Nepál - Mount Everest - turistika pod nejvyšší horou světa s plnou penzí 

Dejte vědět svým přátelům:

od 82 500 Kč

Popis


Poloha:

Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himalájí. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu subtropického klima centrálního údolí kolem města Kathmandú. To je doslova pokladnicí budhistické a hinduistické architektury, která se prolíná s atmosférou ryzí rozvojové metropole. Naše zájezdy Vás zavedou také do města Pokhara (pouze 750m n. m.), nad kterým se každý den vynoří z mraků Annapurnský masiv (až 8 091m n. m.). Pohodový týden s velmi jednoduchou turistikou Vám s minimální námahou umožní vychutnat si jak nejrůznější pohledy na tyto velehory, tak atmosféru měst. Zájezd obohacený o nenáročný trek pak nabídne dech beroucí výhledy z bezprostřední blízkosti jedněch z nejvyšších hor světa. Nedílnou součástí našich zájezdů je i vyhlídka Nagarkot, kde lze spatřit několik osmitisícových vrcholů včetně vzdálenějšího Mt. Everestu. Unikátní východ slunce nad touto vesničkou si vychutnáte i na zájezdech do Indie s prodloužením o Nepál.

Program:

1. den:
odlet z Prahy nebo Vídně (dle dostupného letového řádu, odletové místo bude včas upřesněno) do KÁTHMÁNDÚ.

2. den:
přílet do KÁTHMÁNDÚ, v závislosti na letovém řádu procházka po hl. městě NEPÁLU, návštěva okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE či bývalého královského komplexu DURBAR SQUARE a dalších budhistických a hinduistických staveb. V případě nutnosti absolvovat let do Lukly z letiště mimo Kathmandú následuje po příletu přejezd k danému letišti (doba jízdy může být cca 5h).

3. den:
přelet do LUKLY s dechberoucími výhledy na centrální HIMÁLAJ. Po přistání se seznámíme s průběhem pohodového treku, který nám nabídne celoživotní zážitky v podobě bezprostředních výhledů na MT. EVEREST (8 848 m) a další hory světa. Po celou dobu treku je zajištěna plná penze v ceně zájezdu a možnost nákupu tekutin. V tento den pouze jednoduchá procházka (3-4 hod.) do PHAKDINGU (2 650 m), kde se ubytujeme v tradičních guesthousech. Pro zájemce možnost návštěvy tradičního himálajského kláštera v okolí.

4. den:
po snídani vyrážíme nejprve skrze borovicový les do oblasti s mnoha visutými mosty. Trasa vede i přes slavný 135 m vysoký MOST EDMUNDA HILLARYHO pojmenovaný po 1. pokořiteli nejvyšší hory planety. Vzápětí již budeme pozorovat první zasněžený masiv MT. THAMSERKU (6 618 m) a údolím řeky DUDH KOSHI pak vstoupíme do NP SAGARMATHA. Jedinou náročnější částí dnešního dne (celkem 6,5 hod. chůze) je závěrečné stoupání (cca 2,5 hod.) do NAMCHE BAZAAR (3 440 m), kde dnes přespíme. Z místa ubytování budeme při západu i východu slunce pozorovat okolní zasněžené masívy.

5. den:
před snídaní si vychutnáme nezapomenutelný východ slunce nad nejvyššími hřebeny HIMÁLAJE, které jsou po většinu času doprovázeny vyjasněnou oblohou! Snídaně, aklimatizační den. Procházka do údolí KUMJUNG, kde můžeme navštívit klášter opředený legendami o existenci YETIHO. Zájemci absolvují výstup k Everest View hotel, odkud budeme obdivovat tři majestátní vrcholy MT. EVERESTU (8 848 m), LHOTSE (8 516 m) a NUPTSE (7 879 m). Po obědě návrat do NAMCHE BAZAAR, vstupní brány do oblasti Mt. Everestu. Návrat na ubytování.

6. den:
dnes pozvolný výstup (cca 6 hod.) do vesničky DOLE (4 200 m), v průběhu kterého se nám budou naskytovat stále úžasnější výhledy na postupně se přibližující masivy osmitisícovek včetně MT. EVERETU, LHOTSE a dalších „nižších“ dominant. Před sebou budeme mít i ikonickou horu ARMA DABLAM (6 812 m). Doslova s každým krokem se nám bude stále více odkrývat skupina velehor nazývaných GREAT HIMALAYA, ubytování v tradičních horských guesthousech (6.-10. den, v místech dle programu).

7. den:
trasa určená pro tento den je velmi pohodová. Na asi 5 hod. trase se ocitneme na „scénické stezce“ vedené nad vesničkou DOLE. Možnost pozorování dalších slavných vrcholů - CHO OYA (8 201 m), okouzleni budeme i vrcholem KANGTEGA (6 782 m), před večeří dorazíme do MACHERMA (4 470 m).

8. den:
pokračujeme do posledního „záchytného bodu“ na trase (5 hod. chůze) do osady GOKYO. V tuto chvíli již pozorujeme kombinaci vysokohorských průsmyku, azurových údolních jezer, ledovců a osmitisícových vrcholů z bezprostřední vzdálenosti.

9. den:
pro zájemce (za příznivého počasí) závěrečný výstup na vrchol GOKYO RI (5 357 m). Dechberoucí výhledy na respekt budící masivy MAKALU (8 481 m), CHO OYU (8 201 m), LHOTSE (8 516 m) a nejvyšší horu světa. Návrat do GOKYO. Odpoledne sestup do nižších poloh na nocleh.

10. den:
pokračujeme v klesání s pohledy na fotogenický MACHERMO PEAK (6 237 m). Ubytování je dnes zajištěno opět v NAMCHE BAZAAR (3 440 m).

11. den:
poslední část treku, přesto, že trasa je shodná s trasou výstupu, výhledy v opačném směru jsou velmi odlišné. Po cca 7 hod. zakončíme celý trek v LUKLE (2 860 m). Ubytování.

12. den:
po snídani přelet do metropole KÁTHMÁNDÚ (dle aktuálních podmínek případně na jiné letiště s následným přejezdem do Káthmándú). Nocleh v hotelu.

13. den:
odlet do ČR.

14. den:
přílet do ČR. V souvislosti s letovým řádem do Lukly je případné možný návrat až následující 15. den. V takovém případě zpravidla může dojít k prodloužení treku o jeden den (trasa treku se nemění).

Fotogalerie