Thajsko - příroda, památky a ostrovy pro nenáročné ** 

Dejte vědět svým přátelům:

od 56 990 Kč

Popis


Poloha:

THAJSKOThajsko je jako odraz na klidné hladině vody – je nám důvěrně známý, když jej ale rozčeříme dotykem, zmizí z pohledu. Známe thajskou kuchyni, vyzkoušeli jsme thajské masáže, slyšeli jsme o thajském boxu i stínovém divadlu, čteme zprávy o thajském politickém vývoji, viděli jsme nesčetně mnoho fotografií nádherných thajských pláží i bohatě zdobených chrámů v cestopisech i katalozích cestovních kanceláří. O Thajsku můžeme slyšet tisíckrát, můžeme vidět bezpočet filmů odehrávajících se zde, přesto tuhle zemi je potřebné navštívit, abychom alespoň trochu poznali, co v sobě skrývá.Je to země, kde si můžete polenošit na pláži nebo také zažít velké cestovatelské dobrodružství. Můžete si zde užít pohodlnou dovolenou v luxusních hotelích i bivakování v malých vesničkách daleko od civilizace. Můžete se spřátelit s turisty z celého světa při obdivování slavných památek nebo při obíhání barů pozdě do noci. Můžete ale také zmizet do odlehlých končin a poznávat autentický thajský venkov a navštívit vesnice, v kterých bydlí početné horské kmeny. Uvidíte ohromné kulturní bohatství této země, ale také chudobu velkých měst.Thajsko je jednoduše fenomén. Dlouhá století bylo velkou dobyvačnou říší, která kolonizovala a podmaňovala si okolní země. Díky své bojovnosti a určité tvrdohlavosti ale Thajsko také nikdy nebylo kolonií a zachovalo si svoji samostatnost s výjimkou japonské okupace během druhé světové války. Národní hrdost a buddhistiská víra doposud výrazně formují thajskou kulturu. Nemůžeme nevzpomenout také thajskou přírodu, nádherné pláže, ostrovy, tajemné jeskyně, prales, divoké i ochočené slony a mnoho druhů vzácných zvířat. V národních parcích žijí kriticky ohrožené druhy jako je plachý leopard obláčkový, hravý delfín irrawadský či zavalitý, ale sympatický dugon indický. Thajsko vám nabízí širokou škálu oddechu i dobrodružství a je jenom na vás, jak si dovolenou v této čarokrásné zemi naplánujete. Zcela určitě vás návštěva této země obohatí na celý život.Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z Prahy.

2. den:
přílet do královského města BANGKOKU, kterému se přezdívá "Město andělů", což je překlad thajského názvu města KRUNG TEP. Přejezd na ubytování nedaleko centra, odkud budeme mít blízko k památkám, restauracím a pestrým místním marketům, kde ochutnáme pravou thajskou kuchyni. V podvečer nasedneme do jedné z loděk brázdících řeku CHAO PRAYA RIVER a užijeme si plavbu podél okouzlujících chrámů, budeme projíždět křivolakými kanály proplétajícími se čtvrtí THONBURI, která kdysi bývala hlavním městem Thajska. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů, do ulice, která nikdy nespí - KHAO SAN. Tady se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, a kdo bude mít odvahu, může i ochutnat. A ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.

3. den:
po snídani celodenní prohlídka třpytivých chrámů a paláců ostrova KO RATANAKOSIN - velkolepý GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), nejstarší chrám v Bangkoku WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. Přeplujeme řeku přívozem a vystoupíme u romantického chrámu WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok (pokud bude dokončena rekonstrukce). Dle časových možností individuální toulání Bangkokem. Po setmění se společně odebereme do východní části Bangkoku, která je pro mnohé místní obyvatele odvrácenou stranou spořádaného života, avšak je povinnou zastávkou pro všechny, kteří chtějí poznat opravdový Bangkok. Mluvíme o RED-LIGHT DISTRICTU vyzdobeném barevnými neony a překypujícím nočními bary, jehož hlavní ulicí je SOI COWBOY a oblast okolo NANA PLAZA.

4. den:
snídaně, návštěva DUSITSKÉHO PARKU, kde navštívíme Trůnní sál Abhisek, který ukrývá poklady královské rodiny ve formě přepychového umění vytvořeného thajským lidem pod záštitou nadace královny Sirikit - kde jinde spatřit královská sloní nosítka ze zlata a krovek vzácných brouků. Přesun do centra thajského nezávislého umění, na VÍKENDOVÝ TRH CHATUCHAK, kde může koupit zvířata, tenisky nebo úžasné oděvy od neznámých místních návrhářů. Venku v místní obří jídelně ochutnáme thajské jídlo. Ze zkušeností víme, že ve venkovních restauracích ochutnáte vždy to nejčerstvější a nejchutnější co Thajsko nabízí (pokud bude trh uzavřen, do programu bude zařazena návštěva chrámové ZLATÉ HORY s panoramatickým výhledem na Bangkok). Přemístíme se do ČÍNSKÉ ČTVRTI, nejstarší čtvrti v Bangkoku protkané úzkými uličkami a pestrými čínskými chrámy. Tato čtvrť je v podvečerní náladě chaotická, přeplněná lidmi, ale okouzlí vás, tím jsme si jisti. A kdo má chuť, ale i dostatek peněz, může ochutnat místní specialitu - polévku ze žraločí ploutve, nebo si zakoupit nějaký šperk ze zlata, klenotnictví je tu snad tisíc.

5. den:
snídaně, ráno odjezd vlakem do bývalého hlavního královského města s impozantními chrámy a paláci, které zatím zůstalo, zřejmě také z důvodu své rozsáhlosti, nezkaženým městem. Jedná se o vysoce uctívanou AYUTHAYU, jejíž ruiny jsou symbolem královské moci a náboženství. Pěšky projdeme hlavní dominanty na ostrově. Navštívíme největší chrám v Ayuthayi WAT PHRA SI SANPHET či nejslavnější chrám WAT PHRA MAHATHAT s Buddhovou hlavou obrostlou spletí kořenů. Kdo bude mít zájem, může si zapůjčit kolo. Odpoledne zpět do Bangkoku, odpočinek v LUMPHINI PARKU či procházka další částí red-light districtu - PATPONG. Večer návštěva místních barů či restaurace.

6. den:
snídaně, ráno autobusem do maniokem a cukrovou třtinou obehnaného KANCHANABURI se slavným MOSTEM PŘES ŘEKU KWAI. Zamíříme na válečný hřbitov, kde je pohřbeno více než 6000 válečných zajatců, kteří zemřeli při stavbě mostu, navštívíme MUZEUM ŽELEZNICE SMRTI, které je nejlepší studnicí informací o stavbě proslulé železnice s mostem. Po zbytek dne individuální procházky po městě či návštěva dalších muzeí.

7. den:
snídaně, nezapomenutelná projížďka vlakem po nejhistoričtější části „ŽELEZNICE SMRTI“, vlak pojede přes Most přes řeku Kwai, naskytnou se nám výhledy do údolí na raftové domečky na řece, budeme projíždět zvlněnou krajinou hor až do konečné stanice NAM TOK. Pokud pojede vlak na čas, stihneme se ještě vykoupat v nedalekém vodopádu SAI YOK NOI, který je součástí NÁRODNÍHO PARKU SAI YOK. Odpoledne se vydáme zpět do Kanchanaburi, kde si vychutnáme společnou večeři na řece při pohledu na místní vyhlášené západy slunce.

8. den:
snídaně, ráno odjezd autobusem na letiště do Bangkoku, krátký přelet do provincie KRABI na břehu ANDAMANSKÉHO MOŘE, která je slavná díky svým všudypřítomným krasovým formacím, a to na pevnině i v moři. Ubytujeme se přímo v městečku KRABI TOWN a budeme mít možnost navštívit lákavý noční trh, kde za doprovodu všudypřítomné thajské hudby ochutnáme krevetovou polévku, papájový salát či thajské sladkosti.

9. den:
po snídani přesun do přístavu, nalodění na loď, se kterou poplujeme na hornatý ostrov PHI PHI. Přesun do místa ubytování, osobní volno.

10. den:
snídaně, odpočinek na bělostné pláži, možnost thajských masáží, šnorchlování (jen pár metrů od břehu objevíte bohatý podmořský svět). Pro zájemce lodní výlet po okolních ostrovech se šnorchlováním.

11. den:
snídaně, pro zájemce pěší túra do vnitrozemí ostrova, klikatou cestičkou se dostaneme džunglí až na vrchol ostrova, odměnou nám bude neopakovatelný výhled na neobydlený ostrov PHI PHI LEH, který se zvedá z křišťálově čisté vody, i na dvojici protilehlých modravých zálivů. Sestup do vesnice TONSAI. Zpět na ubytování.

12. den:
snídaně, dopoledne odplujeme zpět do Krabi a odtud autobusem půvabnou silnicí do městečka PHANG-NGA ležícího uprostřed vápencových skalisek, není proto nic zvláštního, že se budeme dívat pořád vzhůru kolem sebe. Ubytujeme se a pokračujeme pěší procházkou k chrámu WAT THAM TA PAN, kde budeme procházet mezi sochami znázorňujícími buddhistické peklo a ráj. Skrz obrovského Čínského hada projdeme do nitra hluboké jeskyně.

13. den:
snídaně, prozkoumáme pohádkové prostředí téměř nenavštěvovaného deštného lesoparku SA NANG MANORA, projdeme se po jednoduchých stezkách vedoucích kolem vodopádů, které vytvářejí kaskádová jezírka, ve kterých se podle legendy koupe i mytická princezna Manora. Nafotíme si skaliska porostlá lišejníky a stromy tropického ovoce. V tento den je možné zajistit půjčení motocyklu k dalšímu prozkoumávání okolí Phang-Nga.

14. den:
po snídani, odjezd do MOŘSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU AO PHANG-NGA s více než 40 ostrovy s obřími útesy. Největším lákadlem je OSTROV JAMESE BONDA, který se pravým jménem nazývá KO PHING KAN. Natáčely se tu scény z filmu Muž se zlatou zbraní. A nebojte, nebudeme tu jen proplouvat, my se i vykoupeme, a to na jedné maličké pláži, kde si zároveň vychutnáme i oběd. Dále budeme proplouvat nejrozlehlejšími mangrovovými lesy, možná v nich uvidíme i varana skvrnitého nebo zoborožce štítnatého, a objevíme také život v muslimské plovoucí vesničce KO PANYI, která je postavena na dřevěných kůlech a má i vlastní mešitu. Zpět na pevninu.

15. – 16. den:
snídaně, zpět do Krabi, přelet do Bangkoku, let domů.

Fotogalerie