Vietnam od severu k jihu ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 68 990 Kč

Popis

Jedna z nejkrásnějších zemí Asie, zelená vegetace po celý rok, fantastické přírodní útvary, tisíciletá kultura a pracovití milí lidé – to je Vietnam.

Program:

1. den
Odlet z Prahy.

2. den
Přílet do Hanoje. Ubytování. Návštěva jezera Hoan Kiem s Chrámem Jadeitových hor a operou. Hodinová projížďka rikšou ve Staré čtvrti a první seznámení s tímto zajímavým městem. Večer návštěva představení tradičního vodního loutkového divadla. Nocleh.

3. den
Výlet do Hoa Lu – lodní výlet za návštěvou Tam Coc nazývaným Zátokou padajícího draka bez moře – strmá skalní města vystupují z roviny „zaplavené“ ne mořem, ale rýžovišti – fantastické přírodní scenérie. Pagoda Bich Dong. Návrat do Hanoje. Nocleh.

4. den
Dopoledne city tour Hanojí – Ho-Chi Minovo Mauzoleum, Pagoda jednoho sloupu, Chrám literatury aj. Odpoledne odjezd do Ha Long. Nocleh.

5. den
Ha Long – lodní výlet po zálivu Ha Long Bay – vyhlídková plavba neobyčejně krásnou krajinou s 3000 malými ostrovy a fantastickými vápencovými útvary (UNESCO). Návštěva tajuplných jeskyní Thien Cung a Dau Go. Návrat do Hanoje, cestou návštěva But Thap Pagody a romantických vesniček. Transfer na letiště a přelet do Hue, nocleh.

6. den
Lodní výlet po Voňavé řece k pagodě Thien Mu.Poté návštěva Císařského paláce se Zapovězeným purpurovým městem, Minh Mang – Královská hrobka a hrobkaTu Duc. Pokračování do Hoi An, cestou fotostop při přejezdu Passu Oceánských mraků. Nocleh.

7. den
Výlet do My Son (Krásné hory) – která je zrcadlem starobylé čamské kultury – památky ze 4. – 15. stol., pozůstatky hinduistických chrámů aj. Odpoledne prohlídka Hoi An – starého města s návštěvou Pagody Phuoc Kien, starého domu Tan Ky, japonského zastřešeného mostu, měšťanských domů a tradičních trhů. Nocleh.

8. den
Pokračování do Danangu – zastávka u Mramorových hor, návštěva muzea Čamů, poté přelet do Cam Ranh Bay, a transfer do přímořského letoviska Nha Trang – nejznámější vietnamské plážové promenády s průzračně tyrkysově zbarveným mořem. Nocleh.

9. den
Volno, odpočinek, koupání v Jihočínském moři. Nocleh.

10. den
Transfer do přístavu Cau Da, výlet lodí k akváriu Tri Nguyen, rybářské vesnici a ostrovu Mun. Návrat a prohlídka města s návštěvou věží Po Nagar Cham, pagody Long Son, tržiště Dam a výběžku Hon Chong. Nocleh.

11. den
Odjezd na letiště a přelet do Saigonu. Krátká prohlídka – zvenčí Palác sjednocení, katedrála Notre Dame, Centrální pošta. Nocleh.

12. den
Výlet do partyzánské oblasti Cu Chi a návštěva podzemních tunelů – nachází se zde více než 200 km tunelů postavených za války. Návrat do Saigonu, půldenní prohlídka s návštěvou úchvatného Čínského města s pagodou Thien Hau tržištěm Binh Tay. Nocleh.

13. den
Odjezd do My Tho, vstupní brány do delty Mekongu, projížďka po řece s krásnými výhledy na břehy, ostrovy Drak, Jednorožec, Želva a Fénix, rybí plovoucí trh aj. Přistaneme na ostrově Želva, navštívíme sad tropického ovoce, ochutnáme tradiční sezónní ovoce a poslechneme si tradiční jihovietnamskou hudbu. Na malé džunce projedeme přírodní kanál Vam Chua, navštívíme včelí farmu a ochutnáme medový čaj. Projedeme se tradičním dopravním prostředkem – vagónkem tlačeným motokolem po venkovských cestách. Navštívíme dílničku, kde se vyrábí kandovaný kokos a ochutnáme tuto čerstvou pochoutku. Vrátíme se na velkou loď do My Tho a zpět do Saigonu.

14. den
Případné volno, odlet dle letového řádu.

15. den
Návrat do Prahy.

Fotogalerie