Pohodový týden - Pouští a pralesem k Viktoriiným vodopádům 

Dejte vědět svým přátelům:

od 91 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy do NAMIBIE (v roce 2023 odlet z Vídně).

2. den:
přílet do WINDHOEK, dle letového řádu a možností hotelu přesun na ubytování. Nenáročná procházka hlavním městem NAMIBIE, jehož dominantou je koloniální CHRISTUSKIRCHE. Individuální volno, odpočinek na hotelu.

3. den:
snídaně, pronajatým soukromým minivanem vyrážíme za prvními zážitky do opuštěné přírody. Pohádkovou krajinou pohoří NAUKLUFT MOUNTAIN budeme projíždět na jihozápad. Cestou si uděláme několik zastávek, abychom si výhledy dostatečně vychutnali. Dle aktuální situace možnost návštěvy záchranné stanice s GEPARDY. Ti se zde ve volné přírodě běžně vyskytují, nicméně jejich spatření mimo tyto stanice je spíše vzácné. Ubytování v resortu v bezprostřední blízkosti světoznámé NAMIBSKÉ POUŠTĚ. Večeře.

4. den:
snídaně, celodenní výlet do NAMIBSKÉ POUŠTĚ s několika příležitostmi pro pohodovou turistiku. Užijeme si panoramatické výhledy do fotogenické krajiny. Čeká nás návštěva „místního“ ÚDOLÍ SMRTI, kde jsou vyprahlé bílé plochy v ostrém kontrastu s oranžovým pískem dun. Dechberoucí pohled doplní všudypřítomné akácie. Projdeme se po jedné z nejvyšší dun světa - „BIG DADDY DUNE“ s úctyhodnou výškou 325 m. Výhledy z vrcholu budou zaslouženou odměnou za výstup! Návrat na ubytování. Večeře.

5. den:
snídaně, návrat do hlavního města WINDHOEK se zastávkami s výhledy na horskou krajinu, kterou budeme po cestě křižovat. Případné dokončení prohlídky WINDHOEKU.

6. den:
přesun na letiště, krátký přelet do ZIMBABWE. Ubytování ve VICTORIA FALLS, města jen 3 km vzdáleného od stejnojmenných největších vodopádů planety. Poté nás bude čekat ještě plavba po řece ZAMBEZI při západu slunce. Kromě drobného občerstvení a krásných výhledů se okolo nás možná objeví HROŠI. Stejně tak je možné zahlédnout exotická zvířata i na břehu. Dle letového řádu případně odlet již 5. den odpoledne/večer s tranzitním noclehem v hotelu a příletem 6. den se zachováním všech programových bodů.

7. den:
snídaně, návštěva zimbabwské části vyhlídek na VIKTORIINY VODOPÁDY na řece ZAMBEZI. Velkolepé výhledy si vychutnáme jak ze ZIMBABWE, tak odpoledne ze ZAMBIE. Projdeme se také po slavném mostě VICTORIA FALLS BRIDGE, na kaňonem řeky tvořící hranici obou států. Dle aktuální situace na hranicích zbyde případně čas i na krátkou návštěvu nedalekého LIVINGSTONU, kde se zastavíme u sochy EMILA HOLUBA. Návrat do ZIMBABWE na ubytování.

8. – 9. den
snídaně, dvoudenní výlet na SAFARI v národním parku CHOBE. Nejprve přesun do BOTSWANY, a pak do samotné přírodní rezervace. V rámci programu nás čeká klasické safari v jeepech, ale také netradiční ŘÍČNÍ SAFARI na lodích. Ubytováni budeme v typických lodžích a v ceně je kromě snídaní i oběd. Na konci druhého dne se vrátíme zpět do VICTORIA FALLS. Cestou se ještě zastavíme u obrovského BAOBABU podél vyhlídkové cesty ZAMBEZI LOOP.

10. den:
snídaně, dle letového řádu individuální volno, nákup suvenýrů, fakultativně let helikoptérou nad vodopády, bungee jumping atd., transfer na letiště ve VICTORIA FALLS. Odlet do ČR.

11. den:
přílet do Prahy (v roce 2023 přílet do Vídně).

Fotogalerie