USA - Mount Whitney - turistika pod královnou Sierra Nevady a v Údolí smrti 

Dejte vědět svým přátelům:

od 50 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z ČR do USA. Ve večerních hodinách přistaneme ve městě hříchu a světel LAS VEGAS ve státě Nevada. Ubytování, v rámci času možnost procházky po THE STRIP - návštěva jednotlivých kasín a zábavných představení.

2. den:
z Las Vegas přejedeme na nejteplejší místo na západní polokouli, do ÚDOLÍ SMRTI, kde zamíříme na vyhlídku ZABRISKIE POINT, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na zlatavě zbarvené údolí zerodované do podoby vln a různých záhybů. Budeme pokračovat pěšky mezi těmito vlnkami a pozorovat jednotlivé geologické vrstvy a staré zbytky těžebních šachet. Naším cílem je vrcholek MANLY BEACON, ze kterého budeme mít tuto nádheru jako na dlani (5,5 km, ↑↓100 m, 2 hod.). Poté zamíříme na silnici zvanou ARTIST’S DRIVE, která nás provede měsíční krajinou starou více než 3 miliony let. Zastavíme u Malířovy palety ARTIST’S PALETTE, kde si užijeme pohled na skalnaté, rozeklané duny zbarvené do různých perleťových barev. Den zakončíme v krajině zvrásněných solných plání BADWATER, které leží 86 m pod hladinou moře a jsou tak nejníže položených místem v Severní Americe. Přejezd na ubytování do BEATTY.

3. den:
další turistický den v ÚDOLÍ SMRTI zahájíme ve městečku duchů RHYOLITE, kde si prohlédneme pár staveb, které tu ještě zůstali (banka, starý žalář, železniční depo). Vydáváme se dál vstříc novým, nevšedním zážitkům - dnes se budeme procházet po písečných dunách MESQUITE FLAT SAND DUNES a odpoledne prozkoumáme pestrobarevné skalní stěny kaňonu MOSAIC CANYON (5,6 km, ↑↓350 m, 3 hod.). Nakonec obejdeme obrovský 2000 let starý UBEHEBE KRÁTER a vedlejší LITTLE HEBE KRÁTER (3,5 km, ↑↓250 m, 1,5 hod.), po cestě budeme mít úžasné výhled do nitra obou kráterů. Návrat zpět do Beatty.

4. den:
dnes se přesouváme směrem k SIERRA NEVADĚ a v cestě budeme mít unikátní borovicový les ANCIENT BRISTLECONE s jedněmi z nejstarších stromů na světě (některé jsou starší více než 400 let), které se vyznačují zajímavě zbarveným dřevem. Projdeme si zde některé stezky, například SCHULMAN GROVE, na které budeme procházet přímo mezi těmito skvosty (snadná cesta, bez převýšení). Z těchto míst se nám naskytnou rovněž úchvatné výhledy na SIERRU NEVADU. V pozdním odpoledni se již budeme pohybovat přímo pod štíty vysoké SIERRA NEVADY - čeká nás zahřívací turistika před velkým dnem v podobě okružní trasy kolem pohádkových Čokoládových jezer (CHOCOLATE LAKES) (12 km, ↑↓500 m, 5 hod.). Ubytování v BISHOPU, centru OWENS VALLEY.

5. den:
v polovině zájezdu nastává zlatý hřeb programu, kdy se vydáme pod samotnou královnu Sierra Nevady - MOUNT WHITNEY (4 417 m), nejvyšší horu pevninských Spojených států amerických. Výchozím bodem pro nás bude WHITNEY PORTAL, odkud budeme klikatou stezkou stoupat až k jezeru LONE PINE (10,5 km, ↑↓550 m, 6 hod.) směrem k šedostříbrnému vrcholku žulové Mt. Whitney. Dnešní den bude doplněn i o další krátké zastávky, např. u oblouku MOBIUS ARCH s úžasnými výhledy na zasněžené vrcholky hor. Když se správně zadíváte skrz oblouk, budete mít Mt. Whitney obloukem přímo orámovanou. Zároveň se nacházíme na tzv. MOVIE FLAT ROAD, silnici, která hrála velkou roli v mnoha westernech. Na zpáteční cestě do Bishopu ještě zastavíme v MANZANARU, kde si prohlídneme zbytky tábora, který sloužil za 2. světové války jako tábor pro Američany japonského původy, které vláda považovala za hrozbu.

6. den:
z impozantního OWENS VALLEY odjedeme do oblasti MAMMOTH LAKES s památníkem DEVIL’S POSTPILE (modrošedé čedičové sloupy dosahující výšky až 18 m), odtud se vydáme pěšky podél řeky San Joaquin až k vodopádům RAINBOW FALLS a dále k loukám RED’S MEADOW (10 km, ↑↓200 m, 4 hod.). Odpoledne si prohlédneme samotné horské letovisko MAMMOTH LAKES s vysokým vrcholem Mammoth Mountain (3 369 m) a ještě vystoupáme na PANORAMA DOME (1,5 km, ↑↓100 m, 1 hod.), odkud se nám naskytne dechberoucí výhled na hory i pod námi ležící jezera. U jezer TWIN LAKES se pak ještě zastavíme na fotku vodopádů TWIN FALLS. Návrat do Bishopu.

7. den:
loučíme se s turistikou a se SIERROU NEVADOU, proto jsme pro vás vybrali závěrečnou pohodovou, ale delší půldenní trasu v oblasti SABRINA BASIN, při které si užijete dokonalé výhledy na vrcholy, alpínská jezera a pestrou květenu. Cílem dnešního výletu je jezero DONKEY LAKE (12,5 km, ↑↓550 m, 6 hod.). Zájemci se mohou v podvečer vydat na TUNGSTEN PEAK a pozorovat západ slunce (3,5 km, ↑↓400 m, 1,5 hod.).

8. den:
přejezd zpět do Las Vegas, nákupy a poslední večer ve městě.

9. - 10. den:
odlet a návrat do ČR.

Fotogalerie