Pohodový týden - Portugalsko - Pobřeží Algarve s návštěvou Lisabonu ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 43 490 Kč

Popis


Poloha:

Algarve leží na jihu Portugalska a je to vyhledávané turistické centrum, hlavně díky krásným slunečním plážím, vodním sportům a golfu. Město bylo do konce 13. století pod nadvládou Maurů, což se promítá na zdejší architektuře.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Portugalska, transfer na ubytování v oblasti ALGARVE, ubytování (5 nocí na 1 místě), večeře.

2. den:
po snídani odjezd na jihozápadní cíp Portugalska MYS SVATÉHO VINCENTA - pěší túra po západním pobřeží po staré rybářské stezce a dál do vnitrozemí (14 km, cca 4-5 hod.), prohlídka pevnosti a mysu SAGRES, večeře. Večerní prohlídka centra letoviska ALBUFEIRA .

3. den:
po snídani pěšky po malebném pobřeží s řadou zátok, skalisek a pláží po tzv. „Stezce sedmi visutých údolích“ s možností koupání (cca 6 km), odpoledne prohlídka města LAGOS, místa jediného otrokářského trhu v Evropě. Fakultativně projížďka lodí kolem pobřeží.

4. den:
po snídani odjezd na nejvyšší horu pobřeží Algarve FÓIA (902 m) pěší okruh po svazích hory cca 7 km, později odpoledne prohlídka středověkého městečka SILVES, bývalého arabského hlavního města Algarve, prohlídka staré části města s mohutným maurským hradem, večeře.

5. den:
po snídani výlet do východní části Algarve, malebného městečka s řadou kostelů TAVIRA na řece Gilao, krátká pěší procházka na stejnojmenný ostrůvek tvořený písečnými dunami s netradičním „hřbitovem kotev“, možnost koupání na PRAIA DO BARRIL, návrat na ubytování, večeře.

6. den:
po snídani odjezd do hlavního města Portugalska - LISABONU, prohlídka nejstarší lisabonské čtvrti Alfama s nádhernou vyhlídkou na celé město, katedrála, procházka hlavní promenádou Lisabonu RUA AUGUSTA s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody přes NÁMĚSTÍ ROSSIO. Určitě se projedeme i slavnou tramvají č. 28, která se bravurně proplétá místními úzkými uličkami a zastavíme se na některé ze slavných vyhlídek. Večer fakultativně možnost večeře v restauraci s tradiční portugalskou živou hudbou fado, ubytování.

7. den:
dokončení prohlídky Lisabonu - čtvrť BELÉM plná památek portugalského zlatého věku, návštěva KLÁŠTERA SV. JERONÝMA a prohlídka TORRE DE BELÉM v manuelském slohu, Památník objevitelů - vystavěný na počest objevitele Vasca de Gama, odlet do ČR.

Fotogalerie