USA - Turistika mezi vulkány Kaskádového pohoří - Mt. Rainier a Mt. Baker 

Dejte vědět svým přátelům:

od 58 600 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z ČR do USA, přílet do státu WASHINGTON a odjezd na ubytování.

2. den:
odjezd do NP RAINIER, kterému vévodí stejnojmenný stratovulkán MOUNT RAINIER (4 392 m). Po místní horské silnici vyjedeme až do národního parku a vydáme se na túru okolo jezera FROZEN na jeden z vrcholů Borroughského hřebene. Pokud dorazíte až na třetí z nich, budete mít majestátný masív Rainieru jako na dlani. Naskytne se vám pohled na rozpukané ledovcové splazy EMMONS a WITHROP GLACIER. Možnost sestupu dolů do údolí na parkoviště (15 km, ↑470 m, ↓1000 m, 6,5 hod.) nebo okolo jezera SHADOW zpět na horní parkoviště (16 km, ↑↓470 m, 7 hod.). Odjezd zpět na ubytování.

3. den:
návrat zpět do hor, resp. na hranici NP MOUNT RAINIER a OKANOGAN-WENATCHEE NATIONAL FOREST. Okružní trasa okolo NACHES PEAK (1 966 m) s výhledy na ledovcová jezírka a stratovulkán RAINIER (6 km, ↑↓200 m, 3 hod.). Nacházíme se v oblasti legendární dálkové trasy PACIFIC CREST TRAIL procházející KASKÁDOVÝM POHOŘÍM od kanadských hranic a končící v pohoří SIERRA NEVADA u Mexika. V případě dostatku sil budeme pokračovat po této cestě až do oblasti CRYSTAL MOUNTAIN (+10 km, ↑↓350 m, +4 hod.). V podvečer odjezd na ubytování.

4. den:
turistika v oblasti NISQUALLY RIVER s jedinečnou okružní trasou SKYLINE TRAIL (10 km, ↑↓470 m, 5 hod.), která kopíruje nástupní cestu horolezců na vrchol Rainieru. Ve zbytku dne neopomineme rovněž návštěvu NARADA FALLS BRIDGE s vodopádem a horské městečko LONGMIRE s historickými budovami ze 20. let 20. století.

5. den:
odjezd k jezeru REFLECTION LAKE, odkud se vydáme na vrchol UNICORN PEAK (2 124 m), podél stejnojmenného ledovce po hřebeni hor až pod vrchol PINNACLE PEAK (2 000 m), sestup dolu do údolí. Nádherná horská trasa, která vám kromě již známého Rainieru odhalí i nedaleké stratovulkány MOUNT ADAMS (3 743 m) i legendární ST. HELENS (2 549 m) (10 km, ↑↓900 m, 6,5 hod.).

6. den:
cesta na sever ke kanadským hranicím, do NÁRODNÍHO PARKU SEVERNÍ KASKÁDY (v rámci času a dopravní situace zastávka ve městě SEATTLE), průjezd panoramatickou cestou KASKÁDOVÝMI HORAMI na naše ubytování.

7. den:
výjezd do oblasti HEATHER MEADOWS s množstvím jezer a jezírek, panoramatické cesty s výhledem na velkolepý MOUNT BAKER (3 286 m), který je další sopkou našeho zájezdu, nebo fotogenický MOUNT SHUKSAN (2 761 m) tvořící s okolními jezery jednu z dominant NP SEVERNÍ KASKÁDY. Čekají nás lehké i středně náročné trasy v délce 12-18km, s průměrným převýšením 400 m.

8. den:
opět MOUNT BAKER, ale tentokrát z druhé strany. Horská cesta nás zavede na úpatí hory, odkud se vydáme na místní vrchol PARK BUTTE (1 641 m) s vyhlídkou. Zpět stejnou cestou s možností zacházky na CATHEDRAL CRAG (1 531 m) (12 km, ↑↓620 m, 6,5 hod.). Další možností je příjemná okružní trasa s místními svišti - SCOTT PAUL TRAIL (13 km, ↑↓550 m, 6 hod.).

9. den:
začneme se přibližovat více k Seattlu. Málokdo by řekl, že v takové blízkosti od velkoměsta můžete nalézt tak unikátní místo s výhledem jako je tento. Po tom, co vystoupáme na horu MT. PILCHUCK s pozorovatelnou se nám naskytne 360° výhled na Olympijský poloostrov, NP Severní Kaskády, Pugetův záliv, San Juanovy ostrovy a hlavně na Mt. Rainier (9 km, ↑↓660 m, 4,5 hod.). Večer možnost posledních nákupů před odletem.

10. - 11. den:
odjezd směr letiště a odlet z USA do ČR.

Fotogalerie