Dominikánská republika - perla Karibiku s výlety - all Inclusive 

Dejte vědět svým přátelům:

od 67 990 Kč

Popis


Poloha:

Dominikánská republika, ráj na prahu Nového světaKdyž Kryštof Kolumbus přistál se svou posádkou v prosinci 1492 na ostrově nazvaném v domorodém jazyce Haiti, poté Hispaniola, věřil, že přistál v Japonsku. A také byl skálopevně přesvědčen, že za ním leží Indie se svým vzácným kořením a dalším zbožím, po kterém bažila tehdejší evropská království. My dnes již víme, že svět je větší, než se domnívali mořeplavci v 15. století. Přesto paří Kolumbovi náš dík. Objevil i pro nás nádherný ostrov překypující životem v místní přírodě i ve vesnicích a městech. Místní lidé vám zamotají hlavu koktejly či proslaveným rumem a k tomu zahrají dynamickou a nespoutanou hudbu merenge.Zároveň máme vůči Kolumbovi a dalším objevitelům a kolonizátorům velkou výtku. Zdroje ostrova využili, místní obyvatelé téměř vyhubili a uvrhli do následujících těžkých století, ze kterých se Dominikánská republika vzpamatovala až v posledních desetiletích. Naštěstí se jí daří a dnes je tím příslovečným rájem pro turisty, kteří touží po teplých čistých vodách Karibiku, výletech do přírody, pozorování pestré fauny a flóry a také po setkávání s místními lidmi, kteří okouzlí nefalšovaným temperamentem, radostí ze života a velkou dávkou houževnatosti.Dominikánská republika má jako jedna z mála zemí na světě ve státním znaku bibli otevřenou na verši: „Y la verdad nos hara libre“ – „Pravda vás / nás osvobodí“. Každý, kdo tuto ostrovní zemi navštíví si určitě bude přát, ať zůstane tak krásná, nespoutaná a svobodná již navždy.


Ubytování:

Ubytování: - 5* hotel Impressive Resorts Spa Punta Cana nebo 4* hotel Viva Wyndham Dominicus Beach

Program:

1. den:
odlet z Prahy do DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY, přílet ve večerních hodinách, transfer na hotel, ubytování.

2. den:
celodenní koupání na hotelové pláži či v bazénu, odpočinek po letu.

3. den:
snídaně, dopoledne odjezd otevřeným truckem za poznáním života místních domorodců na dominikánském venkově. Navštívíme plantáž cukrové třtiny a dozvíme se, jak se zpracovává. Uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin a tropické ovoce - mango, banány, ananas, kakao a káva. Nahlédneme také do typického domku vesničanů a budeme si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Též uvidíme, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na nás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádu nebo na pláži MACAO.

4. den:
volný den, koupání, nákupy v blízkém městečku. Fakultativně výlet do kouzelné SAMANY a na vodopád EL LIMON. Přímo od hotelu pojedeme do panenské přírody deštného pralesa na poloostrově SAMANY. Dojdeme (či dojedeme na koni) k největšímu vodopádu EL LIMON. Při zpáteční cestě bude ještě zastávka na krásných plážích ostrůvku BACARDI.

5. den:
dopoledne odjezd na prohlídku hlavního města s první zastávkou v jeskyni TRES OJOS se třemi kouzelnými jezírky s bohatou flórou i faunou. Pak už na nás čekají nejstarší historické památky v Novém světě nacházející se ve staré části města, v Zoně Colonial. Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky - Calle Las Damas, navštívíme Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Zážitkem je i oběd v restauraci ATARAZANA umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Při procházce starým městem navštívíme také muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde oceníte velký výběr a flexibilní ceny. Na závěr nás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíme pobřežní promenádu, prezidentský palác atd.

6. den:
volný den.

7. den:
volný den nebo fakultativně výlet na ostrov CATALINA. Po transferu do přístavu LA ROMANA se nalodíte a vydáte k největšímu korálovému útesu Dominikánské republiky. Po zakotvení si vychutnáte šnorchlování spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů. Výbava na šnorchlování vám bude zapůjčena na lodi. Poté pokračujete na ostrov Catalina, kde vás čeká bufetový oběd a odpočinek ve stínu palem, nebo opět šnorchlování podél korálů. Odpoledne se vrátíte do přístavu, kde na vás bude čekat transfer do hotelu.

8. den:
odjezd na povinný výlet všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku, a to do „perly Karibiku“ na ostrov SAONA. Po nalodění v BAYAHIBE, se vydáme na motomaránu podél pobřeží národního parku DEL ESTE až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžeme užít vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máme asi 2 hodiny na lenošení a koupání.

9. den:
volný den, koupání, fakultativně odjezd na celodenní výlet vč. oběda do nádherné přírody NP LOS HAITISES. Po transferu do městečka Sabana de la Mar přesedneme na člun, který se proplete mangrovovými lagunami až do zátoky SAMANA. Budeme proplouvat kolem ostrůvků s obležením ptactva (pelikáni, volavky atd.). Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola - Tainů. Poobědváme na ranči v podhůří Cordillera Oriental. Na zpáteční cestě navštívíme dominikánský domek se zahradou, kde uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, grepy a další dominikánské plodiny např. kakao a káva, které budeme mít možnost i ochutnat.

10. - 11. den:
dopoledne ještě krátká relaxace u moře, potom transfer na letiště odlet, do Prahy.

Fotogalerie