Pohoda na filipínském Palawanu a čokoládovém Boholu s výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 63 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
přelet z ČR na CEBU nebo do MANILY a následná přeprava na PANGLAO, kde se ubytujeme. Západ slunce, restaurace s mořskými plody a příjemný noční život u pláže, večeře

3. den:
snídaně, odpočinek na místní pláži ALONA či nedaleké DUMALUAN, fakultativně možnost celodenního lodního výletu za populárními žraloky obřími - mírumilovnými obry pojídající plankton. Jedná se o největší paryby na světě, ale není se čeho obávat, jejich elegantní pohyby působí spíše jako mořský tanec. Návrat na ubytování, večeře.

4. den:
snídaně, celodenní výlet na sousední ostrov BOHOL, kde spatříme tarsiéry neboli nártouny - nejmenší primáty na světě s obrovskýma vypoulenýma očima. Vyjdeme na jeden z unikátních Čokoládových kopečků pro nezapomenutelný výhled. Také nás čeká plavba po řece LOBOK s obědem, zastávka u kostela BACLAYON, uvidíme anakondy i motýlí farmu. Zpět na ubytování, večeře.

5. den:
snídaně, relax na pláži. Fakultativně možnost výletu na nedaleký korálový ostrůvek BALICASAG, kde je jedno z top šnorchlování u četných korálů překypujícími pestrými rybkami s pravidelným výskytem mořských želv. Večeře.

6. den:
snídaně, dopoledne ještě koupání na pláži. Odpoledne podnikneme výlet do malé místní podzemní jeskyně HINAGDANAN se sladkoslaným jezírkem, kde je možno se i vykoupat. Večeře.

7. den:
snídaně, přesun do Cebu a následný přelet do PUERTA PRINCESY, odkud se vydáme džunglí porostlou krajinou PALAWANU do severnějšího EL NIDA, jehož jméno se překládá jako hnízdo. A také jej svou podobou připomíná, je položené v zátoce obklopené vápencovými pitoreskními útvary. Na moři hned u něj nalezneme desítky ostrovů s bělostnými plážemi a lagunami nazvané Bacuitské, které jsou zde hlavním lákadlem a předmětem mnoha světově proslulých výletů. Procházka večerním městečkem El Nido s bohatou infrastrukturou, dobrými restauracemi i hudbou. Dejte si koktejl při západu slunce a pak si nechte ugrilovat čerstvou rybu dle vlastního výběru přímo na pláži, sníst ji můžete s výhledem na siluetu nedalekých ostrůvků, které objevíte v následujících dnech. Večeře.

8. den:
snídaně, odpočinek na pláži, fakultativně možnost vodních sportů, pronájmu kol, motorek. Večeře.

9. den:
snídaně, přesuneme se do malého přístavu, odkud podnikneme šestihodinový výlet na typické filipínské lodi “BANKA”, se kterou propátráme pět lokalit s nádhernými lagunami. Pro pohodu nám místní připraví i bohatý oběd na pláži. Zpět na ubytování, večeře.

10. den:
snídaně, výlet na proslulou pláž NACPAN s palmami a bílým pískem. Pro příznivce samoty je to správná volba, pláž je 4 km dlouhá, jistě nebudete mít problém nalézt soukromí. Jedná se o pohodový den s romantikou a báječným koupáním. Zpět na ubytování, večeře.

11. den:
snídaně, fakultativně lodní výlet za objevováním krás BACIUTSKÝCH OSTRŮVKŮ. Lze prozkoumat více lagun, pláží, šnorchlování. Bohatý oběd na pláži. Zpět na ubytování, večeře.

12. den:
přelet do CEBU či MANILY a odlet zpět do ČR.

13. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie