Velká Británie - Anglie, Wales, Skotsko 

Dejte vědět svým přátelům:

od 17 990 Kč

Popis


Poloha:

Když se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.


Ubytování:

Ubytování: - 3x ubytování v soukromí s polopenzí, 3x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím). Jednolůžkový pokoj nelze.

Program:

1. den:
odjezd z ČR v poledních hodinách.

2. den:
prohlídka LONDÝNA - Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey (UNESCO), Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu.

3. den:
YORK - působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIÁNOVA VALU - památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.

4. den:
okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními scenériemi, krátká procházka. Přes turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu do SPEAN BRIDGE - pěkné pohledy na zelená údolí, skalnaté vrcholy a nejvyšší horu Skotska BEN NEVIS. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.

5. den:
EDINBURGH (UNESCO) - metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.

6. den:
zastávka v GRETNA GREEN, vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb. Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Večerní LIVERPOOL (UNESCO) - návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawberry Fields, Cavern Club).

7. den:
Wales: návštěva národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles Princem z Walesu. CONWY - městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER - jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.

8. den:
STONEHENGE (UNESCO) - prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY - městečko se světoznámou katedrálou. Zastávka v městečku BRIGHTON - mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. 9hodinová pauza, v pozdních hodinách odjezd. (V případě neočekávané dopravní situace může být 9hodinová pauza přesunuta do jiného místa po trase.)

9. den:
trajekt na pevninu. Přejezd. Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být 9hodinová pauza přesunuta do jiného místa po trase.

Fotogalerie