Kouzelné Japonsko v jarních nebo podzimních barvách 

Dejte vědět svým přátelům:

od 82 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
odlet z Prahy do TOKIA. Prohlídku začneme uprostřed města, kterému dominuje CÍSAŘSKÝ PALÁC. Přes tokijskou GINZU, oblast s obchodními domy, doputujeme do zahrad HAMARIKJÚ pod mrakodrapy s výhledem na TOKIJSKOU VĚŽ (333 m). Následuje návštěva největší tokijské svatyně MEIJI-JINGU - 12 m vysoká dřevěná toria (brány) vyrobené z 1500 let starého tchajwanského cypřiše. Typický obrázek města se nám vybaví na křižovatce SHIBUYA, nejrušnější na světě. Den zakončíme u sochy HAČIKÓ, psího hrdiny.

3. den:
ráno návštěva rybího trhu TSUKIJI. Projdeme si uličky trhu, abychom si prohlédli množství pestrobarevných ryb, mořských plodů nebo hub, které trh nabízí ke koupi. Z vyhlídky DENTSU si užijeme netradiční výhled na samotný trh, císařské zahrady HAMARIKJÚ nebo na TOKIJSKOU ZÁTOKU. Ve čtvrti UENO musíme navštívit TOKIJSKÉ NÁRODNÍ MUZEUM se sbírkou samurajských mečů, kimon, dřevotisků atd. Dalším místem, které je v Tokiu nutné vidět, je chrám SENSO-JI s pětipatrovou pagodou. Abyste se dostali dovnitř, musíte projít přes KAMINARI-MON, krásnou BRÁNU HROMU. V případě dostatku času méně navštěvovaná oblast YANAKA s budovami z doby před 2. sv. válkou. Večer si můžeme užít výhled z tokijské SKY TREE, 634 m vysoké věže, a poté ochutnáme první sushi, ramen (vaječné nudle) anebo třeba jakitori (špízy) v nejživější tokijské čtvrti SHINJUKU.

4. den:
autobusem do oblasti PĚTI JEZER FUJI kolem úpatí symbolu Japonska, hory FUJI. Obzvláště na jaře a na podzim je barevný pohled nesmírně krásný. Město KAWAGUCHI-KO vybízí k toulkám kolem jezer a po okolí. To vše ve stínu neokoukané hory FUJI. Večer návrat zpět.

5. den:
volný den v TOKIU - nákup suvenýrů, keramiky, návštěva muzeí, např. Muzeum japonských mečů, Muzeum sumo či ZOO, popřípadě dokončení návštěvy památek, které se nestihly v předešlých dnech.

6. den:
superrychlým vlakem šinkanzenem se přesuneme z Tokia do KYÓTA. KYÓTO, to je perla Japonska, zde najdete vše, co činí Japonsko Japonskem - starobylé chrámy, svatyně, nádherné zahrady (17 míst zapsaných na seznamu UNESCO). S japonskými komiksy manga se seznámíte v MANGA MUZEU (v případě, že na zájezdu nebude dostatek zájemců o toto muzeum, je možné navštívit alternativní místo, např. Zlatý pavilon Kinkaku-Ji, chrá Kiyomizu-dera nebo svatyni Fushimi Inari). Chrám NISHI HONGAN-JI tvoří pět budov a uvnitř je možné vidět malby, kovové ornamenty či plastiky. Odpoledne nahlédneme do kjótské kuchyně na tržišti NISHIKI a večer budeme pozorovat gejši spěchající za prací ve čtvrti PONTO-CHO, úzké uličce se svítícími lampiony, které vytváří nádhernou atmosféru starého Japonska. Dnešní den završíme v jedné z nejkrásnějších ulic v celé Asii, v ulici SHIMBASHI ve čtvrti GION.

7. den:
dopoledne se projdeme po Cestě filozofie TETSUGAKU-NO-MICHI podél kanálu nedaleko pohoří HIGAŠIJAMA, můžeme navštívit i Stříbrný pavilion se zahradou a dorazíme k chrámu NANZEN-JI s nádherným výhledem. Nalezneme tu i hojo, obytné budovy představeného, a zenovou ZAHRADU SKÁKAJÍCÍHO TYGRA. Vychutnáme si šálek japonského matcha čaje a pokocháme se pohledem na malý vodopád. Odpoledne se přesuneme do západního Kjóta se slavným bambusovým hájem ARASHIYAMA, což je opravdový skvost a atmosféra tu je nadpozemská. V případě dostatku sil na nás na druhém břehu řeky čeká opičí park IWATAYAMA. Park je ideálně zasazen na zeleném kopečku nad městem.

8. den:
odjezd do prvního japonského hl. města NARA, na jehož území stojí jedna z nejcennějších památek Japonska - DAIBUTSU (Velký Buddha) v chrámu TODAI-JI nad panenským lesem NARA-KÓEN, kde  budeme pozorovat jeleny sika. Síň DAIBUTSU-DEN je největší dřevěnou budovou světa a ukrývá jednu z největších bronzových soch Buddhy z r. 746. Projdeme se k šintoistické svatyni KASUGA TAISHA. Přístup ke svatyni je lemován stovkami luceren.

9. den:
odjezd do metropole gurmánů ÓSAKY. Impozantní hrad ÓSAKA-JO stavělo sto tisíc dělníků tak, aby vybudovali nedobytný žulový hrad, prohlédneme si moderní skvost architektury, mrakodrap UMEDA SKY BUILDING. Na oběd se zastavíme v TAKIMI-KOJI, tržní uličce s pivnicemi a jídelnami, a noční život i chuťové buňky večer uspokojíme v pasáži DÓTOMBORI, kde ochutnáme nejoblíbenější pokrm Ósačanů - okonomiyaki (smažené plněné omelety s omáčkou), který je připravován přímo před vámi.

10. den:
šinkanzenem se přemístíme do HIROSHIMY. Po příjezdu budeme směřovat k PARKU PAMÁTNÍKU MÍRU připomínajícímu dopad atomové bomby. V parku hoří PLAMEN MÍRU, prohlédneme si PAMĚTNÍ MOHYLU OBĚTÍ VÝBUCHU ATOMOVÉ BOMBY, PAMÁTNÍ SÍŇ OBĚTÍ VÝBUCHU ATOMOVÉ BOMBY a ATOMOVÝ DÓM, kde 6. srpna 1945 explodovala bomba. Po zbytek dne si užijeme druhou tvář Hirošimy - zelené parky s širokými bulváry a uvolněnou přátelskou atmosférou.

11. den:
odjedeme na malý ostrov MIYAJIMA s červenou bránou ITSUKUSHIMA-JINJA. Pěšky nebo lanovkou vystoupáme na posvátnou horu MISEN (530 m) a na vrcholu si prohlédneme chrám s ohněm. Po sestupu dolů navštívíme ještě některé z dalších chrámů - DAIGAN-JI z r. 1201 nebo šingonský chrám DAISHO-IN s modlitebními mlýnky a jeskyní. Návrat zpět do HIROSHIMY. Odlet domů.

12. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie