Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Poloha:

KOSTARIKA - perla Střední AmerikyKostarika je v porovnání s jinými státy Střední a Latinské Ameriky někdy opomíjená, avšak každý cestovatel po její návštěvě mluví jen v superlativech. Když ji jednou objevíte, nepřestane vás překvapovat. Má velké přírodní bohatství, které pečlivě chrání v mnoha národních parcích. Tyto byly mnohokrát zachycené v dokumentárních filmech – ale vidět je ve skutečnosti je neporovnatelně silnější zážitek.V Kostarice zažijete milou atmosféru, kde se mísí konzervatizmus převážně katolické země se srdečnými povahami svých obyvatel. A nakonec Kostarika je známá svojí bezpečností - divoké turbulence drogových mafií či hospodářských kolapsů zůstávají za hranicemi této malé země.Kostarika často nese také označení banánová republika. Není to hanlivé označení chudého rozvojového státu, ale jednoduše pojmenování země, která patří k největším vývozcům banánů na světě. Další zajímavostí Kostariky je, že nemá jako jeden z mála států na světě žádnou stálou armádu. Vydejte se do této země, nazývané perla Střední Ameriky a poznávejte její další krásy. Určitě nebudete litovat.

Program:

1. - 2.den:
odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ do provincie LIMÓN na pobřeží Karibiku, ubytování.

3. den:
snídaně, relaxace na panenských a téměř liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Večeře.

4. den:
snídaně, místním busem do LIMÓNU. Z přístavu MOIN, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 4,5 hod. plavbu po řece RIO PACUARE ohraničující NP TORTUGUERO. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele s krokodýly, kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotickou malpu, lenochody a několik druhů opic. Místním autobusem zpět, večeře.

5. den:
snídaně, celodenní koupání s možností fakult. výletu s průvodcem do nejjižněji obydleného místa karibského pobřeží Kostariky MANZANILLO. Šnorchlování a procházka místním pralesem. Výlet lze absolvovat na vypůjčených kolech. Večer se lze vypravit do 2 km vzdáleného PUERTO VIEJO.

6. den:
snídaně, autobusem do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. S trochou štěstí zahlédneme i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Pro zájemce (fakultativně) šnorchlování u korálového útesu. Zpět na ubytování. Večeře.

7. den:
snídaně, celodenní koupání s možností fakultativního výletu s průvodcem, možnost výuky surfování. Odpoledne individuálně či ve skupině možnost návštěvy městečka PUERTO VIEJO, kde se projdeme například po černé pláži. Jistě zahlédneme i mnoho surfařů, kteří zde, u největšího pobřežního zlomu na Kostarice, pravidelně měří své síly s nejobávanější vlnou - SALSA BRAVA. V rámci fakultativního výletu je možné zavítat na hraniční přechod s PANAMOU do vesničky SIXAOLA. Cestou mineme nekonečné banánové plantáže. Krátká procházka v pohraniční vesničce, návrat na ubytování. Večeře.

8. den:
snídaně, místní dopravou/taxíkem skrze malebnou hornatou krajinu do BRIBRI, odkud se táhnou nekonečné plantáže banánovníku. První část programu bude patřit této kostarické plodině, neboť dopoledne zavítáme právě na jednu z těchto plantáží, kde se seznámíme s celým procesem od pěstování až po export. Návštěva plantáže je závislá na aktuálních hygienických opatřeních. V případě uzavření bude program nahrazen návštěvou záchranné stanice, kde z blízka uvidíme například tukany, krokodýli či vzácné kočkovité šelmy. Odpoledne se pak pěšky vydáme po PANAMSKO-KOSTARICKÉ hranici až k opuštěnému TAJNÉMU VODOPÁDU, pod kterým se můžeme vykoupat. Samotná procházka opuštěnou, avšak malebnou pohraniční krajinou bude nevšedním zážitkem. Pěšky (fakultativně taxíkem) návrat do BRIBRI a následně ještě krátce místní dopravou až na ubytování. Večeře.

9. den:
snídaně, půldenní exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit vzácné TUKANY. Pozdní odpoledne bude patřit poslední relaxaci na karibské pláži PLAYA COCLES vzdálené jen pár kroků od hotelu. Večer karibské speciality.

10. den:
snídaně, odjezd pronajatým mikrobusem do SAN JOSE. Po poledni ubytování v hotelu v bezprostřední vzdálenosti centra města. Odpoledne prohlídka kostarické metropole. Nenáročná procházka začne u jedné z nejvýznamnějších křesťanských staveb v zemi, CATEDRAL METROPOLITANA, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města - divadlo TEATRO NACIONAL, kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kavárny na pěší promenádě lemované palmami a okázalými koloniálními budovami nám poslouží k odpočinku a ochutnání pravé kostarické kávy. Kolem budovy soudu a soustavu maličkých veřejných parků NACIONAL, ESPAŇA a MORAZÁN ve čtvrti EL CARMEN se v krátkosti vrátíme zpět do hotelu. Večeře.

11. den:
velmi brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjezd pronajatým minibusem do severní Kostariky. Horským terénem a mezi kávovými plantážemi dorazíme až do vulkanické oblasti ALAJUELA. Přes městečko LA FORTUNA pak dorazíme do NP TENORIO, který je kvůli své obtížné dostupnosti ušetřen davům turistů, což ve spojení se zcela unikátními přírodními úkazy uvnitř parku garantuje mimořádný zážitek. O fascinující podívanou se zde postará sytě modrá voda vulkanické řeky RIO CELESTE. Rajským zážitkem je pohled na 30 m vysoký vodopád dopadající do modré laguny stejně jako na zelené porosty prosvítající pod modrou hladinou. Procházka nabídne i malebné pohledy z dřevěných mostků přímo nad touto kouzelnou řekou. Celá podívaná graduje soutokem dvou bezbarvých řek pramenících na svazích trojice vulkánů skupiny TENORIO, jehož výsledkem je vznik oné „modré řeky“. Z jedné z tamních vyhlídek se nám naskytne i panoramatický výhled na soustavu sopek v čele s nejvyšší TENORIO a i na okolní tropický prales, ve kterém se národní park rozkládá. Občerstvit se budeme moci v restauraci u vstupu do parku. Při zpáteční cestě projedeme v bezprostřední vzdálenosti kolem asi nejpopulárnější a stále ještě ne zcela utichlé sopky VOLCANO ARENAL. Pohledy na tuto sopku později vystřídají divoká údolí a narůstající ruch městských aglomerací (v případě nepříznivého počasí v oblasti Tenorio náhradní program - například návštěva fascinujícího kráteru sopky IRAZÚ ve výše 3 432 m s neopakovatelnými výhledy do vzdálenosti až 100 km a prohlídka historického města Cartago). Na závěr tohoto mimořádného dne povečeříme ve vyhlášené restauraci v tradičním stylu a ochutnáme místní specialitu.

12. - 13. den:
snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR. Návrat v závislosti na letovém řádu.

Fotogalerie