Mauricius - Božský ostrov s bělostnými plážemi a výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Poloha:

Mauricius - na pobřeží tohoto malebného ostrova najdete překrásné poloprázné pláže s bílým pískem, modrými lagunami a vyhřátým mořem. Na Mauriciu též naleztete korálové útesy, které Vás přímo vybízejí k šnorchlování, jež patří k nezapomenutelným zážitkům. Mauricius nabízí jedny z nejhezčích pláží v Indickém oceánu, nádhernou a pestrou přírodu, korálové útesy a vynikající kuchyně. To vše vám umožní strávit na ostrově Mauritius nezapomenutelnou dovolenou.

Program:

1. den:
odlet z ČR.

2. den:
přílet na MAURICIUS, transfer na hotel. Ubytování dle možností hotelu, procházka po krásné bělostné pláže v blízkosti hotelu, koupání, lenošení, večeře.

3. den:
snídaně, celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrova a která byla založena již roku 1786. Můžete zde obdivovat nespočetné množství různých druhů rostlin, např. i obrovské vodní lekníny Victoria regia pocházející z Amazonie. Obrovské bílé květy této rostliny se rozevírají odpoledne a druhý den ráno, když se zbarví dorůžova, umírají. Dále jsou zde stromy stovky let staré, dekorativní zlaté bambusy a mnoho druhů palem, fíkovníky, ebenové stromy, mahagonové stromy a další zajímavé dřeviny. Při zpáteční cestě se ještě zastavíme u nejhezčího zámku celého ostrova LABOURDONNAIS, který byl dokončen roku 1859 a je jednoznačně nejpůvabnější ukázkou koloniální architektury, který byl nedávno celý zrekonstruován. Příjezd na ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, celodenní fakultativní lodní výlet k ostrovu, kterému se přezdívá dělostřelcův klín - COIN DE MIRE, dále až do laguny ILE PLATE, kde budeme mít dost času na šnorchlování nebo lenošení na překrásných bělostných pláží. Můžeme i obdivovat zachovalou flóru i faunu na ostrově. Během plavby na velmi pohodlném katamaránu bude zajištěno zdarma občerstvení i výborný oběd.

5. den:
snídaně, odjezd na výlet do NP BLACK GORGES, kde se projdeme kolem jediného mohutného vodopádu CHAMAREL, který padá z výšky 95 m. Poté dojedeme ještě na prohlídku unikátní místní zajímavosti, kterou je ZEMĚ SEDMI BAREV, kde se země zbarví dle slunečního svitu do pestré palety barev. Dále navštívíme i palírnu rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého mauricijského rumu. Odjezd zpět na ubytování, večeře.

6. den:
snídaně, celodenní volno u moře, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd na půldenní prohlídku PORT LOUIS, hlavního a největšího ostrova, kde se projdeme největším bulvárem města, navštívíme centrální trh se zachovalou atmosférou každodenního života místních s možností nákupu neuvěřitelného exotického ovoce či zeleniny, návštěva hinduistického chrámu Kaylasson, který je klenotem národního dědictví Mauricia, poté přejedeme do bývalého koloniálního města MOKA, kde si nenecháme ujít prozkoumání kreolského sídla EUREKA. Přesun na hotel, večeře.

8. den:
snídaně, celodenní volno u moře, večeře.

9. den:
snídaně, celodenní výlet do jižní části ostrova, kde se nejdříve stavíme u svatého jezera GRAND BASSIN nazývaného také Ganga Talao (nachází se v kráteru vyhaslé sopky). Jezero je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu. Poté se přesuneme ještě na prohlídku nejlepší čajové plantáže na ostrově BOIS CHERI TEA FACTORY, kde se nejen dozvíme historii čaje na Mauriciu, ale čaj i ochutnáme a případně můžeme nakoupit. Přejezd zpět na hotel, večeře.

10. den:
snídaně, poslední den u moře, možnost fakultativní plavby lodí s proskleným dnem, kdy můžete pozorovat pestrobarevné živočichy nebo krásně zbarvené korály. Večeře.

11. den:
snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště a odlet domů.

12. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie