usa - Metropole a národní parky Kalifornie, Nevady a Arizony s lehkou turistikou 

Dejte vědět svým přátelům:

od 84 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z Prahy do LOS ANGELES, transfer na ubytování, dle času příletu možnost večerní procházky či projížďky městem.

2. den:
dnes prozkoumáme město uzavřené mezi horami, oceánem a pouští - LOS ANGELES. Není člověka, který by neznal BEVERLY HILLS a HOLLYWOOD. O kousek dále stojí divadlo EGYPTIAN THEATER, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 (Robin Hood). Pro zájemce je připravena možnost návštěvy některého z filmových studií, např. UNIVERSAL či WARNER BROS STUDIOS.

3. den:
přes oblast Dolní pouště s oázou PALM SPRINGS se dostaneme do oblasti překrásných západů, i východů, slunce, do NP JOSHUA TREE bohatě porostlého jukovníky dosahujícími výšek až 15 m. Po turistické stezce v hlavní oblasti parku se dostaneme k přehradě BARKER DAM a dále do HIDDEN VALLEY nechvalně proslulého díky zlodějům dobytka. V případě dostatku sil budeme pokračovat až k LOST HORSE MINE, kde se dosud nacházejí neporušená stavení.

4. den:
ještě než se vydáme na průjezd dramatickou scenérií MOHAVSKÉ POUŠTĚ, vydáme se na výlet do městečka PIONEERTOWN, odpoledne překročíme hranici nejopuštěnějšího státu USA a přijedeme do LAS VEGAS. Kdo bude chtít, může si hazard vyzkoušet na vlastní kůži v některém z kasín, nebo se jen tak procházet po Las Vegas Boulevardu, kterému spíše říkají všichni Strip, a vychutnávat si atmosféru římských paláců, pirátských ostrovů, egyptských pyramid či Paříže.

5. den:
ráno odjezd do Arizony na západní stranu GRAND CANYONU, kterou střeží indiánský kmen Hualapajů. Následuje úchvatná krátká pěší cesta po hraně Grand Canyonu a prohlídka původních domků Hualapajů. Pro zájemce možnost vzrušující procházky po prosklené vyhlídce SKYWALK zavěšené 1220 m nad dnem kaňonu, kterým protéká řeka Colorado, nebo vyhlídkového letu (cenová nabídka bude rozesílána cca 1 měsíc před odletem). Na zpáteční cestě zastavíme na hranici Arizony a Nevady, abychom si prohlédli nejslavnější přehradu světa - HOOVER DAM. Večer návrat do Las Vegas.

6. - 7.den:
z Las Vegas přejedeme na nejteplejší místo na západní polokouli, do ÚDOLÍ SMRTI, kde zamíříme na vyhlídku ZABRISKIE POINT, která nabízí výhledy na zlatavě zbarvené údolí v podobě vln. Přejedeme do oblasti ARTIST‘S PALETTE, která se vyznačuje barevnou mozaikou erodovaných úbočí připomínající krajinu na Islandu. Navštívíme nejníže položené místo na západní polokouli - jezero Badwater překypující sírany a chloridy (-86 m). Autem budeme pokračovat stále více na sever, dostaneme se k pásu písečných dun MESQUITE FLAT SANDS DUNES připomínajících Saharu.

8. den:
projedeme impozantním údolím OWENS VALLEY, budeme míjet nejvyšší horu kontinentálních Spojených států - Mount Whitney (4 349 m) až dojedeme do oblasti MAMMOTH LAKES s památníkem Devil’s Postpile (modrošedé čedičové sloupy dosahující výšky až 18 m), odtud se pěšky vydáme podél řeky San Joaquin až k vodopádům Rainbow Falls. Odpoledne přejezd k jezeru MONO LAKE na sopečné náhorní plošině, ze kterého vyčnívají zajímavé vápencové útvary.

9. - 10. den:
lehká turistika v jednom z nejkrásnějších NP osídleném kojoty či medvědy - NP YOSEMITE. Ocitneme se u mokřadů Tuolomne s rozkvetlými barevnými květinami. Uvidíme 1 000 m vysoký žulový útes EL CAPITAN, z vyhlídky Glacier Point se nám dostane úžasného výhledu na celé Yosemitské údolí včetně nejkolmějšího útesu v Severní Americe - HALF DOME. Po oblíbené pěší stezce Mist Trail dojdeme k divokému vodopádu VERNAL FALL.

11. den:
přes „zlatokopecké“ městečko SONORA s viktoriánskými domky projedeme až k jednomu z nejčistších, ale I nejstudenějších jezer v Americe - LAKE TAHOE vysoko nad údolím, obklopené lesy a vrcholky hor. Večer dojedeme do největšího maloměsta na světě, do RENA (Nevada), které je oblíbeným městem hazardu (stejně jako Las Vegas), ale zároveň má úžasnou polohu na úpatí Sierry Nevady.

12. den:
zpět do Kalifornie, do oblasti GOLD COUNTY (Zlatonosné země), jejíž centrem je hl. město Kalifornie SACRAMENTO. Prohlídka Starého Sacramenta, procházkou po nábřežní promenádě k železničnímu muzeu California State Railroad Museum. Návštěva Státního kapitolu, která je jakousi menší kopií Kapitolu ve Washingtonu DC. Odtud pojedeme dál do vinařského kraje NAPA VALLEY. Možnost ochutnávky vína.

13. den:
výjezd k Pacifiku, do oblasti NÁRODNÍHO POBŘEŽÍ POINT REYES bičovaného vlnami, kterému dominuje maják a pláž Drake‘s Beach. Poté odjezd do San Francisca.

14. den:
prohlídka centra města začne na UNION SQUARE s obchodními domy a butiky, návštěva „malé Broadwaye“ - divadelní čtvrti na GEARY STREET. Přes FINANČNÍ ČTVRŤ s mrakodrapy se dostaneme na trh FERRY PLAZA FARMERS MARKET, kde ochutnáme místní produkty. Trochu odpočinku si užijeme v TRANSAMERICA REDWOOD PARKU s vodotrysky, který leží přímo před památnou budovou TRANSAMERICA PYRAMIDE (symbol San Francisca podobně jako most Golden Gate). Kolem budovy COLUMBUS TOWER projdeme do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde žije 2. největší čínská komunita mimo Asii a které dominují sochy Buddhů, bylinkářské lékárny, pestrobarevné chrámy, trhy s tropickým ovocem a rybami. Individuální poznávání okolí, pro zájemce návštěva muzea lanovek CABLE CAR MUSEUM.

15. den:
nezapomenutelná plavba na skalnatý ostrůvek ALCATRAZ, kdysi nejobávanější věznicí (viz. příplatky), kde byl vězněn např. Al Capone. Během tohoto výletu navštívíme samotnou věznici. Poté se přemístíme k NÁRODNÍMU HISTORICKÉMU PAMÁTNÍKU FORT POINT, který stojí na pobřeží bičovaném mořskými vlnami. Zde budeme obdivovat oranžové věže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Později odpoledne navštívíme ITALSKOU ČTVRŤ s úzkými uličkami a kavárničkami a po Filbertových schodech vystoupáme na vrch TELEGRAPH HILL s budovou COIT TOWER, ze které se naskýtají výhledy na město. Nesmíme minout ani slavnou klikatou ulici LOMBARD STREET.

16. - 17. den:
přes poloostrov PENINSULA přejedeme podél zátoky a Křemíkového údolí SILICON VALLEY do města SAN JOSE, abychom se dostali až do širokého Centrálního údolí, odkud odbočíme do divokého NP KINGS CANYON s bludištěm kaňonů. Vydáme se na příjemnou procházku stezkou Big Stump Trail plnou bujné vegetace (lilie, fialky atd.), které dominuje obří strom General Grant. Projedeme Královským kaňonem a přejedeme do NP SEQUOIA plného obřích sekvojí, borovic a jedlí. Zastávka u největší sekvoje General Sherman, průjezd Tunelovým kmenem. V případě dostatku času krátký výstup na žulový monolit Mono Rock s výhledem.

18. - 19.den:
z Centrálního údolí se přesuneme do zátoky SANTA MONICA BAY s dlouhými písčitými plážemi. Navštívíme proslulou surfařskou oblast v MALIBU, vykoupeme se na Zuma Beach a prozkoumáme i přilehlé útesy na pláži Pirate‘s Cove.

20. - 21. den:
dokončení prohlídky LA a okolí, odjezd na letiště a odlet do ČR

Fotogalerie