USA, Mexiko - Pohoda v Kalifornském zálivu s návštěvou San Diega 

Dejte vědět svým přátelům:

od 64 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z Prahy do SAN DIEGA, města s přátelskou atmosférou bez přílišného množství turistů, které vzniklo v r. 1769 jako první španělská (kalifornská) misie. Přesun na ubytování.

2. den:
naše kroky povedou do zdejší nejznámější atrakce, kterou je SAN DIEGO ZOO, nejlepší v USA. Největším zážitkem je dobrodružná jízda lanovkou Skyfari a setkání s pandami ve stanici GIANT PANDA RESEARCH. Pozdní odpoledne věnujeme historické části města, kde je živý skanzen nabízející představu, jak vypadalo San Diego v mexickém a raně americkém období. Večer strávíme v blízkosti pláže PACIFIC BEACH u dobré večeře a drinku, kde můžete pozorovat život na promenádě OCEAN FRONT WALK.

3. den:
dnešní den strávíme v BALBOA PARKU s promenádou a budovami ve španělském koloniálním stylu. V areálu parku můžete navštívit některá nejlepších muzea v USA a překrásnou JAPONSKOU ZAHRADU. Uprostřed parku stojí největší varhany světa SPRECKELS ORGAN PAVILION.

4. den:
odlet do Mexika na Kalifornský poloostrov. Přistaneme v SAN JOSÉ DEL CABO, letovisku s bezstarostnou atmosférou, kterým protéká řeka San Jose, jež zde ústí do moře. Přesuneme se do našeho hotelu na pláži, po zbytek dnes relaxace u moře či bazénu.

5. den:
dnes navštívíme malou vesničku TODOS SANTOS, která proslula díky písni Hotel California od Eagles. My se dojedeme podívat na místo, kde přímo výše zmíněný hotel stojí. Odpoledne si užijeme lodní výlet mezi skalisky na nejjižnějším místě Kalifornského poloostrova, v oblasti ARCH OF CABO SAN LUCAS. Během výletu budeme mít několik možností ke koupání a slunění se na skvělých plážích. Večer věnujeme procházce po živějším protějšku k našemu místu ubytování, po proslulém letovisku CABOS SAN LUCAS.

6. den:
čeká nás výlet za trochou turistiky do hor SIERRA DE LA LAGUNA, kde si budeme připadat osamoceně, pravdou je, že v celé oblasti Kalifornského zálivu se nevyskytuje příliš mnoho turistů, což nám umožní si naše zážitky opravdu vychutnat. Vydáme se na procházku kaňonem SAN DIONISIO, při které si budeme fotografovat unikátní kaktusy, palmy či osiky, které lemují naši cestu, podobně jako obří balvany. A když nám bude horko, není nic jednoduššího než se schladit v jedné z lagun, kterých tu je v horách nespočet.

7. den:
volný den, relax na pláži, procházky městem s ochutnávkou tradičních mexických tacos či čerstvě ulovených ryb.

8. den:
Baja California (Kalifornský záliv) je jedním z top míst na světě určených k pozorování žraloků obrovských. Dnes přejedeme do oblasti hlavního města Kalifornského zálivu LA PAZ, abychom prozkoumali toto krásné město s KATEDRÁLOU LA PAZ, s historií Kalifornského zálivu se blíže seznámíme v muzeu BAJA CALIFORNIA MUSEUM a večer si budeme užívat noční život na promenádě. Zítra nás čeká výlet za zmíněnými žraloky.

9. den:
brzy ráno se vydáme na prozkoumání chráněné oblasti zálivu BALANDRA BAY s překrásnými skrytými plážemi, mangrovníky a úchvatnými výhledy. Následuje lodní výlet s cílem objevit žraloky obrovské, kteří dosahují délky až 10 m. Člověku nejsou nijak nebezpeční, protože se živí pouze planktonem. Odvážlivci si tedy v případě, že na žraloky budeme mít štěstí, mohou s těmito obry zaplavat. Během dne nás čeká chutný oběd. K večeru se vrátíme do LA PAZ.

10. den:
volný den na pláži a na nákupy suvenýrů.

11. den:
zdejší oblast nabízí převážně vodní aktivity, proto naše objevování Kalifornského zálivu zakončíme výletem na nedaleký OSTROV ESPIRITU SANTO, kde žije počet kolonie lachtanů. Budeme mít dostatek času, abychom si s nimi zaplavali a zároveň si zašnorchlovali s barevnými rybkami. Užijeme si oběd přímo na ostrově, zatímco budeme poslouchat historky o tomto magickém ostrově a jeho fauně a floře. Večer návrat do LA PAZ.

12. den:
dle letového řádu odlet domů.

13. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie