Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější ostrov Skotska Isle of Skye a nejvyšší ho 

Dejte vědět svým přátelům:

od 44 390 Kč

Popis


Poloha:

Když se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do GLASGOWA nebo EDINBURGHU. Z letiště odjezd do místa ubytování.

2. den:
snídaně, přejezd na ostrov ISLE OF SKYE. Okruh po poloostrově Trotternish. Výstup k 50 m vysokému skalisku OLD MAN OF STORR (cca 1,5 hod., 3,8 km, převýšení 560 m). Zastávka na vyhlídkové plošině u skály KILT ROCK a vodopádu Mealt Fall. Zastávka u zříceniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatém výběžku. Prohlídka etnografického muzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a příběh skotské národní hrdinky Flory McDonaldové u jejího náhrobku. Kratší túra ve stolových horách QUIRAING, nádherné, nesmírně fotogenické krajině strmých útesů, náhorních plošin, skalisek a modrých jezer (2,5 hod., 5 km, převýšení 340 m). Ubytování (5x na jednom místě).

3. den:
snídaně, přejezd k prohlídce jediné ostrovní palírny skotské whisky TALISKER. Procházka v GLENBRITTLE na úpatí Cuillins, stoupáme k podivuhodným jezírkům Fairy Pools (1 hod., 3 km, převýšení 200 m). Zastávka u DUN BEAG. Nejzachovalejší broch na Skye, dvojité zdivo věže o poloměru 18,6 m a do výšky 2 m. Na nejzápadnějším cípu ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohled na maják za útesy je z místa severovýchodně od parkoviště (1/2 hod., 1 km). Přejezd k prohlídce hradu a zahrad DUNVEGAN CASTLE, nejstaršího obývaného hradu ve Skotsku. Pro zájemce fakultativní plavba z mola od hradu k tulením koloniím. Procházka po CORAL BEACH severně od Dunveganu (1 hod., 4 km, po rovině). Navečer příjezd do PORTREE, hlavního města ostrova, procházka městem (galsky Port Riagh, Královský přístav). Návrat do místa ubytování.

4. den:
snídaně, odjezd do rybářské vesničky ELGOL, lodí podél pobřeží do pohoří CUILLIN HILLS k jedné z nejnádhernějších sladkovodních ploch ve Skotsku LOCH CORUISK, ze které vytéká nejkratší řeka ve Skotsku River Scavaig. Procházka kolem jezera (1,5 hod., 3 km, převýšení 122 m). Zpět lodí do Elgolu. Výhledy na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg ze Small Islands. Zastávka u ruin kostela CILL CHRIOSD z 16. stol., který byl střediskem hustého osídlení. Odpolední túra do vysídlené vesnice BORERAIG (3 hod., 10 km, malé převýšení). Cestou zaniklé lomy na mramor. Návrat do místa ubytování.

5. den:
snídaně, výlet na ostrov RAASAY. U INVERARISH nedaleko mola uvidíme The Battery s dvojicí kamenných mořských panen. Výstup na stolovou horu DUN CAAN s dechberoucími výhledy na Hebridy (5 hod., 15 km, vrchol ve výšce 443 m n. m.). Zastávka v nově otevřené palírně Isle of Raasay distillery s možností ochutnávky. Občerstvení v Raasay House, procházka k nedalekému piktskému kameni a pozůstatkům kaple sv. Moluaga. Trajektem zpět na Skye. Návrat do místa ubytování.

6. den:
snídaně, přejezd na východiště trasy u Kirkibost. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan mezi štíty Black a Red Cuillin s výhledy (5,5 hod., 16 km, převýšení 450 m). Kratší varianta končí v CAMASUNARY BAY a vrací se zpět na východiště (3 hod., 9 km, převýšení 210 m). Delší varianta pokračuje k jezeru LOCH NA CREITHEACH a dlouze sestupuje podél River Sligachan až do údolí SLIGACHAN. V cíli můžeme obdivovat starý kamenný most a po túře ochutnáme z nepřeberné nabídky skotských whisky a místních piv. Návrat do místa ubytování.

7. den:
snídaně, přejezd skotskou vysočinou do FORT WILLIAM. Za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. m., délka trasy celkem 19 km). Přejezd do místa ubytování.

8. den:
přejezd do Glasgowa/Edinburghu. Odlet do ČR.

Fotogalerie