USA - Kaňony a pískovcovými skalami NP Zion a Bryce Canyon s návštěvou Las Vegas 

Dejte vědět svým přátelům:

od 57 990 Kč

Popis


Poloha:

Pro bližší informace volejte 466 535 400, Bc. Kamila Houhová

Program:

1. den:
odlet z ČR do USA. Ve večerních hodinách přistaneme ve městě hříchu a světel LAS VEGAS ve státě Nevada. Ubytování, v rámci času možnost procházky po THE STRIP - návštěva jednotlivých kasín a zábavných představení.

2. den:
odjezd do nedalekého RED ROCK CANYON. Nejprve nás čeká známá CALICO HILLS TRAIL (5 km, ↑250 m, ↓120 m, 2,5 hod.). Okružní cestou po SCENIC DRIVE se zastávkami na fotografování se dostaneme pod nejvyšší horu Red Rock Canyonu - MOUNT WILSON (2 121 m). Možnost výstupu na vrchol (13 km, ↑↓1000 m, 6 hod.) nebo nenáročná turistika pod majestátným hřebenem DUHOVÝCH HOR (13 km, ↑↓300 m, 4 hod.). Zpět na ubytování do Las Vegas.

3. den:
výlet k řece Colorado. Nejprve navštívíme slavnou přehradu HOOVER DAM nacházející se na hranici států Nevada a Arizona. Následuje cesta po proudu řeky. V případě získání povolení podnikneme cestu k řece Colorado. Vydáme se ke skalnímu úkazu LIBERTY BELL (Zvon svobody), odkud je pěkný pohled do kaňonu řeky Colorado (9 km, ↑↓150 m, 3 hod.). nebo pokračování v trase dál k přírodním horkým pramenům (15 km, ↑↓300 m, 6,5 hod.). V případě uzavření trasy podnikneme cestu do kaňonu EL DORADO, kde se v minulosti těžilo a rýžovalo zlato. Den zakončíme u řeky, kde si, kromě lehké turistiky po útesech řeky Colorado, budeme moci zaplavat (různě náročné trasy). Zpět do Las Vegas na ubytování.

4. den:
odjezd do horského střediska MOUNT CHARLESTON (2 350 m) v pohoří SPRING MOUNTAINS. Celodenní turistika - výstup na CATHEDRAL ROCK (2 622 m) (5 km, ↑↓260 m, 3 hod.) a poté procházka k vodopádům MARY JANE FALLS (5 km, ↑↓560 m, 3,5 hod.). V podvečer odjezd do Las Vegas.

5. den:
z Las Vegas budeme pokračovat více na sever k trojmezí Arizony, Utahu a Nevady. Čeká nás nenáročná turistika v údolí VALLEY OF FIRE s bizarními načervenalými skalami. V podvečer dojezd na ubytování ve státě Utah, poblíž NP ZION.

6. den:
seznamovací den s NP ZION. Místní autobus operovaný národním parkem nás zaveze na různá místa - projdeme se v kaňonu řeky VIRGIN, vyfotíme se u PLAČÍCÍ SKALY a vystoupáme ke SMARAGDOVÝM JEZÍRKŮM (4 km, ↑↓250 m, 3,5 hod.). Neopomineme ani relaxaci a koupání v řece a vyjedeme na náhorní planinu PINE CREEK CANYONU, odkud se budeme kochat pozdně odpoledním slunkem ozařujícím hluboký kaňon NP ZION.

7. den:
celodenní turistika v NP ZION. Možnost výstupu na ANGELS LANDING (1 764 m) - turisticky hodně navštěvovaný bod, ale rozhodně stojí za námahu (7,5 km, ↑↓350 m, 5 hod.) nebo na protější, avšak náročnější vrchol OBSERVATION POINT (1 978 m) (12 km, ↑↓680 m, 7 hod.).

8. den:
odpočinkový den v podobě nenáročné turistiky v oblasti CEDAR BREAKS NATIONAL MONUMENT - vyhlídkové plošiny podobné GRAND CANYONU nám dávají tušit, že se blížíme k našemu poslednímu cíly putování - NP BRYCE CANYON. Tento den ještě navštívíme místní vrchol BRIAN HEAD (3 448 m), která je nejvyšší horou MARKAGUNTSKÉ NÁHORNÍ PLOŠINY. Odjezd na ubytování.

9. den:
celodenní poznávání s turistikou v NP BRYCE CANYON. Vydáme se na túru pohádkovou krajinou národního parku po náhorním okraji s výhledy do nitra kaňonu. Nabízí se nám jednoduchá turistika trasou WALL STREET a QUEENS GARDEN LOOP (5,5 km, ↑↓150 m, 3 hod.) anebo prodloužení o překrásný okruh PEEKABOO (14 km, ↑↓500 m, 7 hod.). Možnost využít zdarma místního autobusu a jezdit od vyhlídky k vyhlídce. Návrat na ubytování.

10. den:
přejezd zpět do Las Vegas, nákupy a poslední večer ve městě.

11. - 12. den:
odlet do ČR.

Fotogalerie