Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem 

Dejte vědět svým přátelům:

od 78 750 Kč

Popis


Poloha:

Peru je fascinující země a zájezdy do Peru naší velkou láskou. Je to země s magickou historií a nejasnou budoucností. Cestování po Peru donutí každého přemýšlet zase trochu jinak a cestování zde každého návštěvníka obohatí. Peru má mnoho tváří a bezostyšně ukazuje, jak propastná je hranice mezi chudobou a bohatstvím a jak málo stačí k tomu, aby člověk přežil. Druhé jméno země je „Země Inků“, země slavného národa, který zničila chamtivost Evropanů. Ať už navštívíte jakoukoliv inckou památku, budete s úžasem a pokorou hledět na stavby, jejichž vybudování by možná dělalo problémy i dnešní technice. A hlavou Vám proběhne myšlenka, kde by tento národ byl dnes, když jim před několika stovkami let nedělalo problémy stavět tyto monumentální stavby, číst z hvězd a možná i létat. I když navštívíte jen největší turistické atrakce jako je nezapomenutelné Machu Picchu, tajuplné jezero Titicaca, obrazce v poušti Nazca, slavné město Cuzco nebo Arequipu, zanechá Peru ve Vaší duši nesmazatelnou stopu. A co teprve, když se rozhodnete navštívit odlehlejší oblasti země, místa, kde kdysi žily národy a civilizace mnohem starší než byli Inkové, místa kde dnes žijí kmeny bez jakéhokoliv zásahu civilizace, místa kde budete jen Vy, ticho a zasněžené vrcholky vysoké šest tisíc metrů, místa kde se na dřevěném voru, plujícím po líné řece, dostanete do samého srdce divokého deštného pralesa se všemi jeho krásami a nebezpečím a kde je řeka jediným možným způsobem dopravy nebo místa, kde se od obzoru k obzoru rozkládá na první pohled mrtvá poušť. Tohle všechno je Peru. Máme Peru rádi a věříme, že na našich zájezdech je to poznat nejen na povrchu ve správně připraveném itineráři cesty, pořadí atrakcí, dostatečnou aklimatizací, ale také a především v přístupu našich průvodců, jejich znalostech, respektu k místním obyvatelům a způsobu výkladu a podávání informací. Je to země krásná, ale drsná. Mnoho návštěvníků si díky neúprosnému klimatu při její návštěvě sáhne na dno svých fyzických sil. Ale i to je Peru. Stejně tak jako tisíce druhů ptáků, od kolibříků po obrovské andské kondory, bujaré festivaly a oslavy, barevné trhy s čímkoliv na co si vzpomenete, obyvatelé ustrojení do překrásných krojů, rozlehlé Antiplano, kde se lidé i přes neutěšené životní podmínky usmívají, zemědělské terasy, chudinská předměstí velkých měst, koloniální stavby a kostely jako pozůstatky na španělské dobyvatele, moderní nákupní centra nebo Tichý oceán omývající západní část země. To vše může být součástí vašeho poznávacího zájezdu do Peru.

Program:

1. den
PRAHA - LIMA Odlet z Prahy do Limy.https://vimeo.com/246758971

2. den
LIMA Přílet do Limy. Ještě dnes se vydáme na prohlídku města. Čeká nás historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

3. den
LIMA > PARACAS > NAZCA Ráno nás čeká odjezd do pobřežního města Paracas, regiónu prastaré stejnojmenné indiánské kultury, která předcházela kultuře Nazca. Odtud se vydáme k na výlet k ostrůvkům Ballestas,(známé jako peruánské Galapágy). Již po cestě spatříme první obrazce v poušti. Na ostrovech budeme pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky. Odpoledne navštívíme přírodní rezervaci na poloostrově Paracas, zastavíme se u pláží Yumaque a Lagunilla a poté se přesuneme dále do Nazca, kde se ubytujeme.

4. den
NAZCA > AREQUIPA Po snídani se přesuneme na letiště, kde nasednete do letadla, kterým se proletíme přímo nad světoznámými obrazci. Uvidíme slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po nádherném zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se vydáme luxusním busem po Panamerické dálnici na jih až do Arequipy.

5. den
AREQUIPA Dnes nás se budeme věnovat prohlídce tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m., na úpatí hory El Misti. Čeká nás hlavním náměstí Plaza de Armas, jezuitský kostel La Compania, klášter Santa Catalina a mnoho dalšího.

6. den
AREQUIPA > COLCA Ráno odjezd ke kaňonu Colca. Cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrcholy sopek Misti a Pichu Pichu. Cestou zastávky v mnoha vesničkách a vyhlídkách. Tří až čtyřhodinové putování pampou skončí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca. Ubytování v hotelu.

7. den
COLCA > TITCACA Výlet ke kaňonu Colca, který je považován za jeden z nejhlubších na světě. Zde budeme pozorovat kondory, kteří rádi „hrají“ ve stoupavých proudech vzduchu. 1200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Prohlédneme si také typické horské vesničky Maca a Yanque. Po obědě se vydáme na cestu k jezeru Titicaca, do Puna. Přenocování.

8. den
TITICACA Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívíme plovoucí rákosové ostrovy Uros a později ostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájné jezero.

9. den
TITCACA > CUSCO Dnes přejezd přes Altipláno (skoro 5 000 m n.m.) do Cusca. Cestou několik zastávek v malých vesničkách Andahuaylillas, Pucara a La Raya. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu do Cusca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním Cusco, kterou bychom mohli zakončit společnou večeří.

10. den
CUSCO Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou bude čtvrť řemeslníků San Blas, Arcibiskupský paláce a prohlídku zakončíme katedrálou.

11. den
CUSCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ Cestu do posvátného údolí začneme v Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní nám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem. Prohlídka krásného městečka Pisac a pevnosti Ollantaytambo. Po celodenním výletu se ubytujeme v hotelu v srdci Posvátného údolí.

13. den
CUSCO > LIMA - PRAHA Dnes se s Peru rozloučíme. Čeká nás transfer na letiště, odlet do Limy a pak do Prahy.Přílet +1 den.

Mapa

Fotogalerie