Pohoda na Bali s lehkou turistikou 

Dejte vědět svým přátelům:

od 56 990 Kč

Popis


Poloha:

BaliBali, nazývané "ostrov bohů", je součástí indonéského souostroví s jeho pár tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než 70 000 ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy, jen několik stupňů pod rovníkem. Bali patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinaci v Indonésii. Svou rozlohou je ostrov Bali malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a je obdařený nesmírně úrodnou půdou, jejíž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova Bali je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem. Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je dokola obklopená vodou a střežená před zlými silami a vetřelci (jedovatými mořskými hady). Rovněž obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na ostrov Bali na své, a to v Goa Lawa, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisícovkou netopýrů. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a aktivní náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života.Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. - 2.den:
odlet z Prahy na Bali, transfer na ubytování nedaleko CANDIDASY, ubytování, večeře.

3. den:
snídaně, pobyt u bazénu, koupání v moři, procházka po pobřeží, relaxace, odpoledne pěšky (cca 4 km) do města CANDIDASA, návštěva místního chrámu u lotosového jezera uprostřed města atd.

4. den:
po snídani se vydáme do vnitrozemí, kde budeme objevovat krásy džungle, projdeme se pěšky divokým skalním údolím až dorazíme do posvátného a tajemného kaňonu THE SECRET CANYON OF SUKAWATI. Ten je tak neuvěřitelný, že inspiruje každého, kdo chce být ohromen v reálném životě výhledem na přírodní mistrovské dílo. Procházka opičím lesem UBUD MONKEY FOREST, který je zajímavý nejen spoustou opic, ale i nádhernou bujnou vegetací. Odpoledne do centra města UBUDU, hlavního uměleckého a kulturního centra na Bali. Město je umístěno na strmé rokli mezi rýžovými poli. Zde si prohlédneme královský palác PURI SAREN AGUNG, vychutnáme si atmosférou městečka a místní kuchyni. Večer návrat do hotelu.

5. den:
po snídani odjedeme do přístavu PADANG BAI a procházkou si dojdeme na pláž BLUE LAGOON, kde strávíme část dne na nejkrásnější pláži ostrova s bělostným pískem, bez davu turistů. Možnost šnorchlování v průzračné vodě. Při návratu zastávka u moře s černými písky a s chrámem GOA LAWAH (netopýří jeskyně). Navečer přejezd na ubytování, večeře.

6. den:
po snídani výlet na PURA BESAKIH - největší a nejstarší matka balijských chrámů. Jeho prohlídka je téměř povinností pro všechny návštěvníky Bali. Všichni králové, kteří panovali na Bali, se chodili klanět BESAKIH CHRÁMU. Poté odjezd do TIRTA GANGGA, vodního paláce, který je obklopen bludištěm bazénů a fontán, bujnou zahradou a kamennými sochami. Při dostatku času přejezd k moři a koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH, odjezd na ubytování, večeře.

7. den:
odpočinkový den, pobyt u bazénu či moře nebo fakultativně časně ráno odjezd k výstupu na nejvyšší sopku GUNUNG AGUNG (turistika cca 9 hod.).

8. den:
snídaně, relax u bazénu, koupání v moři nebo výlet do pralesa, do nedaleké vesnice TENGANAN, kde žije komunita lidí, která zachovává starověkou MAJAPAHIT balijskou kulturu. Lehká túra pralesem s výstupem na vyhlídku, sestup rýžovými terasami k řece (cca 4 hod.). Na zpáteční cestě koupání na bílé pláži VIRGIN BEACH.

9. den:
ráno odjezd k posvátným pramenům TIRTA EMPUL, které jsou nejposvátnějšími prameny na ostrově a přisuzují se jim magické účinky. Místní obyvatelé sem chodí dělat rituální očistu. Přejezd ke skalním hrobkám GUNUNG KAWI z 11. století - jeden z největších a nejstarších monumentů na Bali. Do areálu vstoupíme po 371 kamenných schodech. Procházka cca 1,5 hod. Cestou zpět zastavíme u sloní jeskyně GOA GAJAN z 10. století, památka UNESCO. Pod jeskyní jsou dva bazény a cestou podél řeky můžeme dojít ke kamenným reliéfům YEH PULU vytesaných do skály. Procházka cca 2 hod. Večer návrat na ubytování.

10. den:
po snídani, odjezd na VIRGINIA BEACH, relax u moře nebo fakultativně časně ráno odjezd k nádherným SECRET GARDEN OF SAMBANGAN. Po absolvování rýžových teras budeme objevovat tři tajné vodopády. Poté půjdeme z kopce přes vesnici CENGANA. V této oblasti si můžeme prohlédnout život místních lidí, uvidíme, jak místní lidé zpracovávají kávu a vyrábí tradiční medicínu, na plantážích pěstují hřebíček, kakao, exotické ovoce atd. Dále budeme pokračovat vesnicí BANTENAN k dalším čtyřem vodopádům. Všechny vodopády vyzývají ke koupeli a osvěžení. Večer návrat na ubytování.

11. den:
transfer na letiště, odlet z Denpasaru.

12. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie