Nepál - Mardi Himal – pohodový trek pod nepálský Matterhorn 

Dejte vědět svým přátelům:

od 66 990 Kč

Popis


Poloha:

Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himalájí. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu subtropického klima centrálního údolí kolem města Kathmandú. To je doslova pokladnicí budhistické a hinduistické architektury, která se prolíná s atmosférou ryzí rozvojové metropole. Naše zájezdy Vás zavedou také do města Pokhara (pouze 750m n. m.), nad kterým se každý den vynoří z mraků Annapurnský masiv (až 8 091m n. m.). Pohodový týden s velmi jednoduchou turistikou Vám s minimální námahou umožní vychutnat si jak nejrůznější pohledy na tyto velehory, tak atmosféru měst. Zájezd obohacený o nenáročný trek pak nabídne dech beroucí výhledy z bezprostřední blízkosti jedněch z nejvyšších hor světa. Nedílnou součástí našich zájezdů je i vyhlídka Nagarkot, kde lze spatřit několik osmitisícových vrcholů včetně vzdálenějšího Mt. Everestu. Unikátní východ slunce nad touto vesničkou si vychutnáte i na zájezdech do Indie s prodloužením o Nepál.

Program:

1. den:
odlet z PRAHY nebo VÍDNĚ do NEPÁLU.

2. den:
přílet do KÁTHMANDÚ, transfer na hotel, večeře. V případě dřívějšího příletu prohlídka metropole.

3. den:
snídaně, brzy ráno zahájení celodenního přejezdu centrálním údolím do POKHARY, vstupní brány k ANNAPURNĚ. Pozdní odpoledne možnost relaxace u jezera s výhledy na zasněžený Himálaj. Fakultativně možnost přeletu a odpočinek celé odpoledne v Pokhaře. Všichni večeře.

4. den:
snídaně, první výhledy na osmitisícovou ANNAPURNU (8 091 m) a další obří zaledněné masivy celého pohoří. Po krátkém přejezdu zahájení treku z osady PHEDI (1 100 m). První etapa vede po vozové cestě a kamenných „schodech“ mezi rýžovými terasy a skrze džungli. Po chvíli se již budeme kochat výhledy na ANNAPURNU II, III a IV. Již od tohoto dne uvidíme ikonickou MACHAPUCHRE, která se bude po celou dobu treku ukazovat z nejrůznějších pohledů a v odstínu mnoha barev. Obzvláště západy slunce budou patřit mezi nezapomenutelní zážitky, kdy se hora rozsvítí do zlata! Přes tradiční vesničku DHAMPUS do POTHANY (1 950 m), kde je zajištěn nocleh. Po celý trek zajištěna plná penze a nosiči!

5. den:
pokračujeme ve výstupu skrze další patro protkané lesním porostem, ze kterého se však na mnoha místech naskytnou dechberoucí výhledy na ostré ANNAPURNSKÉ ŠTÍTY, pohoří MARDI HIMAL a samozřejmě proslulou MACHAPUCHARE, tvarem připomínající rybí ocas. Dnes doputujeme do tzv. LOWER CAMP (3 150 m).

6. den:
dnes už budeme mít jižní vrchol ANNAPURNA SOUTH (7 219 m) a „rybí ocas“ opravdu na dosah ruky. Impozantní výhledy nás čekají po celou dobu, kdy budeme putovat do HIGH CAMP (3 580 m).

7. den:
nejkrásnější den celého treku zahájíme brzy ráno, kdy se s východem slunce vydáme až do základního tábora MARDI HIMAL BASE CAMP (4 450 m). Postupně se nám otevře celé panorama od osmitisícovky DHAULAGIRÍ (8 167 m), přes vrcholy ANNAPUREN, MACHAPUCHARE a MARDI HIMAL a až po další osmitisícovku MANASLU (8 163 m). Nespočet šesti a sedmitisícových vrcholů a okolní ledovce doplní neskutečně nádhernou himálajskou kulisu! Po výstupu do základního tábora a pauzy na oběd (formou balíčku) se vrátíme do nižších poloh a na nocleh zpět to HIGH CAMP.

8. – 9. den
Oproti ostatním trekům si budeme i na cestě zpět vychutnávat poměrně liduprázdnou krajinu, kde budeme mít horské vrcholy sami pro sebe! Čeká nás dvoudenní sestup s noclehem v SIDING VILLAGE (1 290 m). Projdeme skrze místní obydlí, terasová pole, deštný les a naskytnou se nám další zajímavé výhledy. Po návratu do PHEDI se mikrobusem přesuneme do POKHARY.

10. den:
pro zájemce před snídaní pozorávní východu slunce na vrcholu SARANGKOT (naším mikrobusem), odkud uvidíme celé panorama od DHAULAGIRÍ, přes ANNAPURNY až k MANASLU. Snídaně, přejezd do KATHMANDŮ (fakultativně přelet). Večeře.

11. den:
snídaně, prohlídka hlavního města včetně nejvýznamnějších památek PASHAPUTINATH, DURBAR SQUARE, BUDHANATH apod. Odlet do ČR. V ranních hodinách lze fakultativně zajistit i atraktivní vyhlídkový let k Mt. Everestu.

12. den:
Návrat do ČR.

Fotogalerie