usa - new York, Niagarské vodopády a pobřeží Nové Anglie 

Dejte vědět svým přátelům:

od 71 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z ČR, přílet do NEW YORKU, ubytování v hotelu.

2. - 6. den:
2- - 5. den: 4denní podrobná prohlídka NEW YORK, navštívíme všechny atraktivity Manhattanu - TIMES SQUARE, RADIO CITY MUSIC HALL, WORLD TRADE CENTER, čekají nás nádherné vyhlídky z EMPIRE STATE BUILDING, ROCKEFFELEROVA CENTRA i z BROOKLYNSKÉHO MOSTU. Nenecháme si ujít ani plavbu lodí na OSTROV SVOBODY s dominantou LADY LIBERTY, ochutnáme pravý americký burger a užijeme si večeři i v ČÍNSKÉ ČTVRTI. Pro chvíle odpočinku je jako stvořený CENTRAL PARK. Milovníci muzeí si přijdou na své např. v GUGGENHEIMOVĚ MUZEU a nebo v dalších světově proslulých muzeích.

6. den:
po snídani odjezd do oblasti Nové Anglie, jejíž poznávání započneme ve státu CONNECTICUT, konkrétně v univerzitním městě NEW HAVEN, které je sídlem slavné univerzity YALE s 3. nejstarší kolejí v USA z r. 1716. Prohlédneme si její nejdůležitější budovy - knihovnu se starými rukopisy a ručně tištěnými knihami, univerzitní sbírku umění, a poté si odpočineme na břečťanem porostlém nádvoří staré koleje. V rámci našeho přejezdu více na sever se zastavíme u městečka BRANFORD, které nám poskytne výhled na souostroví THIMBLE ISLANDS, které čítá na 365 malinkých skalnatých ostrůvků s viktoriánskými domky. Vrcholem dnešního dne je prohlídka útrob první americké atomové ponorky USS Nautilus v GROTONU. Součástí je i návštěva Muzea ponorek.

7. den:
po snídani možnost dokončení prohlídky městečka GROTON, následuje krátký přejezd do starého velrybářského přístavu a loděnice MYSTIC s novoanglickými dřevěnými domky a obchůdky a starým otvírajícím se mostem přes řeku Mystic. V maličké vesničce MYSTIC SEAPORT si prohlédneme Stillman Building s výstavou vyřezávaných mušlí a výrobků z velrybího tuků, dále velrybářskou loď z r. 1841 a na 6000 nádherných mořských tvorů (například běluhy) spatříme v místním MYSTIC AQUARIU. Kdo se zajímá o podmořský výzkum, ten bude jistě potěšen výstavou o pomořském výzkumu, která uvádí tým, jenže objevil Titanic

8. den:
přejezd do nejmenšího státu Nové Anglie, do RHODE ISLANDU, jehož hlavním turistickým cílem je zámožný NEWPORT, hlavní město světa jachtařů s panskými sídly slavných rodin, např. Astorů, Belmontů či Vanderbiltů, jejichž slavné sídlo The Breakers navštívíme. Projdeme se po pobřežní stezce Cliff Walk a budeme obdivovat letní dům Johna a Jackie Kennedyových, kteří měli svatbu v nejstarším katolickém kostele na Rhode Islandu - ST MARY’S CHURCH a budeme míjet také Rosecliff, kde se natáčel slavný film Velký Gatsby. Při procházce po jedné ze 7 mil pěších stezek v NORMAND BIRD SANCTUARY budeme moci zahlédnout pestrobarevné ptáky. Odpoledne dorazíme do PROVIDENCE, první osady Rhode Islandu a sídla další slavné univerzity Brown ležící ve 300 let staré čtvrti, na náměstí Kennedy Plaza si prohlédneme městskou radnici s tmavomodrým stropem s hvězdami, dále bývalé nádraží Union Station z r. 1898 nebo koloniální domy ve čtvrti College Hill, na kopci Rhode Island Statehouse z bílého mramoru s obrovskou kupolí (4. největší na světě), večer můžeme věnovat nákupům v nejstarším uzavřeném nákupním centru v USA z r. 1828 - WESTMINSTER ARCADE.

9. den:
brzy ráno odjezd na poloostrov CAPE COD ve státě MASSACHUSETTS, kde se nachází chráněná oblast CAPE COD NATIONAL SEASHORE. Na zdejším poloostrově leží první domy Poutníků, kteří připluli do Nové Anglie. Trajektem na kouzelný ostrůvek MARTHA’S VINEYARD, kde se vydáme se na projížďku mezi dunami a jezerem do EDGARTOWNU. V podvečer prohlídka rybářského městečka PROVINCETOWN, možnost vyhlídky ze 75 m vysoké věže Pilgrim Monument, ze které je úchvatný výhled na celý Cape Cod.

10. den:
odjezd do maličkého města PLYMOUTH, zdejší neřecký chrám u moře připomíná místo přistání 102 Otců poutníků v prosinci 1620. Ve městě nalezneme také repliku slavné lodi MAYFLOWER a 3 míle na jih od Plymouthu se na PLIMOTH PLANTATION vrátíme do období 17. Století, jelikož se tu nachází žijící muzeum s ukázkou tradiční vesnice, indiánské osady Wampanoag atd. Odpoledne dojedeme do metropole BOSTONU na pobřeží Massachusetts Bay, projdeme se po stezce Freedom Trail spojující důležitá historická místa z období války na nezávislost. Návštěvníky přitahuje zejména QUINCY MARKET a příjemný COLUMBŮM PARK na nábřeží. Večer můžeme společně povečeřet v příjemné hospůdce, kde se servírují vynikající plody moře či tresky.

11. den:
dopolední dokončení prohlídky Bostonu, při které zamíříme do čtvrti CAMBRIDGE, kde se nachází slavná HARVARDSKÁ UNIVERZITA s obří knihovnou, která vlastní Gutenbergovu bibli nebo Shakespearovy prvotisky. Naším dalším cílem bude město známé svými čarodějnickými procesy - SALEM. Podrobněji se dozvíme o čarodějnictví v místním Salem Witch Museu nebo ve Witch Dungeon Museu, které je umístěno v kostele z 19. st. na místě bývalého vězení, kde byly čarodějnice drženy. V podvečer možnost procházek po historickém přístavu Derby Wharf.

12. den:
přejezd z Massachusetts zpět do státu New York, putování vnitrozemím státu přes hlavní město ALBANY, kde si prohlédneme STÁTNÍ KAPITOL a MUZEUM STÁTU NEW YORK, které nás seznámí např. se stavbou mrakodrapů, a jistě nás zaujme vedlejší budova THE EGG ve tvaru vejce. Odpoledne doputujeme do vinařské oblasti, regionu FINGER LAKES, kde se, ač se o tom příliš neví, produkují vynikající vína. U města SENECA FALLS navštívíme jedno z místních vinařství a vína zároveň i ochutnáme. Toto místo hrálo velkou roli v oblasti ženských práv, protože právě zde uspořádaly ženy první Kongres o ženských právech v r. 1848 a my tu prozkoumáme NÁRODNÍ SÍŇ SLÁVY ŽEN. Večer přijedeme ke slavným NIAGARSKÝM VODOPÁDŮM.

13. den:
perlu zájezdu na americko-kanadské hranici, NIAGARSKÉ VODOPÁDY, si dnes užijeme v rámci celodenní prohlídky. Nejdříve si prohlédneme nejvyšší vodopády BRIDAL VEIL a AMERICAN VEIL (až 54 m) z vyhlídky OBSERVATION TOWER, poté se odsud vydáme na plavbu lodí přímo k vodopádům MAID OF THE MIST, při které vám zaručujeme, že na vlastní kůži sami pocítíte mohutnost vodopádů (pláštěnky jsou součástí výbavy lodi). Odpoledne věnujeme ostrůvku GOAT ISLAND, kde si projdeme trasu CAVE OF THE WINDS, která nás zavede přímo pod vodopády. Navečer přejedeme jen kousek do miniaturního Manhattanu na břehu JEZERA ERIE - BUFFALA, kde si užijeme poslední americký večer. Na večerní osvětlené BUFFALO je nejkrásnější výhled z nejvyšší radnice v zemi z roku 1928.

14. - 15. den:
dokončení prohlídka BUFFALA - procházka bohémskou čtvrtí ALLENTOWN s mnoha viktoriánskými domy a kavárnami, nákupy suvenýrů, odlet domů.

16. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie