USA, Havajské ostrovy - pohoda na Havaji + návštěva města andělů Los Angeles 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun na ostrov OAHU (Ostrov setkání). Naše první kroky zamíří na slavnou havajskou pláž WAIKIKI. Ochutnáme tradiční koktejly a ve stínu palem si vychutnáme pravou havajskou atmosféru. Samozřejmostí je azurová barva vody, jemná písečná pláž i moderní výstavba za hranicí pláže, která je neoddělitelným prvkem tohoto proslulého místa. Případně ještě prohlídka centra HONOLULU.

3. den:
po snídani navštívíme přístav PEARL HARBOR s památníkem legendárního křižníku USS ARIZONA či ponorku USS Bowfin připomínající napadení USA Japonskem v roce 1941. V odpoledních hodinách si pak celé západní pobřeží včetně metropole HONOLULU, proslulých městských pláží i ikonického majáku prohlédneme z majestátního vrcholu DIMOND HEAD s panoramatickými 360° výhledy. Na vrchol vede uměle vytvořený chodník, tudíž tuto procházku i díky dostatku času zvládne každý a výsledkem jsou nezapomenutelné výhledy na hlavní havajský ostrov.

4. den:
snídaně, celodenní koupání na jedněch z nekrásnějších pláží světa KAILUA BEACH či sousední LANIKAI BEACH. Fascinující „bílé“ pláže v ostrém kontrastu s tyrkysově zbarveným oceánem okouzlí každého z Vás! Cestou se zastavíme na vyhlídce PALI LOOKOUT, která nabízí spektakulární výhledy na strmé a zvrásněné pohoří, které je s Havají neodmyslitelně spjato. Pro zájemce krátký výstup (cca 30 min) po hřebeni na další ikonickou vyhlídku PALI PUKA.

5. den:
snídaně, dopoledne nenáročná procházka okouzlující přírodou místní džungle uprostřed zvrásněných ostrých hřebenů. Možnost prodloužení o krátký výstup k vodopádům MANOA FALLS. Odpoledne pak odpočinek v přírodní rezervaci HANAUMA BAY - překrásná pláž přímo vyzývá ke koupání a především šnorchlování, zdejší nádherné korály s množstvím tropických ryb a s želvami patří k nejpopulárnějším zastávkám na ostrově Oahu. Zájemci mohou část odpoledne strávit i procházkou ke hraně kráteru KOKO, který se nachází jen pár minut chůze od zálivu.

6. den:
po snídani se vydáme k posvátné jeskyni Havajanů KANEANA CAVE a naskytnou se nám nádherné výhledy na opuštěné pobřeží ostrova. Vykoupeme se na panenských plážích na MAKUA BEACH a navštívíme i opuštěné laguny KOOLINA BEACH. Večer dokončíme prohlídku HONOLULU - královský palác Lolani, socha krále Kamehameha, Aloha Tower a Chinatownu.

7. den:
snídaně, na závěr putování po OAHU nás čeká okružní výlet kolem celého ostrova s mnoha zajímavými zastávkami. Ráno navštívíme původní ANANASOVÉ PLANTÁŽE firmy Dole a následně se přesuneme k rozbouřeným vodám severního pobřeží zvaného NORTHSHORE. Až 15metrové vlny (v závislosti na ročním období) lákají mnoho surfařů, jejichž umění budeme cestou pozorovat. V klidnějších vodách bočních zálivů pak s trochou štěstí uvidíme i želvy. Na oběd se zastavíme v POLYNÉSKÉM CENTRU a následně nás již čeká prohlídka unikátního JAPONSKÉHO CHÁRMU ukrytého pod příkrými zelenými masivy havajského pohoří. V ostrém kontrastu rozbouřeného pobřeží na severu jsou klidné vody na jihozápadě, kde si odpočneme na nekonečné bílé pláži WAIMANALO BEACH. Poté nás ještě čeká zastávka na MAKAPUU LOOKOUT s neopakovatelnými výhledy na pobřeží a vyhlídka HAPONA BLOW HOLE, odkud lze pozorovat záhadně tryskající vodu oceánu ze skal na pobřeží. Okruh dokončíme návratem do místa ubytování.

8. den:
snídaně, krátký přelet do města KAILUA KONA na ostrově HAWAI´I (Velký ostrov), odpočinek na pláži. Zdatnější (rovněž v závislosti na letovém řádu) mohou vyrazit po stezce COOK TRAIL do místa, kde se slavný mořeplavec vylodil. Na tamní pláži je mimo jiné i vyhlášené šnorchlování. Návrat do místa ubytování.

9. den:
snídaně, celodenní výlet do NP HAWAI´I VOLCANOES, pozorování nejmladší a stále aktivní sopky KILAUEA, lávové jezero kráteru HALEMAUMAU, lávová jeskyně THURSTON LAVA TUBE, CHAIN OF CRATERS ROAD. Dle aktuální situace pohybu lávy návštěva oblasti okolo sopky MAUNA LOA nebo krátké procházky v místě, kde lze pozorovat střet lávy s oceánem. Při cestě do jednoho z nejatraktivnějších parků světa se zastavíme na nejjižnějším bodě USA KA LAE a po setmění budeme pozorovat sopečnou činnost přímo nad kráterem HALEMAUMAU. Pozdější návrat na ubytování.

10. den:
snídaně, výlet na východní pobřeží ostrova s havajskými vodopády. Krátkou vycházkou se dostaneme před vodopád AKAKA FALLS. Následně se podíváme i k duhovým vodopádům RAINBOW FALLS a vychutnáme si výhledy na kaskádové UMAUMA FALLS. Po průjezdu WILD SCENIC WAY nás čeká přesun na „slunnou“ stranu ostrova, odpočinek na pláži WAIKOLOA BEACH nebo nákupy.

11. den:
snídaně, dopoledne výjezd na posvátnou horu Havajanů, nejvyšší horu Havaje MAUNA KEA (4 207 m), jenž je zároveň (z hlediska absolutní výšky přes 10 000 m) považována za největší horu planety. Klikatou silnicí se dostaneme do výšky 2 800 m, odkud je možné pokračovat pohádkově zbarvenou krajinou pěšky po několika krátkých stezkách s výhledy na celý ostrov. Fakultativně lze (dle aktuální sněhové pokrývky, která dosahuje i několika metrů) zajistit jeepy, které nás dopraví až na samotný vrchol posetý observatořemi. Odpoledne se pak vrátíme do tropického oblasti na pobřeží, kde si na na stejnojmenné pláži MAUNA KEA BEACH či v HAPUNA BEACH STATE PARK zaplaveme a odpočineme. Pro zdatnější možnost celodenního výstupu na tento vrchol, který nabízí neopakovatelné výhledy nejen na celý ostrov, ale také na širý TICHÝ OCEÁN.

12. den:
snídaně, dopoledne možnost kratšího odpočinku na některé z místních pláží, po obědě přesun přes HILO do NP HAWAI’I VOLCANOES, tentokrát do pobřežní oblasti KALAPANA. Na zapůjčených kolech (fakultativně cca 15 USD) asi 20 min do výchozího bodu, v pozdních odpoledních hodinách procházka po lávových polích (délku lze zkrátit dle zdatnosti každého klienta) až do míst, kde se dle aktuální situace nachází tekoucí láva. Zcela mimořádný zážitek bude znásoben po setmění, kdy je láva často viditelná již ze samotného výchozího bodu. Odvážlivci se k tekoucí lávě bez problému přiblíží doslova nadosah! Návrat na ubytování v pozdějších hodinách. Změna programu v případě nepřítomnosti tekoucí lávy vyhrazena!

13. - 14. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do LOS ANGELES, procházka po známém chodníku slávy na HOLLYWOOD BOULEVARD s otisky rukou a nohou slavných herců. Prohlédneme si EGYPTIAN THEATRE, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 a BEVERLY HILLS s nákupní třídou Rodeo Drive. Poté odlet do ČR.

15. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie