USA, Havajské ostrovy - pohoda na Havaji s návštěvou západního pobřeží USA 

Dejte vědět svým přátelům:

od 99 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun na ostrov OAHU (Ostrov setkání). Naše první kroky zamíří na slavnou havajskou pláž WAIKIKI. Ochutnáme tradiční koktejly a ve stínu palem si vychutnáme pravou havajskou atmosféru. Samozřejmostí je azurová barva vody, jemná písečná pláž i moderní výstavba za hranicí pláže, která je neoddělitelným prvkem tohoto proslulého místa. Případně ještě prohlídka centra HONOLULU.

3. den:
snídaně, dopoledne si vychutnáme celé západní pobřeží včetně metropole HONOLULU, proslulých městských pláží i ikonického majáku prohlédneme z majestátního vrcholu DIMOND HEAD s panoramatickými 360° výhledy. Na vrchol vede uměle vytvořený chodník, tudíž tuto procházku i díky dostatku času zvládne každý a výsledkem jsou nezapomenutelné výhledy na hlavní havajský ostrov. Odpoledne se vydáme do místní džungle. Čeká nás například nenáročná procházka okouzlující uprostřed zvrásněných ostrých hřebenů či kártký výstup k vodopádům MANOA FALLS. Pozdní odpoledne bude patřit prohlídce hlavního města HONOLULU včetně ikonické věže ALOHA TOWER. Uvidíme také královský palác nebo čínskou čtvrť.

4. den:
snídaně, celodenní koupání na jedněch z nekrásnějších pláží světa KAILUA BEACH či sousední LANIKAI BEACH. Fascinující „bílé“ pláže v ostrém kontrastu s tyrkysově zbarveným oceánem okouzlí každého z Vás! Cestou se zastavíme na vyhlídce PALI LOOKOUT, která nabízí spektakulární výhledy na strmé a zvrásněné pohoří, které je s Havají neodmyslitelně spjato. Pro zájemce asi hodinová turistika na vyhlídkový vrchol PILLBOX. Po zbytek dne odpočinek na plážích.

5. den:
po snídani navštívíme přístav PEARL HARBOR s památníkem legendární USS ARIZONA. Faktultativně možnost návštěvy ponorky USS Bowfin či lodi Misouri. V rámci památníku uvidíme nejrůznější připomínky napadení USA Japonskem v roce 1941. Odpoledne se vydáme na opuštěnou severní část ostrova k posvátné jeskyni Havajanů KANEANA CAVE. Relaxovat dnes budeme na plážích MAKUA BEACH. Alternativně Vám průvodce nabídne procházku po pobřežních útesech nedaleko nejzápadnějšího bodu ostrova. Návrat na ubytování.

6. den:
snídaně, nejprve nás čeká vyhlídka MAKAPUU LOOKOUT s neopakovatelnými pohledy na pobřeží a vyhlídka HAPONA BLOW HOLE, odkud lze pozorovat záhadně tryskající vodu oceánu ze skal na pobřeží. V poledne již budeme odpočívat v přírodní rezervaci HANAUMA BAY – překrásná pláž přímo vyzývá ke koupání a především šnorchlování, zdejší nádherné korály s množstvím tropických ryb a s želvami patří k nejpopulárnějším zastávkám na ostrově Oahu. Zájemci mohou část odpoledne strávit i procházkou ke hraně kráteru KOKO, který se nachází jen pár minut chůze od zálivu.

7. den:
snídaně, na závěr putování po OAHU nás čeká okružní výlet kolem severní části ostrova s mnoha zajímavými zastávkami. Ráno navštívíme původní ANANASOVÉ PLANTÁŽE firmy Dole a následně se přesuneme k rozbouřeným vodám severního pobřeží zvaného NORTHSHORE. Až 15metrové vlny (v závislosti na ročním období) lákají mnoho surfařů, jejichž umění budeme cestou pozorovat. V klidnějších vodách bočních zálivů pak s trochou štěstí uvidíme i ŽELVY. Na oběd se zastavíme v POLYNÉSKÉM CENTRU a následně nás již čeká prohlídka unikátního JAPONSKÉHO CHÁRMU. Odpoledne si můžeme znovu vychutnat nejkrásnější pláže ostrova, například WAIMANALO, LANIKAI či KAILUA BEACH.

8. den:
snídaně, ráno poslední možnost vykoupat se na legendární WAIKIKI. Transfer na letiště, přelet na největší ostrov BIG ISLAND (HAWAI’I) do města KAILUA-KONA. Transfer na ubytování ve městě HILO. V závislosti na aktuálních podmínkách a letovém řádu případně odpočinek v městském parku v Hilu na pobřeží nebo koupání na místní pláži.

9. den:
snídaně, celodenní výlet do NP HAWAI´I VOLCANOES, pozorování nejmladší a stále aktivní sopky MAUNA LOA/KILAUEA, lávové jezero kráteru HALEMAUMAU – aktuálně došlo k obnovení činnosti vulkánu, kterou je možné pozorovat. Dle aktuálních bezpečnostních opatření návštěva lávová jeskyně THURSTON LAVA TUBE, průjezd lávovou silnicí CHAIN OF CRATERS ROAD. Aktuálně není možné pohybovat se mezi tekoucí lávou. Erupce však probíhá uvnitř kráteru! Z tohoto důvodu bude večer do programu zařazeno večerní/noční pozorování tryskající lávy a erupcí nad kráterem HALEMAUMAU. Pozdější návrat na ubytování.

10. den:
snídaně, výlet po východním pobřeží ostrova s havajskými vodopády. Krátkou vycházkou se dostaneme před vodopád AKAKA FALLS. Následně se podíváme i k duhovým vodopádům RAINBOW FALLS a vychutnáme si výhledy na kaskádové UMAUMA FALLS. Po průjezdu WILD SCENIC WAY nás čeká přesun na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrovů – WAIPIO VALEY LOOKOUT. Návrat na ubytování. Večer možnost procházky městem.

11. den:
snídaně, dopoledne výjezd na posvátnou horu Havajanů, nejvyšší horu Havaje MAUNA KEA (4 207 m), jenž je zároveň (z hlediska absolutní výšky přes 10 000 m) považována za největší horu planety. Klikatou silnicí se dostaneme do výšky 2 800 m, odkud je možné pokračovat pohádkově zbarvenou krajinou pěšky po několika krátkých stezkách s výhledy na celý ostrov. Fakultativně lze (dle aktuální sněhové pokrývky, která dosahuje i několika metrů) zajistit jeepy, které nás dopraví až na samotný vrchol posetý observatořemi. Odpoledne se pak vrátíme do tropického oblasti na pobřeží, kde si na stejnojmenné pláži MAUNA KEA BEACH či v HAPUNA BEACH STATE PARK zaplaveme a odpočineme.

12. den:
snídaně, vystěhování z pokojů. Vydáme se na poslední objevování ostrova. Zastavíme na nejjižnějším bodě USA KA LAE na jihozápadním cípu ostrova. Dále nás čeká návštěva zátoky JAMESE COOKA a pozorování želv na místní černé pláži. Čekájí nás už jen velmi jednoduché procházky. Krátká návštěva městečka KAILUA KONA s možností pořízení suvenýrů a posledního koupání v Pacifiku. Odlet z Havaje na pevninskou část USA.

13. den:
prohlídka města v tranzitní oblasti (dle letového řádu např. LOS ANGELES či SAN FRANCISCO). Tranzitní ubytování.

14. den:
snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR.

15. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie