Z Parmy do Toskánska - Via Francigena II 

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 990 Kč

Popis


Poloha:

Itálie je překrásná středomořská země

Program:

1. den:
odjezd z ČR. Noční přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie.

2. den:
odpolední příjezd do termálních lázní TERME DI TABIANO, patřící mezi nejlepší v Evropě pro své sirné léčivé vody. Nocleh v místním hotelu, pak už jen relaxace v lázních.

3. den:
po snídani, rovinatou krajinou, vyrazíme na kolech nebo pro zkrácení trasy naším autobusem k městu FIDENZA. Zde se napojíme na oficiální cyklotrasu Via Francigena která nás povede k městu PARMA, známého nejen svými památkami, ale pochází odsud i slavná parmská šunka a parmezánský sýr. Bude dostatek času i na prohlídku historické části města Parmy. (cca 50 km)

4. den:
po snídani proti proudu řeky TARO vyrazíme vstříc Apeninským horám. Hlavní hřeben hor budeme moci překonat výstupem téměř do 1 050 m., nebo pohodlněji nejdříve podél potoka Taro až do BORGO VAL DI TARO, kde nasedneme do vlaku, kterým přejedeme skrz průsmyk tunelem až do PONTREMOLI, kde budeme ubytováni. Záleží jen na Vás, zda zvolíte cestu přes průsmyk, nebo si usnadníte stoupání do průsmyku jízdou vlakem. (cca 60 – 75 km)

5. den:
snídaně, odpočinkovým sjezdem nás řeka MAGRA povede skrze kamenná města a vesnice ven z hor k mořskému pobřeží. MARINELLA DI SARZANA se pyšní širokými písčitými plážemi a my budeme mít dostatek času na odpolední relaxaci u Tyrhénského moře. (cca 45 km)

6. den:
po snídani vyrazíme dále na jih podél pobřeží. Ještě cca 20 km jízdy si můžeme vybírat pláže ke koupání, než zamíříme k úpatí Apuánských Alp. Projedeme půvabné historické jádro uvnitř středověkých hradeb města CAMAIORE a cyklostezka nás zavede do centra provinčního města LUCCA pyšnícího městskými hradbami, zachovalým historickým centrem bez automobilového provozu a řadou historických staveb. Město patří mezi nejpříjemnější a nejklidnější z toskánských měst. (cca 60 km)

7. den:
po snídani opustíme ruch velkoměsta a cyklostezka nás povede vedlejšími silničkami italským venkovem a zemědělskou krajinou dále na jih. Ve středu Toskánska se ve výšce 150 metrů nad mořem nachází tzv.“ dvacetimílové město “ SAN MINIATO. Tato středověká vesnice si do dnešní doby dokázala uchovat svou jedinečnou podobu a historické jádro s mnoha významnými památkami. Městečko má bohatou historii, o čemž svědčí nálezy řady artefaktů. (cca 45 km)

8. den:
snídaně, poslední etapa našeho putování nás povede údolím řeky ELSY do města CASTELFIORENTINO. Otevřenou krajinou s dalekými výhledy doputujeme do cíle naší poutě, města SAN GIMIGNANO, kterému se přezdívá středověký Manhattan. V podvečerních hodinách naložíme kola do cyklovleku a náš autobus nás převeze do hotelu na Etruskou riviéru. (cca 50 km)

9. den:
snídaně a relaxace u moře. Popřípadě možnost projížďky či procházky pobřežím které lemují rozsáhlé pláže a staleté piniové háje sahající téměř až k pláži do klidnějšího letoviska MARINA DI BIBBONA. Podvečerní odjezd do ČR.

10. den:
přes Rakousko a Německo příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Fotogalerie