Skotsko - Edinburgh a Glasgow s výletem na skotskou vysočinu ** ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 990 Kč

Popis


Poloha:

Když se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Glasgow, transfer na ubytování, posezení v typické skotské hospůdce.

2. den:
snídaně, prohlídka GLASGOW. Navštívíme okázalou KATEDRÁLU SV. MUNGA, náměstí GEORGE SQUARE a podél řeky CLYDE dojdeme až k RIVERSIDE MUSEUM se expozicí světoznámé architektky Záhy Hadid. Krátký přejezd ke KELVINGROVE MUSEUM – jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí ve Skotsku. Odpočinek nás čeká v univerzitní čtvrti. Glasgow je město, které Vás příjemné překvapí, a navíc je stranou hlavního turistického proudu, čímž je zachována autentická skotská atmosféra!

3. den:
snídaně, celodenní výlet na SKOTSKOU VYSOČINU. Těšit se můžete na úžasnou procházku s nenáročným výstupem na vyhlídkový bod u proslulého jezera LOCH LOMOND, které je největší sladkovodní plochou na ostrovech. Jezero uprostřed skotské vysočiny je opravdu fotogenické a romantické místo, které si vychutnáme dosyta. Při zpáteční cestě následuje PROHLÍDKA PALÍRNY SKOTSKÉ WHISKY. Těžko si lze představit návštěvu Skotska bez ochutnávky tohoto národního nápoje v prostředí skutečné palírny. Návrat na ubytování.

4. den:
snídaně, celodenní výlet do EDINBURGHU – skotské metropole, která patří mezi nejzajímavější města vůbec. Ve spleti úzkých kamenných ulic doputujeme až k proslulému hradu EDINBURGH CASTLE. Na druhé straně města pak budeme obdivovat královský palác a oficiální rezidenci monarchy HOLLYROOD v ostrém kontrastu s moderní budovou skotského parlamentu. Odpoledne procházka na vyhlídku ARTHUR’S SEAT s panoramatickými výhledy na celé město až do zátoky, kde kotví královská jachta opředená minulostí, kdy ji na svých cestách využívala nejen současná královna, ale i princezna Diana. Večer návrat na ubytování.

5. den:
snídaně, dle letového řádu individuální volno v GLASGOW či krátký program s průvodcem, transfer na letiště, odlet. Přílet do ČR.

Fotogalerie