Safari v Keni a bělostné pláže s all inclusive 

Dejte vědět svým přátelům:

od 69 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Vídně (za příplatek z Prahy).

2. den:
přílet do MOMBASY, přesun na hotel, dle letového řádu ještě možná krátká prohlídka města s návštěvou muzea FORT JESUS, které postavili Portugalci v roce 1593, nebo i prohlídka přístavu DHOW, kde uvidíte velmi staré arabské plachetnice, které dodnes fungují na východoafrických pobřežních ostrovech, nocleh.

3. den:
snídaně, odjezd na 2-denní SAFARI do NP TSAVO EAST Brzo ráno odjedeme z našeho hotelu přímo do NP, kam dojedeme v cca 10:00 hod. Po vstupu do NP budeme mít možnost pozorovat divoká zvířata v jejich prostředí – např. stáda lvů, buvolů, slonů, žiraf, impal, zeber, gazel, vodních buvolů a různých druhů ptáků. Kolem 12:00 hod se stavíme na obědě. Po obědě bude krátký čas na relax a potom ještě dokončíme jízdu parkem. Přejezd na ubytování přímo v centru NP, večeře a nocleh.

4. den:
po noclehu uprostřed parku,ještě brzo ráno vyrazíme na pozorování zvířat, kolem 8:30 hod snídaně a potom už přímo transfer na ***+ hotel na pláži Diani Beach, kde začne náš pobyt all inclusive (končí 10.den).

5. den:
celodenní volno na jedné z nejkrásnějších pláží Keni, možnost fakultativně využití vodních sportů

6. den:
celodenní volno nebo fakultativně výlet na ostrov WASINI (cca 80 USD). Plachetnicí se budeme plavit cca jednu hodinu (s možností pozorování delfínů) do mořského parku KISITE, kde budeme šnorchlovat a plavat. Budeme mít oběd v restauraci na ostrově Wasini, který je převážně z mořských plodů a svahilských pokrmů. Na tomto ostrově také můžete spatřit jeden z nejzajímavějších stromů Afriky – baobab. Po obědě zpět plachetnicí a mikrobusem na hotel.

7. den:
celodenní výlet na ostrov FUNZI ISLAND. Funzi se skládá ze čtyř mangrovových krytých ostrovů, kde je ostrov Funzi hlavním ostrovem a jediným ostrovem se stálými obyvateli. Na ostrově je jedna vesnice s přibližně 1500 členy kmene Shirazi. Naprostou většinu tvoří muslimové a živí se rybolovem a zemědělstvím. Po odjezdu z hotelu projedeme kolem kokosových palem, stromů s kešu ořechů na ostrov Funzi. Přesedneme na loď a budeme proplouvat úžasnými mangrovníky. Prozkoumáme meandrující ústí řeky RAMISI, která je domovem krokodýlů a vzácných krásných ptáků. Zastavíme se na břehu písku přes zátoku na procházku či koupání. Po obědě v pravém svahilské restauraci se vrátíme odpoledne na hotel.

8. den:
výlet do Národní rezervace SHIMBA HILLS-což je kopcovité a zalesněné území v nadmořské výšce od 100 m do 330 m.n.m. Při troše štěstí uvidíme jednu z nejkrásnějších antilop, sobolí antilopu. Je to jediná sobolí populace v Keni. Můžete také vidět slony, žirafy, buvoly a další antilopy, stejně jako pštrosy a orly. I motýlů je zde spousta. Velké africké kočky jsou zastoupeny leopardem, ale je to zřídka vidět, protože bohatá vegetace je ideální pro skrytou kočku. Navštívíme také vodopády SHELDRICK, což je krátká procházka parkem-pod vodopády 25 m. vysokými si můžeme dát studenou sprchu či bezpečně si zaplavat v bazénu se studenou vodou. Úroveň bazénu závisí na ročním období: v období dešťů můžete snadno plavat v bazénu; v období sucha je bazén malý a jsou tam dva prameny pramenité vody. Poté pokračujeme zpět na hotel s příjezdem po obědě.

9. den:
výlet do místní vesnice UKUNDA, kde navštívíme místní trh a místní školu. Určitě bude zážitkem i návštěva místního šamana, který se zabývá léčením a bylinnými procedurami. Budeme mít možnost si připravit jídlo s místními kuchařkami a ochutnat kokosové víno. Odpoledne odjezd na hotel.

10. den:
snídaně, poté odjezd na letiště a přelet do Vídně

11. den:
přílet do Vídně (případně do Prahy)

Fotogalerie