Ukrajina - Pohodové toulky na Podkarpatské Rusi 

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 990 Kč

Popis


Poloha:

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Zakarpatská UkrajinaPtáte se proč zrovna na Ukrajinu? Ukrajina. a především její ,nám nejbližší část Podkarpatská Rus alias Zakarpatská Ukrajina Vás chytne hned při první návštěvě a Vy se sem budete chtít neustále vracet.Zakarpatská Ukrajina. je totiž místem, kde si zaručeně odpočinete od dnešní hektické a uspěchanédoby,od všech ruchů a svodů naší západní civilizace a právě zde načerpáte spoustu duševních a fyzických sil. Jenom tady, v jednom z nejromantičtějších a nejchudších koutů Evropy se na mnoha místech můžete na chvíli vrátit v čase o několik desetiletí nazpět a zavzpomínat na dobu, kdy toto území byla nejvýchodnější součástí bývalého Československa. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel).Koneckonců Nikolu Šuhaje loupežníka asi netřeba představovat.Další velkou výhodou Ukrajiny. je i to,že se zde poměrně dobře domluvíte. Ukrajinština je češtině poměrněblízká a pokud se naučíte pár základních slovíček či frází,budete se zde cítit jako doma a místní Vászde rádi uvidí. A při debatách s nimi možná získáte i trochu jiný pohled na svět.Ukrajina. to ale není jen Podkarpatská Rus. Jako přímořský stát má samozřejmě své moře. Kdo chce poznat „výkladní skříň“ bývalého Sovětského svazu a zjistit co sem tak mocně přitahovalo bez rozdílu jak ruskou šlechtu a cary, tak i sovětské pohlaváry, kdo chce poznat místa kde se v únoru 1945 rozhodovalo o osudu Evropy a o vzniku OSN, ten vyrazí na Krym. Bonusem k poznávání místních památek a přírody je zde příjemné lenošení u Černého moře na pobřeží proslulé krymské riviéry.A v neposlední řadě, pro toho kdo má naopak raději trochu chladu,a už ho omrzelo lyžování v Alpách, Dolomitech apod. a kdo by chtěl zažít trochu netradiční konec roku je zde nabídka silvestrovshého pobytu a zimních radovánek v Podobovci v oblasti poloniny Boržava. Prostě Ukrajina. vám má co nabídnoutProto CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů do destinace Ukrajina. Zájezdy do :Ukrajina - Zakarpatská Ukrajina - Podkarpatská Rus, Ukrajina - Krym - poznávací zájezdy s turistikouUkrajina na kole - cyklozájezdyUkrajina - zájezdy s turistikou pod střechuUkrajina - horská turistika


Ubytování:

Ubytování: - 4x v hotelu a 3x v turbaze v 2lůžkových pokojích se soc. zařízením (na vyžádání možnost 3lůžkových pokojů).

Program:

1. - 2.den:
odjezd z ČR v podvečerních hodinách, noční tranzit Slovenskem na Podkarpatskou Rus, dopolední prohlídka hlavního města UŽHORODU, jeho centrum, skanzen a hrad, přejezd do střední oblasti Podkarpatské Rusi, ubytování v hotelu 4x na stejném místě.

3. den:
návštěva perly Karpat - SINĚVIRSKÉHO JEZERA, vycházka či túra v NP SINĚVIR.

4. den:
túra pod BORŽAVSKOU POLONINOU k vodopádu ŠIPOT nebo s pomocí sedačkové lanovky výlet na její hlavní hřeben.

5. - 6. den:
návštěva vesnice KOLOČAVA s hrobem NIKOLY ŠUHAJE a českých četníků, muzeem I. Olbrachta a historie, přejezd do RACHOVSKÉ OBLASTI s poznávacími zastávkami - dřevěné kostelíky, geografický střed Evropy, košíkářská vesnice IZA, ubytování v turbáze (3x na stejném místě).

7. - 8. den:
návštěva JASINY - bývalého nejvýchodnějšího městečka první republiky, pěší túry v okolí JABLONICKÉHO PRŮSMYKU, v případě příznivého počasí a zájmu klientů fakultativní motovýlet na SVIDOVECKÝ HŘEBEN s vrcholem BLIZNICA.

9. - 10. den:
zastávka ve vyhlášené SOLOTVINĚ (pro zájemce koupání ve slaném jezírku) a prohlídka města a hradu v MUKAČEVĚ, večer odjezd na hranice, návrat do ČR kolem poledne.

Fotogalerie