Letos oslavíme 35 let od pádu Železné opony

Letos oslavíme 35 let od pádu Železné opony. Požádal jsem Michala Šmída, správce portálu Paměť národa, aby mě provedl historií Železné Opony.

Česká republika historie video podcast

Jak přežít nevychované rodiče na dovolené

Seděli byste v letadle vedle dítěte nebo psa či kočky? Víte, co je ubytování s označením „adults only“? Poslechněte si podcast o tom, jak zvládnout dovolenou v blízkosti nevychovaných rodičů.

rady na cestu video podcast

Rady a tipy na dovolenou s dětmi

Máte děti a jezdíte rádi na dovolenou? Tak tento díl je právě pro vás. V dnešním díle se dozvíte snad všechny informace včetně tipů, které vás mohou napadnout, když vyrážíte na dovolenou s vašimi nejmenšími. 

rady na cestu video podcast

Kam v zimě na hory? Česko vs. zahraničí

V dnešním díle si budu povídat s Janem Papežem o tipech na zimní dovolenou. Kam vyrazit, co na dovolené dělat, na co si dát pozor. A připravili jsme si pro vás i cenové srovnání lyžařské dovolené v České republice vs. v zahraničí.

tipy na dovolenou video podcast

Ze zápisníku delegáta

První díl druhé série Podcastu o cestování jsem pojal trochu jinak. Na místo hosta jsem se posadil já a můj kamarád Josef Hlávka v roli moderátora, poslouchal mé veselé i poučné příhody z dob, kdy jsem pracoval jako delegát. 

rady na cestu video podcast

Izrael od roku 1967 až po říjen 2023 (4/4)

V poslední epizodě našeho čtyřdílného seriálu o Izraeli, kdy Radek Hejret vysvětluje historické souvislosti k pochopení Izraelsko – palestinského konfliktu, se dostáváme do období od roku 1967 až po říjen 2023.

Izrael historie video podcast

Od založení státu Izrael až po Šestidenní válku (3/4)

V předposledním díle našeho čtyřdílného seriálu, vypráví Radek Hejret, specialista na Izrael, o období vzniku státu Izrael až po Šestidenní válku. 

Izrael historie video podcast

Izrael během první a druhé světové války (2/4)

Poslechněte si další díl podcastu, ve kterém Radek Hejret, průvodce po Izraeli, vypráví historické souvislosti Izraelsko – Palestinského konfliktu. Budeme mluvit o období první a druhé světové války.

Izrael historie video podcast

Izrael od Mojžíše po Osmanskou říši (1/4)

Požádal jsem Radka Hejreta, průvodce po Izraeli, aby mi vysvětlil původ Izraelsko – Palestinského konfliktu.

Izrael historie video podcast

Trendy v cestování pro rok 2024

Víte, co je self-driving, bleisure travel, glambing? V dnešním podcastu jsem si povídal s Janem Papežem o různých trendech v cestování pro rok 2024.

rady na cestu video podcast