Jižní Anglie - Z Dartmooru do Cornwallu až na konec země ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 35 190 Kč

Popis


Poloha:

Anglie, dovolená a zájezdy.Anglie je největší zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. V předkřesťanských dobách byla osídlena Kelty. Po více než pětistech letech okupace Římem, přišli Dánové a po nich Normané. Hlavním městem Albionu je světová metropole Londýn, který pořádal již dvě olympiády a který je se všemi svými čtvrtěmi domovem téměř 8 milionům lidí všech ras, národností a náboženství. Jejími dějinami prošly takové osobnosti, jakými byly Jindřich VIII., Richard I. Lví srdce, královna Victoria, princezna Diana, David Beckham, James Bond, Margaret Thatcherová a královna Alžběta. Deštivá Anglie je každému známa jako země dešťů, výborného čaje, sendvičů, fisch&.chips, fotbalu a bodrých mladíků popíjejících pivo. Navzdory nepříznivému počasí pro cestovatele, sem ročně míří statisíce turistů. Míří sem za architekturou procházející napříč staletími. Od románských katedrál, normandských hradů ke gotickým klášterům, středověkým univerzitám až po novodobé betonové katedrály, velkolepé fotbalové svatostánky a moderní obchodní centra. Prehistorickou dobu připomene legendární kamenný Stonehenge, dobu Římanů lázně ve městě Bath a příchod nového tisíciletí most Millenium přes Temži v Londýně. Multikulturním životem tepou od dob průmyslové revoluce města ve středu Anglie, Birmingham, Manchester a Liverpool. Toho, kdo nikdy neopustil hranice Londýna, čeká překvapující fakt, že v Anglii může outdoorový nadšenec nalézt divokou a nedotčenou přírodu. Nejvyšší hora Anglie Scafell Pike se tyčí nad čistými jezery v Národním parku Lake District. Zvlněné kopce plné ovčích stád, to jsou Národní parky Peak District a Dartmoor. Mnohdy opomíjená střední Anglie, Midlands, její kopce v okolí Great Malvern nebo údolí řeky Severn, kde se zrodila průmyslová revoluce je nesmírně zajímavou turistickou destinací. Říká se, že kdo nenavštívil anglický venkov, jakoby v Anglii nebyl. Anglický venkov je protkán klidnými vesničkami s úzkými uličkami, nad kterými se krčí domky v tudorovském stylu, kde člověk snadno podlehne iluzi, že potkat zde Shakespeara či Dickense není zase až tak těžké. Snad nejznámějšími a nejvíce fotogenickými místy Anglie je její pobřeží na jihovýchodě země a pohádkového Cornwallu, jejichž pláže jsou plné surfařů a milovníků jachtingu. Za pobavením pak mnoho lidí již tradičně míří do východoanglického Blackpoolu nebo na jih do lázeňského Brightonu

Program:

1. den:
odlet z ČR do Anglie, seznámení skupiny, transfer na ubytování.

2. den:
snídaně, cca 2 hod. Přejezd do přírodního parku DARTMOOR, krajiny „psa baskervillského.“ Zastávka v CHAGFORDU, trhovém městečku, které bylo ve středověku střediskem obchodu s cínem. Připomeneme si legendu o Mary Whiddon. Kratší túra pustinou k SCORHILL STONE CIRCLE a přes říčku Teign ke stojícímu kameni Three Boys Standing Stone (5 km, 2,5hod). Návrat na východiště. Odjezd do místa ubytování (6 nocí na jednom místě).

3. den:
snídaně, prohlídka přístavního města PLYMOUTH. Na odpoledne přejezd do nedaleké, neprávem opomíjené oblasti jihozápadního Cornwallu. Prohlídka normanského kostela v ST. GERMANS s jedinečným západním vstupem. Procházka po plážích WHITSAND BAY, možnost koupání. Návrat do místa ubytování.

4. den:
snídaně, pokračování v putování po DARTMOORU. V parku uvidíme volně se pohybující poníky. Procházka ke kamenné formaci HAYTOR ROCK (2 km, 1hod), prohlídka WIDECOMBE IN THE MOOR s kostelem, který je nazýván „Cathedral of the Moors.“ Zastávka u kamenného mostu v POSTBRIDGE. Příjezd na východiště trasy v PRINCETOWN se slavným vězením. Túra krajinou vřesovišť s občasnými kamennými věžemi, výhled z SHARPITOR. Návrat do místa ubytování.

5. den:
snídaně, odjezd na severozápadní pobřeží CORNWALLU. Prohlídka rozlehlého Artušova hradu nad mořem v TINTAGELU a Merlinovy jeskyně, možnost koupání. Ochutnáme místní specialitu Cornish pasties. Túra po skalnatém pobřeží mj. ke starobylému labyrintu, který je vytesán na skále (11 km, 3,5hod). Nádherné výhledy, možnost koupání, individuální prohlídka staré pošty, muzea, možný nákup upomínkových předmětů. Návrat do místa ubytování.

6. den:
snídaně, výlet až na samý konec země, na nejzápadnější cíp Anglie LAND’S END. Túra po pobřeží s rozkvetlými vřesovišti a podél útesů, kde možná zahlédneme i tuleně. Vycházíme z krásné zátoky PORTCURNO, možnost koupání na písčité pláži, kolem originálního divadla pod širým nebem Minack Theatre. Zastávka u kostelíku s krásnou farní ohradou v ST. LEVAN, pokračování po členitém pobřeží (12 km, 4,5hod). Návrat do místa ubytování.

7. den:
snídaně. Výhled na ST. MICHAEL’S MOUNT. Podle odlivu dorazíme pěšky nebo loďkou na tento romantický ostrůvek s bývalým opatstvím. Prohlídka hradu a nádherné zahrady. Zastávka u kamenného kruhu MERRY MAIDENS. Průjezd kolem pozůstatků věží na těžbu a zpracování rud v okolí ST. JUST. Prehistorické stavby Cornwallu, např. dolmen LANYON QUIT a kámen s dírou MEN-AN-TOL (okruh 8,5 km, 3hod). Zastávka u hostince Jamaica Inn v BODMIN MOOR, kde psala jedna z nejslavnějších anglických spisovatelek 20. století Daphne du Maurier. Návrat do místa ubytování.

8. den:
snídaně, zastávky s prohlídkou katedrály v EXETERU a v případě dostatku času i ve WELLSU, transfer na letiště, odlet do ČR.

Fotogalerie