Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky 

Dejte vědět svým přátelům:

od 41 990 Kč

Popis


Poloha:

Když se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v hotelu se snídaní.

Program:

1. den:
odlet z Prahy, přejezd do místa ubytování.

2. den:
snídaně, zastávka s ochutnávkou whisky v GLENGOYNE DISTILLERY na hranici Lowlands a Highlands. Z připraveného sudu máme možnost stočit si vlastní láhev whisky: v roce 2014 to byla výborná 16letá, na etiketě bude vytištěno naše jméno, zazátkujeme, zapíšeme do knihy sudu a zaplatíme. Pěkný sběratelský kousek. Přejezd kolem největší sladkovodní plochy na britské pevnině LOCH LOMOND. Jezero je dlouhé 35 km, zastávka s vyhlídkou na BEN LOMOND. Zastávka v městečku INVERARAY na břehu Loch Fyne. Návštěva legendárního obchodu Loch Fyne Whiskies na hlavní ulici. V George’s Hotel zajdeme na výbornou rybí polévku. Večer ubytování.

3. den:
snídaně, trajektem cca 2 hod. plavby na nejjižnější ostrov Vnitřních Hebrid ISLE OF ISLAY, který je známý svými single malt whiskies. Dalším trajektem cca 5 minut na jedinečně divoký a pustý ISLE OF JURA. Na dopravní značce Pozor ovce! Pozor jeleni! Cestou do jediné vesnice na ostrově CRAIGHOUSE zastavíme u osamělého stojícího kamene s vyhlídkou na skotskou pevninu. Zastávka s ochutnávkou v palírně THE ISLE OF JURA DISTILLERY (1-5 vzorků). Vyhlídka na dominantní kopce PAPS OF JURA. Trajektem zpět na ostrov Islay, zastávka s ochutnávkou v CAOL ILA DISTILLERY. Prohlídka bývalé sídelní pevnosti Lords of Isles z 14. století na ostrůvku na LOCH FINLAGGAN. Večer ubytování.

4. den:
snídaně, průzkum palíren na jihu ostrova, které se nachází v těsném sousedství. V LAPHROAIG DISTILLERY nejúplnější prohlídka, včetně humen, kde nakličuje rozprostřená vrstva ječmene. Na konci prohlídky ochutnávka ze tří připravených sudů: z toho, který vyhodnotíme jako nejlepší, si vlastnoručně naplníme připravenou lahvičku zasazenou do krásného setu. Pěkný upomínkový kousek. Pro Friends of Laproig možnost navštívit svoji parcelu a umístit na ní svoji vlaječku a udělat nezbytné foto. Zastávky v LAGAVULIN DISTILLERY, ARDBEG DISTILLERY. Prohlídka KILDALTON CROSS, jediného zachovalého vysokého keltského kříže ve Skotsku. Je datován do 8. století, na jedné straně jsou biblické scény, na druhé jsou vytesány zvířecí motivy. Hlavním městem ostrova je hezká vesnice BOWMORE. Zastávka u Round Church (v kruhovém kostele se prý neměl kde skrýt ďábel). Zastávka s ochutnávkou v BOWMORE DISTILLERY. Návrat do místa ubytování.

5. den:
snídaně, pokračování v obhlídkách palíren s ochutnávkami na “ostrově whisky“ ISLE OF ISLAY. Prohlídka nejmenší palírny KILCHOMAN DISTILLERY, k vidění je úplný výrobní proces až po stáčení whisky do lahví. Zastávka u kostela Kilchoman cross a hřbitůvku námořníků. Zastávka s ochutnávkou v BRUICHLADDICH DISTILLERY. Z přístavu PORT ASKAIG trajektem cca 2 hod. na KINTYRE. Ubytování.

6. den:
snídaně, z poloostrova ranním trajektem na ostrov ISLE OF ARRAN, který je považován za miniaturu Skotska, jednotlivé části ostrova jsou reminiscencí jiných oblastí Skotska. Ve vesnici LOCHRANZA s hradem z 13. století návštěva palírny ISLE OF ARRAN DISTILLERS. Procházka na západní straně ostrova v MACHRIE MOOR. Je to skutečně jedinečné místo. Kamenné kruhy a stojící kameny tu byly vztyčeny před 6 000 lety. Přejezd do přístavu BRODICK. Večerním trajektem cca 1 hod. na skotskou pevninu. Ubytování.

7. den:
snídaně, cesta do Edinburghu, přejezd na letiště, odlet do ČR.

Fotogalerie