Thajsko - pohoda na kouzelných třech ostrovech Thajského zálivu s polopenzí 

Dejte vědět svým přátelům:

od 62 990 Kč

Popis


Poloha:

THAJSKOThajsko je jako odraz na klidné hladině vody – je nám důvěrně známý, když jej ale rozčeříme dotykem, zmizí z pohledu. Známe thajskou kuchyni, vyzkoušeli jsme thajské masáže, slyšeli jsme o thajském boxu i stínovém divadlu, čteme zprávy o thajském politickém vývoji, viděli jsme nesčetně mnoho fotografií nádherných thajských pláží i bohatě zdobených chrámů v cestopisech i katalozích cestovních kanceláří. O Thajsku můžeme slyšet tisíckrát, můžeme vidět bezpočet filmů odehrávajících se zde, přesto tuhle zemi je potřebné navštívit, abychom alespoň trochu poznali, co v sobě skrývá.Je to země, kde si můžete polenošit na pláži nebo také zažít velké cestovatelské dobrodružství. Můžete si zde užít pohodlnou dovolenou v luxusních hotelích i bivakování v malých vesničkách daleko od civilizace. Můžete se spřátelit s turisty z celého světa při obdivování slavných památek nebo při obíhání barů pozdě do noci. Můžete ale také zmizet do odlehlých končin a poznávat autentický thajský venkov a navštívit vesnice, v kterých bydlí početné horské kmeny. Uvidíte ohromné kulturní bohatství této země, ale také chudobu velkých měst.Thajsko je jednoduše fenomén. Dlouhá století bylo velkou dobyvačnou říší, která kolonizovala a podmaňovala si okolní země. Díky své bojovnosti a určité tvrdohlavosti ale Thajsko také nikdy nebylo kolonií a zachovalo si svoji samostatnost s výjimkou japonské okupace během druhé světové války. Národní hrdost a buddhistiská víra doposud výrazně formují thajskou kulturu. Nemůžeme nevzpomenout také thajskou přírodu, nádherné pláže, ostrovy, tajemné jeskyně, prales, divoké i ochočené slony a mnoho druhů vzácných zvířat. V národních parcích žijí kriticky ohrožené druhy jako je plachý leopard obláčkový, hravý delfín irrawadský či zavalitý, ale sympatický dugon indický. Thajsko vám nabízí širokou škálu oddechu i dobrodružství a je jenom na vás, jak si dovolenou v této čarokrásné zemi naplánujete. Zcela určitě vás návštěva této země obohatí na celý život.Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. - 2.den:
odlet z Prahy, přílet do BANGKOKU, přejezd na ubytování v srdci Bangkoku. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů - KHAO SAN, kde se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, kdo bude mít odvahu, může ochutnat. A ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.

3. den:
po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Bangkoku. Nejprve zamíříme k velkolepému, bohatě zdobenému paláci GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), palác je zdoben nástěnnými malbami znázorňujícími Ramayanu. Co by kamenem dohodil od Grand Palace se nachází nejstarší chrám v Bangkoku, a sice WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. Po řece Chao Phraya River přejedeme k romantickému chrámu WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok (pokud bude již dokončena rekonstrukce). Dále po řece budeme pokračovat do CHINATOWNU, nejstarší čtvrti v Bangkoku protkané úzkými uličkami, kde se občerstvíme v některém z místních stánků, a pokud budeme mít odvahu, ochutnáme jídla, která nejsou běžně dostupná jinde v Bangkoku. Den zakončíme prohlídkou Chrámu zlatého Buddhy WAT TRAI MIT a ve čtvrti PATPONG, která je spíše známa jako red-light district s barevnými neony a nočními bary, a která ožívá pouze v noci.

4. den:
ráno odletíme z Bangkoku do SURAT THANI, odkud pojedeme autobusem do přístavu a přeplujeme na první z trojice ostrovů v Thajském zálivu - KO PHA NGAN, který je ideální pro začátek plážového relaxu. Dnes si budeme vychutnávat klidnou atmosféru ostrova porostlého vlhkou džunglí, čeká nás první koupání v tyrkysovém moři, první zkouška vyhřátého písku.

5. den:
dnešní den věnujeme poznávání kopcovitého vnitrozemí ostrova, které je plné vodopádů a vrcholků se senzačními výhledy. Uprostřed národního parku navštívíme vodopád PHAENG, ke kterému se dostaneme po krátkém, strmém výstupu. Koupání v tomto vodopádu pak bude příjemnou odměnou za náročnější výstup. Poté se vydáme na horu KHAO RA (625 m), ze které je úžasný výhled, za dobré viditelnosti až na ostrov Ko Tao. Cestou na jednu z nejkrásnějších pláží ostrova BOTTLE BEACH (HAAD KHUAT) se ještě zastavíme na prohlídku ČÍNSKÉHO CHRÁMU, který je proslulý tím, že přináší svým návštěvníkům štěstí. Následuje volné odpoledne na malebné pláži, které je stále ještě ukryta před většinou turistů.

6. den:
po snídani se vydáme na návštěvu sloní farmy, kde budeme mít příležitosti slony nakrmit nebo je umýt. Poté nás čeká návrat do hotelu, odpočinek na pláži nebo při thajské masáži. Večer odjedeme na večeři a nákupy do THONG SALA na noční trh PHANTIP.

7. den:
dopoledne volno na pláži, odpoledne odplujeme lodí na ŽELVÍ OSTROV, oblíbený úkryt pirátů, kouzelný ostrov KO TAO, který se vám jistě zalíbí svou osobitou atmosférou, kterou si stále zachovává v důsledku své odlehlejší polohy od pobřeží.

8. den:
dnes se vydáme na průzkum zdejších atraktivních mořských mělčin, které vám umožní nahlédnout do mnohobarevného království mořských rybek. Vystoupáme na vrcholek JOHN SUWAN VIEWPOINT, ze kterého se nám naskytne nejlepší vyhlídka na celém ostrově. Pod vámi uvidíte doslova tropickou zahradu, která obklopuje pláž FREEDOM BEACH a další zátoky zbarvené do několika odstínů tyrkysově modré. Sejdeme zpět dolů na již zmíněnou FREEDOM BEACH, kde se posadíme pod kokosovou palmu a s nápojem z tropického ovoce si budeme užívat klid a pohodu, kterou nám tento ostrov nabízí.

9. den:
celodenní výlet se šnorchlováním či koupáním, při kterém navštívíte pláže, které jsou zařazeny na seznam top nejlepších pláží světa - AOW LUEK, ŽRALOČÍ ZÁTOKA, ZÁTOKA MANGO BAY, OSTROV KO NANG YUAN se třemi vrcholky spojenými pásem písečného nánosu. Součástí výletu je oběd a zapůjčení šnorchlovacího vybavení.

10. den:
individuální volno, možnost návštěvy hodiny jógy, která je tak typické pro tento ostrov.

11. den:
odplujeme na největší z navštívených ostrovů - KO SAMUI, který byl kdysi osídlen čínskými kupci. Vliv čínské kultury je tu patrný dodnes. Ubytujeme se nedaleko proslulých pláží CHAWENG a LAMAI. Večer si užijeme bohatý noční život, který tento ostrov nabízí.

12. den:
jeden z posledních dnů naší cesty věnujeme prozkoumání severní části ostrova, kde na skalnatém ostrůvku spojeném s hlavním ostrovem stojí CHRÁM VELKÉHO BUDDHY z r. 1972 a chrám WAT PLAI LAEM, kde je k vidění obrovský Buddha s osmnácti rukami. Uprostřed ostrova se osvěžíme ve vodách nejvyššího vodopádu ostrova NA MUANG (30 m), který se valí přes purpurové skály a dole tvoří malebné jezírko. Na blízké kokosové farmě si nakoupíme produkty místní výroby z kokosu a blíže se seznámíme s jeho zpracováním. Nesmí vás také překvapit, že kolem vás mohou procházet buvoli, které tu místní pouští volně se pást. Večer zakončíme večeří v rybářské vesničce BOPHUT s množstvím čínských krámků.

13. den:
volný den na pláži, poslední rozloučení s Thajskem, večer odlet domů.

14. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie