestup do SERTIGU (1 861 m), možnost krátkého výstupu k vodopádům a zpět pěšky údolím do CLAVADEL, vlakem nebo místním busem do hotelu, večeře.

6. den:
snídaně, odjezd vlakem do KLOSTERSU (1 174 m), výjezd na GOTSCHNAGRAT (2 285 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑350 m, ↓800 m): k chatě PARSENNHÜTTE (2 200 m), výstup do sedla PARSENNFURGGA (2 443 m) přes UNTERSAESS (1 940 m), do mezistanice GOTSCHNABODEN (1 779 m), sjezd do Klostersu, vlakem do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑50 m, ↓50 m): přes chatu PARSENNHÜTTE a panoramatickou cestou ke střední části lanovky na Weissfluchjoch, HOHENWEG (2 200 m) nebo další lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑450 m): k chatě PARSENNHÜTTE (2 200 m), výstup do sedla PARSENNFURGGA (2 443 m), pokračujeme na WEISSFLUHJOCH (2 693 m), sjezd lanovkou do Davosu a do hotelu pěšky, večeře.

7. den:
snídaně, možnost využít vlaku do WOLFGANGU, odkud je pěkná trasa podél jezera do DAVOSU s možností koupání, volné odpoledne s využitím hotelového bazénu. Fakultativně večeře a odjezd do ČR.

8. den:
příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Fotogalerie