Nepál - V srdci Himaláje s lehkou turistikou, památkami a safari v NP Chitwan 

Dejte vědět svým přátelům:

od 63 490 Kč

Popis


Poloha:

Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himalájí. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu subtropického klima centrálního údolí kolem města Kathmandú. To je doslova pokladnicí budhistické a hinduistické architektury, která se prolíná s atmosférou ryzí rozvojové metropole. Naše zájezdy Vás zavedou také do města Pokhara (pouze 750m n. m.), nad kterým se každý den vynoří z mraků Annapurnský masiv (až 8 091m n. m.). Pohodový týden s velmi jednoduchou turistikou Vám s minimální námahou umožní vychutnat si jak nejrůznější pohledy na tyto velehory, tak atmosféru měst. Zájezd obohacený o nenáročný trek pak nabídne dech beroucí výhledy z bezprostřední blízkosti jedněch z nejvyšších hor světa. Nedílnou součástí našich zájezdů je i vyhlídka Nagarkot, kde lze spatřit několik osmitisícových vrcholů včetně vzdálenějšího Mt. Everestu. Unikátní východ slunce nad touto vesničkou si vychutnáte i na zájezdech do Indie s prodloužením o Nepál.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.

2. den:
přílet do KÁTHMÁNDÚ, přejezd do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m) s neopakovatelnými panoramatickými výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší osmitisícovky SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidět majestátní štít hory LANGTANG (7 246 m) a zpovzdálí a za dobré viditelnosti i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m). Ubytování v hotelu, večeře.

3. den:
za východu slunce budeme pozorovat nádherné himalájské panorama, snídaně a po ní již první nenáročná túra. Základní varianta (2 z 5; 4,5 hod., ↑100 m, ↓400 m) vede po jednom z hřebenů, které umožní nahlédnout mezi obydlí v tradičních vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na malebné údolí pod námi s kulisou horských velikánů vpovzdálí. Sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN. Dále naším mikrobusem na DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU. Jedná se o unikátní stavby pod ochranou UNESCO. Poté přesun do DHULIKHELU (1 500 m). Večeře, nocleh.

4. den:
ráno nás čeká další nádherný výhled na „střechu světa“. DHUNIKHEL je považován za jedno z nejvhodnějších míst pro pozorování hor s centrální oblasti Himálaje. Výhled na nejvyšší hory světa a celé řady bližších masivů tyčících se do výšky přes 7 000 m. Při východu slunce za dobrého počasí bude šance spatřit samotnou nejvyšší horu planety. Přesun do POKHARY (fakultativně letecky). Ubytování, večeře.

5. den:
základní varianta (2,5 z 5; 5,5 hod., ↑400 m, ↓150 m): za východu slunce mikrobusem a pěšky až na nejvyšší vyhlídku nad Pokharou - SARANGKOT (1 610 m), odkud budeme mít možnost pozorovat fascinující vrchol 7. nejvyšší hory světa DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m) či MACHAPUCHARE (6 993 m). Následně sejdeme zpět k autobusu. Přesun k hotelu, pozdní snídaně a krátký odpočinek. Návštěva jeskyně s vodopádem DEVIL’S FALL, plavba po jezeře PHEWA LAKE a závěrečný výstup k PEACE STUPA, odkud budeme mít celé město i s jezerem jako na dlani. Zejména však budeme pozorovat himalájský masiv ANNAPURNSKÉ SKUPINY. Návrat na ubytování, večeře.

6. den:
snídaně, výjezd na KHADE - jedno z mála míst, kde je možné spatřit královnu hor MACHAPUCHARE (6 993 m) se svým jinak skrytým dvojím vrcholem připomínající ocasní ploutev. Dnešní procházka (2 z 5; 4 hod. ↑300 ↓400 m) začíná stoupáním do AUSTRALIAN CAMPU, dalšímu unikátnímu vyhlídkovému místu. Po odpočinku již překřížíme trasu vedoucí do základního tábora Annapurny a pauzu na oběd strávíme na konci širokého hřebene ve vesnici DHAMPUS. Poté, co si vychutnáme poslední výhledy již sklesáme do PHEDI, kde na nás bude čekat náš mikrobus. Dále se přesuneme do centra POKHARY, kde si v rámci odpočinkovějšího dne vychutnáme procházku podél jezera po promenádě Lakeside, navštívíme některou z náboženských památek či muzeum Annapurny. Individuální volno. Možnost pozorování vrcholků Himalájí při západu slunce přímo z města, večeře.

7. den:
snídaně, přejezd do BANDIPURU. Výstup na vyhlídkový vrchol (1 z 5; 2 hod., ↑150 m, ↓150 m), který patří mezi nejkrásnější v Nepálu. Odměnou za výstup je panoramatický výhled na doposud vzdálenou skupinu velehor kolem MANÁSLU (8 163 m). Z jiné perspektivy uvidíme i skupinu všech čtyř ANNPUREN a DHAULAGIRÍ. Až se dostatečně pokocháme, budeme pokračovat sestupem k busu. Pokračujeme v cestě do národního parku CHITWAN. Ve večerních hodinách ubytování, večeře.

8. den:
po snídani následuje první část dvoudenního programu vyplněného pozorováním exotických zvířat. Dnes navštívíme záchranné centrum s několika SLONY. Dále je pro zájemce připravena projížďka na kánoích a nenáročná procházka místní přírodou. Oběd (v ceně zájezdu). Odpoledne se můžete těšit na PROJÍŽĎKU NA SLONECH opuštěnou přírodou, dále (v závislosti na aktuálních podmínkách) KOUPÁNÍ SE SLONY. Projížďka na slonech i případné koupání již zahrnuto v ceně. Návrat na ubytování, večeře a kulturní program prezentující stovky let staré nepálské tradice.

9. den:
další atrakcí NP CHITWAN je pozorování vodního ptactva za úsvitu, které vyplní náš ranní program. Pozdní snídaně, dopoledne odpočinek. Po obědě (v ceně zájezdu) nás již čeká hlavní hřeb této části programu - SAFARI - na celé odpoledne za pomoci jeepů dostaneme do útrob národního parku, kde se můžete těšit na pozorování vzácných NOSOROŽCŮ! V park se nachází i několik volně žijících SLONŮ a i kriticky ohrožených GAVIÁLŮ, připomínající druh krokodýla. Budeme-li mít opravdu štěstí, zahlédneme i krále místní džungle - TIGRA BENGÁLSKÉHO, jehož populace v Chitwanu výjimečně stoupá. Návrat do hotelu, večeře.

10. den:
snídaně, přesun do KÁTHMÁNDÚ. Na cestě hlubokým centrálním údolím se krátce zastavíme u jednoho z řady dlouhých visutých mostů klenoucích se na řekou TRISHULI a odvážnější se po mostu projdou. Těsně před příjezdem do centra metropole si vychutnáme výhledy na celé město z vyhlídky u „opičího chrámu“ SWAYAMBHUNATH TEMPLE, kde se kromě chrámu samotného setkáme i s nespočtem volně pobíhajících opic (v případě nepříznivé dopravní situace se návštěva chrámu uskuteční následující den). Ubytování, večeře.

11. den:
snídaně, prohlídka nepálské metropole včetně okouzlujícího hinduistického chrámu PASHUPATI NATH a mnoha dalších náboženských staveb a stúp, návštěva královského centra DURBAR SQUARE, chrám BUDHANATH TEMPLE, individuální volno ve čtvrti THAMEL, večeře.

12. den:
snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu případně přílet až následující den.

Fotogalerie