usa - Yosemite, Sequoia a Kings Canyon - proslulé národní parky Kalifornie 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet do San Francisca nebo San Jose, přejezd na nocleh na cestě do YOSEMITE.

2. den:
YOSEMITY začneme poznávat v nejstarší části parku - oblast WAWONA (v indiánském jazyce oblast „velkých stromů“), která je známá díky rozsáhlým hájům sekvojovců obrovských. Na začátek zájezdu podnikneme jednoduchou túru k 2 700 let starému sekvojovci GRIZZLY GIANT, která vede skrz oblíbené fotografické spoty - obrovské stromy s tunely, např. FALLEN WAWONA TUNNEL nebo CALIFORNIA TUNNEL TREE. Túra vede takřka po rovině, dnešním cílem není zdolávání vrcholů, ale obdivování masivních, mnohatisíciletých stromů (3,2 km, ↑↓ 91 m, 2 hod.). Ti z vás, kteří mají plno energie, si mohou trasu prodloužit o výstup na WAWONA POINT (2 076 m n. m.), úžasnou vyhlídku (celkem 9 km, ↑↓ 350 m, 4 hod.). Odpoledne se společně přeneseme do dob původních Yosemit v PIONEER YOSEMITE HISTORY CENTRU - dobová vesnice s historickými budovami a dřevěným krytým mostem přes řeku South Fork Merced River.

3. den:
dnes nás čeká turistika v opravdovém klenotu národního parku, v YOSEMITSKÉM ÚDOLÍ. Vše, po čem toužíte při návštěvě Yosemit, najdete právě zde. Projedeme celé YOSEMITSKÉ ÚDOLÍ a naskytnou se nám pohledy na skalní skvosty EL CAPITAN a HALF DOME. Vydáme se na túru proti proudu řeky Merced k jedněm z nejkrásnějším vodopádům parku VERNAL a NEVADA FALLS. Žulová cesta po rovině se střídá se stoupáním po schodech a vede podél řeky k vodopádům VERNAL FALLS (97 m), dále k smaragdovému jezírku EMERALD POOL a až k vodopádu NEVADA FALLS (181 m). Při cestě zpět se nabízí nádherné výhledy na okolní hory LIBERTY CAP či MT. BRODERICK (14,2 km, ↑↓ 600 m, 6 hod.). Trasu lze kdykoliv zkrátit, například lze dojít jen k vodopádům Vernal Falls (5,6 km, ↑↓ 150 m, 2 hod.). Jelikož nikam nespěcháme, budeme mít rovněž čas na prohlídku a nákupy ve vesničce YOSEMITE VILLAGE, kde můžete nakouknout do zrekonstruovaných staveb indiánů kmene Mivoků. Po této celodenní túře nás čekají dvě kratší zastávky na lehké procházky. Nejdříve procházka s vyhlídkou na nejdramatičtější podívanou na světě - YOSEMITSKÉ VODOPÁDY a poté procházka k vodopádu BRIDALVEIL FALL, které se na řítí do údolí z výšky 189 m. Obě procházky jsou dlouhé cca 1 km.

4. den:
oblast TUOLOMNE MEADOWS nám nabídne pohled na několik úchvatných jezer, ve kterých se i vykoupeme. Trasa k jezeru LOWER CATHEDRAL LAKE nás povede skrz ledovcový kar, louky a borovicový les. Při cestě budete mít neustále před sebou výhled na vrchol CATHEDRAL PEAK (3 326 m n. m.). Cestu si ještě o maličko prodloužíme, když dojdeme k jezeru UPPER CATHEDRAL LAKE (13 km, ↑↓ 330 m, 5 hod.). Alternativní výlet vede přímo přes květinové louky TUOLOMNE MEADOWS, které jsou protkány minerálním pramenem SODA SPRINGS, až k horské chatě PARSONS MEMORIAL LODGE z r. 1915, pojmenované po dobrodruhovi E. T. Parsonovi a dále se napojuje na slavnou dálkovou trasu PACIFIC CREST TRAIL směrem k vrcholu LEMBERT DOME a skrz kemp zpět k výchozímu místu trasy (5 km, ↑↓ 50 m, 2 hod.). Odpoledne nás po teplém dni čeká koupání v jezeře TENAYA LAKE s modře lesknoucí se hladinou, lemovaném skupinou žulových útesů a skalních dómů a v podvečer vyhlídka OLMSTED POINT, která nabízí ohromující výhled na TENAYA CANYON a HALF DOME.

5. den:
dnes nás čeká lehká turistika v oblasti GLACIER POINT, kde se vám rozevře celá východní strana Yosemitského údolí a HALF DOME se tyčí v úrovni očí, aniž byste se nějak namáhali. Poté vystoupáme na horu SENTINEL DOME (2 476 m n. m.), která nabízí fantastický 360° výhled na yosemitské perly, uvidíte HALF DOME i EL CAPITAN prakticky z jednoho bodu. Procházku si prodloužíme přes ROOSEVELT POINT o výstup na vyhlídku TAFT POINT (2 286 m n. m.) a zpět na výchozí místo (8,2 km, ↑↓ 250 m, 3 hod.). Odpoledne možnost pikniku a užívání posledních chvil v Yosemitech na loukách MCGURK MEADOW

6. den:
přejezd do NP KINGS CANYON, k jednomu z nejhlubších kaňonů Severní Ameriky. Projedeme serpentinami až k zelené louce ZUMWALT MEADOW, která je ohraničena žulovými stěnami. Za zvuků stejnojmenné řeky Kings River se vydáme až k mostu BAILEY BRIDGE a zpět (7 km, ↑↓ 50 m, 2,5 hod.). Dále se vdáme na prozkoumávání dalších míst v NP KINGS CANYON, po cestě se zastavíme u vodopádů ROARING RIVER FALLS a GRIZZLY FALLS. Úchvatný výhled na zasněžené vrcholky pohoří SIERRA NEVADA se nám naskytne z vyhlídky PANORAMIC POINT. Dnes se seznámíme i s jedněmi z majestátních sekvojových obrů, kterým velí strom GENERAL GRANT (výška 82 m, obvod kmene 33 m, stáří 1 700 let). V okolí tohoto stromu vede naučná stezka s historickou chatou GAMLIN a několika popadanými sekvojemi, kterými se dá skrz procházet.

7. den:
odjíždíme do centra NP SEQUOIA, po silnici Crescent Meadow klikatící se mezi obřími sekvojovci, kde jedním z nich projedeme i autem (TUNNEL LOG), se dostaneme k žulovému monolitu MORO ROCK, na který vystoupáme sice po 400 schodech, ale odměnou nám bude skvělý 360 °C výhled na rozvodí GREAT WESTERN DIVIDE. Stezka CRESCENT MEADOW pro nás bude výchozím bodem k procházce dnešního dne. Kratší varianta vede kolem stejnojmenné mýtiny se sekvojovci k dřevěnému domku THARP’S LOG vytvořenému z padlého sekvojovce (3 km, ↑↓ 70 m, 1,5 hod.). Za odměnu si pak na mýtině můžete užít piknik. Pro zdatnější se nabízí prodloužení trasy o stezku SUGAR PINE TRAIL (+2,5 km, ↑↓ 150 m, 1,5 hod.) s výhledy do údolí i na vysoké sekvoje. Odpoledne nás čeká trocha geologie v jeskyni CRYSTAL CAVE s éterickými dómy, sloupy a dýkami stalaktitů. Den v podvečer zakončíme u největšího stromu na světě GENERAL SHERMAN (výška 84 m, obvod kmene 31 m, stáří cca 2 700 let).

8. den:
s turistikou se rozloučíme na panoramatické pěší trase BIG BALDY RIDGE TRAIL vedoucí skrz rozsáhlé borovicové lesy, po cestě nás čeká několik kratších stoupání a klesání s výhledy do údolí a na Sierru Nevadu. Cílem je vrchol BIG BALDY (2 502 m) (7,1 km, ↑↓ 183 m, 2 hod.). Písečné zátoky a pláže nám na závěr nabídne pitoreskní jezero HUME LAKE, které využijeme ke koupání, ale můžeme ho i pěšky obejít (4,5 km, bez převýšení, 1,5 hod.).

9. den:
přejezd na letiště, odlet domů ze San Francisca nebo San Jose. V případě večerního letu domů ještě krátká prohlídka San Francisca či okolí.

10. den:
přílet domů.

Fotogalerie