Nepál - Langtang - Ledovcové království Himálají s plnou penzí 

Dejte vědět svým přátelům:

od 66 990 Kč

Popis


Poloha:

Nepál je nejkrásnější vstupní branou do oblasti nejvyšších hor světa. Bylo by však chybou spojovat tuto zemi pouze s Himalájí. Zasněžené osmitisícové masivy Mt. Everestu či věhlasné Annapurny jsou v ostrém kontrastu subtropického klima centrálního údolí kolem města Kathmandú. To je doslova pokladnicí budhistické a hinduistické architektury, která se prolíná s atmosférou ryzí rozvojové metropole. Naše zájezdy Vás zavedou také do města Pokhara (pouze 750m n. m.), nad kterým se každý den vynoří z mraků Annapurnský masiv (až 8 091m n. m.). Pohodový týden s velmi jednoduchou turistikou Vám s minimální námahou umožní vychutnat si jak nejrůznější pohledy na tyto velehory, tak atmosféru měst. Zájezd obohacený o nenáročný trek pak nabídne dech beroucí výhledy z bezprostřední blízkosti jedněch z nejvyšších hor světa. Nedílnou součástí našich zájezdů je i vyhlídka Nagarkot, kde lze spatřit několik osmitisícových vrcholů včetně vzdálenějšího Mt. Everestu. Unikátní východ slunce nad touto vesničkou si vychutnáte i na zájezdech do Indie s prodloužením o Nepál.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.

2. den:
přílet do KÁTHMÁNDÚ, prohlídka hinduistických památek země PASHUPATI NATH TEMPLE, procházka ve čtvrti THAMEL plné obchůdků a restaurací, DURBAR SQUARE.

3. den:
celodenní přesun mikrobusem do výchozího bodu pro turistiku v oblasti LANGTANG - nejkrásnější oblast pro ryze himalájské i pohodové túry. Za dobré viditelnosti se nám naskytnou neopakovatelné pohledy na osmitisícový vrchol MANASLU (8 163 m), ANNAPURNY I (8 091 m), ANNAPURNY II (7 937 m) či MACHAPUCHARE (6 997 m). S čím dál větší blízkosti budeme pozorovat vrcholy okolo LANGTANGU (7 234 m). Příjezd do SYABRU BESI (1 400 m), ubytování.

4. den:
po snídani 1. část treku - postupné stoupání skrz subtropický les. Překročíme také tzv. TIBETSKOU ŘEKU a s přibývající výškou bude možné pozorovat první zasněžené vrcholy šesti a sedmitisícovek. Ubytujeme se v osadě LAMA HOTEL (2 450 m), odkud je možné pozorovat zasněžený masiv LANGTANG LIRUNG (7 234 m) a přilehlý mezi vrchol LANGTANG II (6 950 m).

5. den:
stoupáme dramatickým údolím sevřeným na jedné straně sedmitisícovým LANGTANGEM a protilehlým masivem NAYA KANGA (5 844 m). Ve výšce okolo 3 000 m n. m. potkáme bývalé vojenské objekty pro kontrolu hranice s Tibetem a narazíme na divoké jaky. Stoupání končí ve výšce 3 550 m n. m., kde se ubytujeme ve vesničce MUNDU. Vychutnáme si nádherné výhledy na horu GANSCHENPO (6 378 m) přímo před námi.

6. den:
odpočinkový den, nedotčenou himálajskou krajinou se za dopoledne dostaneme do nejvýše položenému ubytování v KYANJIN GOMPA (3 800 m). Uvidíme celý ledovec táhnoucí se z vrcholu LIRUNG (7 234 m) až téměř k místům, kde jsme ubytováni. Dechberoucí je i pohled na GANSCHENPO (6 378 m), DORJE LAKPA (6 966 m) a na ohromující LANGTANG LIRUNG (7 234 m). Po obědě se ubytujeme a můžeme se projít po trasách vedoucích blíže k ledovcům a pod hrany masivů tvořících 10 km vzdálenou hranici Tibetu.

7. den:
celodenní odpočinek nebo procházky, která vás přiblíží do nitra himálajských velehor. S ostatními se vydáme na celodenní okruh s panoramatickým 360° výhledem v blízkosti LANGTANGSKÉHO LEDOVCE. Hřeben je zakončen kruhovou vyhlídkou KYANJIN RI (4 650 m). I v rámci jednodušší varianty lze bez problému dosáhnout místa, ze kterého se dostanete k LANGTANSKÉMU LEDOVCI.

8. den:
začneme klesat zpět - pozvolným a pomalým sestupem se po stejné trase dostaneme až do vesničky LAMA HOTEL. Horu LANGTANG LIRUNG (7 234 m) máme nyní v našem směru chůze. Okolo 3 000 výškových metrů se krajina promění a údolí lemované „Tibetskou řekou“ bude více zalesněné. Ubytování.

9. den:
dokončení sestupu do SYABRU BESI. Místo kratší a jednodušší pěšiny vedené převážně lesem je možné se krátkým výstupem (150 m) dostat na vrstevnicovou pěšinu, která nabízí mnoho míst s výhledy na vrcholy LANGTANSKÝCH HIMÁLAJÍ. Odpočineme si ve vesničce SHERPA GAON a okruhem se dostaneme až do výchozího bodu v SYABRU BESI. S ostatními se ubytujeme.

10. den:
po snídani odjezd do KÁTHMÁNDÚ (privátním mikrobusem). Za příznivé viditelnosti se opět budeme moci kochat výhledy osmitisícové vrcholy MANASLU (8 163 m) a vzdálenější ANNAPURNY (8 091 m). Pozdě odpoledne příjezd do hlavního města s krátkou zastávkou u SWAYAMBHUNATH TEMPLE. Od chrámu, kde se budete proplétat mezi desítkami opic, si ještě vychutnáme pohled na celé město. Ubytování v centru metropole.

11. den:
snídaně, v závislosti na letovém řádu individuální volno, nákup suvenýrů či dokončení prohlídky města. Transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu může být přílet následující den.

Fotogalerie