Pohoda v Tanzánii - safari v np Serengeti a Ngorongoro s koupáním na Zanzibaru 

Dejte vědět svým přátelům:

od 119 990 Kč

Popis


Poloha:

Tanzanie, země bohatá ve všech směrech„Když chcete poznat pravou černou Afriku, běžte do Tanzanie.“ Není to jen fráze. Uvidíte zde snad všechny ikonické africké zvířata, na které si jen vzpomenete. Velká pětka - slon, lev, nosorožec, buvol, levhart - a bezpočet jiných. Tady máte možnost vidět procházející se žirafy pod zasněženým vrcholkem Kilimandžára. Nebo odvěké putování stád býložravců savanami v pravidelném střídání se období dešťů a sucha. Hrochy či krokodýli ve vodách druhého nejhlubšího jezera na světě Tanganika. Kolonie růžových plameňáků na jezeře Natron.A také zvířata, o kterých jste pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli. Začátkem 21. století byl ve zdejších pralesích objeven nový druh primáta, paviánec (mangabej) kipunji. A to je v dobách hromadného vymírání druhů opravdu zázrak.Tanzanie, země bohatá na národní parky a veliká sladkovodní jezera. Kráter Ngorongoro, místo s největší koncentrací velkých savců na světě, místo zařazené do světového dědictví UNESCO. Serengeti, největší národní park Tanzanie, místo každoročních obrovských migrací savců, které již v televizi přivádí v úžasu. Vidět to naživo je nepopsatelný zážitek. Kilimandžáro, horský masiv, kterého vrchol Uhuru se svými 5895 m n. m je nejvyšším místem Tanzanie i Afriky. Nachází se téměř na rovníku, proto první Evropané nemohli věřit svým očím, když na vrcholku uviděli sníh. Velká příkopová propadlina táhnoucí se kromě jiných zemí i Tanzanií je kolébkou i hrobem našich předků. V rokli Olduvai byly objevené pozůstatky stop a kostí hominidů staré 3 miliony let. Je to místo, které přivádí k úžasu i pokoře. Co všechno jsme dokázali od dob, kdy se náš druh vydal z těchto míst na putování světem. Ale také co všechno jsme pokazili a teď to musíme napravit, abychom mohli jít dál.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Tanzanie.

2. den:
přílet na letiště v blízkosti nejvyšší hory Afriky KILIMANJARO (5 895 m). Soukromý transfer divokou krajinou Tanzánie kolem tradičních MASAJSKÝCH VESNIC a přes rezervaci Ngorongoro až do NP SERENGETI - jednoho z nejlepších míst světa na proslulé africké safari. Park je populární díky obrovskému množství zvířat (až 6 mil.) žijících zde ve volné přírodě! Nocleh v tradičních stanových lodgích. Večeře.

3. den:
snídaně, celodenní safari v proslulém NP SERENGETI. S velkou pravděpodobností zahlédneme většinu zástupců tzv. VELKÉ PĚTKY. Těšit se můžete na nekonečná stáda SLONŮ AFRICKÝCH, ŽIRAF, ZEBER, ANTILOP či GAZEL. Uvidíme také LVY, HROCHY, GEPARDY, HYENY a další. Součástí programu je i chutný oběd. Ke konci dne se po tomto mimořádném zážitku přesuneme zpět na ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, dopoledne a část odpoledne ještě pokračujeme na safari v tomto úžasném a rozsáhlém parku. Zbývající čas využijeme k dobrodružnému hledání vzácnějších druhů zvířat jako je například NOSOROŽEC či LEOPARD. Pozdě odpoledne se přesuneme na hranu fascinujícího kráteru NGORONGORO. Ubytování v tradiční kvalitní lodgi. Večeře.

5. den:
v brzkých hodinách snídaně, se svítáním sjezd na dno světoznámého kráteru NGORONGORO. Dno kráteru o rozloze 300 km2 zaručuje jistotu pozorování nespočtu druhů exotických zvířat z bezprostřední blízkosti. S trochou štěstí zahlédneme LVY přímo při lovu! Uvidíme také BUFALA, NOSOROŽCE ČERNÉ, GEPARDY, samozřejmostí jsou HROŠI, SLONI, ZEBRY a ANTILOPY. Oběd formou balíčku. Pozdě odpoledne následuje přejezd do města ARUSHA pod nádhernou horou MT. MERU (4 656 m). Ubytování, večeře.

6. den:
snídaně (dle letového řádu případně formou balíčku), transfer na letiště, krátký přelet na exotický ostrov ZANZIBAR. Za dobré viditelnosti nádherné výhledy na KILIMANJARO (5 895 m). Transfer na sever ostrova do oblasti KENDWA, které jako jedno z mála netrpí extrémními odlivy. Odpoledne volno s koupáním v INDICKÉM OCEÁNU. Večeře.

7. den:
snídaně, celodenní odpočinek na nádherné pláži s bílým pískem s koupáním v azurové vodě oceánu. Možnost fakultativního využití vodních sportů. Večeře.

8. den:
snídaně, krátký přejezd do NUNGWI, kde navštívíme zdejší atrakci - PLAVÁNÍ SE ŽELVAMI. Odpoledne odpočinek na pláži v NUNGWI nebo u hotelu. Večeře.

9. den:
snídaně, celodenní odpočinek na pláži, fakultativní výlet lodí na jeden z okolních ostrovů s exotickými plážemi a vynikajícími podmínkami pro šnorchlování. Večeře.

10. den:
snídaně, celodenní výlet po ostrově. Nejprve navštívíme některou ze SPICE GARDEN - zahradu s exotickými druhy koření, pro které je Zanzibar známý. Druhou zastávkou bude město STONE TOWN - procházka centrem, navštívíme typickou tržnici a podíváme se i k rodnému domu Freddie Mercuryho. Na večer návrat na sever do hotelu, večeře.

11. den:
snídaně, celodenní odpočinek na pláži. Večeře.

12. den:
snídaně (možné formou balíčku), dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.

13. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie