USA, Havajské ostrovy - pohoda na Havaji + návštěva města andělů Los Angeles 

Dejte vědět svým přátelům:

od 77 990 Kč

Popis


Program:

1. - 2.den:
letecký přesun na ostrov OAHU (Ostrov setkání), aklimatizace. Naše první kroky zamíří přímo na slavnou havajskou pláž WAIKIKI. Ochutnáme tradiční místní koktejly a ve stínu palem si vychutnáme tu pravou havajskou atmosféru. Samozřejmostí je azurová barva vody, jemná písečná pláž, stejně tak jako moderní výstavba za hranicí pláže, která je neoddělitelným prvkem tohoto světově proslulého místa. Případně ještě krátká prohlídka centra HONOLULU.

3. den:
po snídani navštívíme přístav PEARL HARBOR s památníkem legendárního křižníku USS ARIZONA či ponorku USS Bowfin připomínájící napadení USA Japonskem v roce 1941. v odpoledních hodinách si pak celé západní pobřeží včetně metropole HONOLULU, proslulých městských pláží i ikonického majáku prohlédneme z majestátního vrcholu DIMOND HEAD s panoramatickými 360° výhledy. Na vrchol vede uměle vytvořený chodník, tudíž tuto procházku i díky dostatku času zvládne každý a výsledkem jsou nezapomenutelné výhledy na hlavní havajský ostrov.

4. den:
po snídani přejedeme do nedaleké přírodní rezervace HANAUMA BAY, překrásná pláž přímo vyzývá ke koupání a především šnorchlování, zdejší nádherné korály s množstvím tropických ryb a s želvami patří k nejpopulárnějším zastávkám na ostrově Oahu.

5. den:
snídaně, dopoledne nenáročná procházka okouzlující přírodou místní džungle uprostřed zvrásněných ostrých hřebenů. Možnost prodloužení o krátký výstup k vodopádům MANOA FALLS. Odpoledne pak odpočinek v přírodní rezervaci HANAUMA BAY – překrásná pláž přímo vyzývá ke koupání a především šnorchlování, zdejší nádherné korály s množstvím tropických ryb a s želvami patří k nejpopulárnějším zastávkám na ostrově Oahu. Zájemci mohou část odpoledne strávit i procházkou ke hraně kráteru KOKO, který se nachází jen pár minut chůze od zálivu.

6. den:
po snídani se vydáme směrem k severozápadnímu cípu ostrova, kde se nachází posvátná jeskyně Havajanů KANEANA CAVE, do které se půjdeme podívat, a naskytnou se nám díky tomu nádherné výhledy na téměř opuštěné pobřeží ostrova. Následně se vykoupeme na liduprázdných panenských plážích v oblasti MAKUA BEACH a při cestě zpět navštívíme i rovněž opuštěné laguny KOOLINA BEACH. Večer pak dokončíme prohlídku HONOLULU, kde se při krátké procházce podíváme na královský palác Lolani, sochu krále Kamehameha, v tamním přístavu uvidíme i Aloha Tower a zavítáme rovněž do Chinatownu.

7. den:
snídaně, na závěr putování po OAHU nás čeká okružní výlet kolem celého ostrova s mnoha zajímavými zastávkami. Ráno navštívíme původní ANANASOVÉ PLANTÁŽE firmy Dole a následně se přesuneme k rozbouřeným vodám severního pobřeží zvaného NORTHSHORE. Až 15ti metrové vlny (v závislosti na ročním období) lákají mnoho surfařů, jejichž umění budeme cestou pozorovat. V klidnějších vodách bočních zálivů pak s trochou štěstí uvidíme i želvy. Na oběd se zastavíme v POLYNÉSKÉM CENTRU a následně nás již čeká prohlídka unikátního JAPONSKÉHO CHÁRMU ukrytého pod příkrými zelenými masivy havajského pohoří. V ostrém kontrastu rozbouřeného pobřeží na severu jsou klidné vody na jihozápadě, kde si odpočneme na nekonečné bílé pláži WAIMANALO BEACH. Poté nás ještě čeká zastávka na MAKAPUU LOOKOUT s neopakovatelnými výhledy na pobřeží a vyhlídka HAPONA BLOW HOLE, odkud lze pozorovat záhadně tryskající vodu oceánu ze skal na pobřeží. Okruh dokončíme návratem do místa ubytování.

8. den:
snídaně, krátký přelet do města KAILUA KONA na ostrově HAWAI´I (Velký ostrov), odpočinek na pláži. Zdatnější (rovněž v závislosti na letovém řádu) mohou vyrazit po stezce COOK TRAIL do místa, kde se slavný mořeplavec vylodil. Na tamní pláži je mimo jiné i vyhlášené šnorchlování. Návrat do místa ubytování.

9. den:
snídaně, celodenní výlet do NP HAWAI´I VOLCANOES, pozorování nejmladší a stále aktivní sopky KILAUEA, lávové jezero kráteru HALEMAUMAU, lávová jeskyně THURSTON LAVA TUBE, CHAIN OF CRATERS ROAD - silnice utopená v lávě nabízející spektakulární výhledy do okolní sopečné krajiny, dle aktuální situace pohybu lávy pak návštěva oblasti okolo sopky MAUNA LOA nebo krátké procházky v místě, kde lze (dle aktuálních podmínek) pozorovat střet lávy s oceánem. Při cestě do jednoho z nejatraktivnějších parků světa se zastavíme na nejjižnějším bodě USA KA LAE a před tím, než park opustíme, budeme po setmění pozorovat fascinující sopečnou činnost přímo nad kráterem HALEMAUMAU. Pozdější návrat na ubytování.

10. den:
snídaně, nenáročný výlet na východní pobřeží ostrova, které zaujme několika typickými havajskými vodopády. Krátkou vycházkou se dostaneme přímo před jednu z havajských ikon – vodopád AKAKA FALLS. Následně se podíváme i k městským duhovým vodopádům RAINBOW FALLS a vychutnáme si i výhledy na kaskádové UMAUMA FALLS. Po průjezdu WILD SCENIC WAY vedenou skrze tropickou džungli plnou fascinující flóry nás čeká přesun na „slunnou“, západní stranu ostrova, kde strávíme odpoledne odpočinkem na pláži WAIKOLOA BEACH nebo nákupy v nedalekém městečku.

11. den:
snídaně, dopoledne výjezd na posvátnou horu Havajanů, nejvyšší horu Havaje MAUNA KEA (4 207 m), jenž je zároveň (z hlediska absolutní výšky přes 10 000 m) považována za největší horu planety. Klikatou silnicí se dostaneme do výšky 2 800 m, odkud je možné pokračovat pohádkově zbarvenou krajinou pěšky po několika krátkých stezkách s výhledy na celý ostrov. Fakultativně lze (dle aktuální sněhové pokrývky, která dosahuje i několika metrů) zajistit jeepy, které nás dopraví až na samotný vrchol posetý observatořemi. Odpoledne se pak vrátíme do tropického oblasti na pobřeží, kde si na na stejnojmenné pláží MAUNA KEA BEACH či v HAPUNA BEACH STATE PARK zaplaveme a odpočneme. Pro zdatnější možnost celodenního výstupu na tento vrchol, který nabízí neopakovatelné výhledy nejen na celý ostrov, ale také na širý TICHÝ OCEÁN.

12. den:
snídaně, dopoledne možnost kratšího odpočinku na některé z místních pláží, po obědě přesun přes HILO do NP HAWAI’I VOLCANOES, tentokrát do pobřežní oblasti KALAPANA. Na zapůjčených kolech (fakultativně cca 15 USD) asi 20min do výchozího bodu, v pozdních odpoledních hodinách procházka po lávových polích (délku lze zkrátit dle zdatnosti každého klienta) až do míst, kde se dle aktuální situace nachází tekoucí láva. Zcela mimořádný zážitek bude znásoben po setmění, kdy je láva často viditelná již ze samotného výchozího bodu. Odvážlivci se k tekoucí lávě bez problému přiblíží doslova nadosah! Návrat na ubytování v pozdějších hodinách.

13. - 14. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do LOS ANGELES, procházka po známém chodníku slávy na HOLLYWOOD BOULEVARD s otisky rukou a nohou slavných herců. Prohlédneme si EGYPTIAN THEATRE, kde se konala první hollywoodská premiéra v r. 1922 a BEVERLY HILLS s nákupní třídou Rodeo Drive. Poté odlet do ČR.

15. den:
návrat do ČR.

Fotogalerie