Ukrajina - Podkarpatská Rus - Pohodový týden pod Hoverlou 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 490 Kč

Popis


Poloha:

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Zakarpatská UkrajinaPtáte se proč zrovna na Ukrajinu? Ukrajina. a především její ,nám nejbližší část Podkarpatská Rus alias Zakarpatská Ukrajina Vás chytne hned při první návštěvě a Vy se sem budete chtít neustále vracet.Zakarpatská Ukrajina. je totiž místem, kde si zaručeně odpočinete od dnešní hektické a uspěchanédoby,od všech ruchů a svodů naší západní civilizace a právě zde načerpáte spoustu duševních a fyzických sil. Jenom tady, v jednom z nejromantičtějších a nejchudších koutů Evropy se na mnoha místech můžete na chvíli vrátit v čase o několik desetiletí nazpět a zavzpomínat na dobu, kdy toto území byla nejvýchodnější součástí bývalého Československa. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel).Koneckonců Nikolu Šuhaje loupežníka asi netřeba představovat.Další velkou výhodou Ukrajiny. je i to,že se zde poměrně dobře domluvíte. Ukrajinština je češtině poměrněblízká a pokud se naučíte pár základních slovíček či frází,budete se zde cítit jako doma a místní Vászde rádi uvidí. A při debatách s nimi možná získáte i trochu jiný pohled na svět.Ukrajina. to ale není jen Podkarpatská Rus. Jako přímořský stát má samozřejmě své moře. Kdo chce poznat „výkladní skříň“ bývalého Sovětského svazu a zjistit co sem tak mocně přitahovalo bez rozdílu jak ruskou šlechtu a cary, tak i sovětské pohlaváry, kdo chce poznat místa kde se v únoru 1945 rozhodovalo o osudu Evropy a o vzniku OSN, ten vyrazí na Krym. Bonusem k poznávání místních památek a přírody je zde příjemné lenošení u Černého moře na pobřeží proslulé krymské riviéry.A v neposlední řadě, pro toho kdo má naopak raději trochu chladu,a už ho omrzelo lyžování v Alpách, Dolomitech apod. a kdo by chtěl zažít trochu netradiční konec roku je zde nabídka silvestrovshého pobytu a zimních radovánek v Podobovci v oblasti poloniny Boržava. Prostě Ukrajina. vám má co nabídnoutProto CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů do destinace Ukrajina. Zájezdy do :Ukrajina - Zakarpatská Ukrajina - Podkarpatská Rus, Ukrajina - Krym - poznávací zájezdy s turistikouUkrajina na kole - cyklozájezdyUkrajina - zájezdy s turistikou pod střechuUkrajina - horská turistika


Ubytování:

Ubytování: - ubytování v hotelu v městečku Jasiňa. Hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Program:

1. den:
odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.

2. den:
příjezd na ubytování do JASINI, snídaně na hotelu, seznámení s nejvýchodnějším městečkem bývalého Československa (možnost návštěvy nově zrekonstruovaného Huculského muzea), odpoledne nenáročná procházka po loukách k nejvýznamnější stavbě Jasini - STRUKIVSKÉ CERKVY (huculský dřevěný kostelík z poloviny 19. století), večeře na hotelu.

3. den:
snídaně, odjezd autobusem do Jablonického průsmyku (931 m), pohodová turistika v okolí průsmyku, návštěva moderního lyžařského střediska BUKOVEL, výjezd lanovkou za výhledy na východní část Karpat, autobusem zpět do hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, přiblížení nákladním autem upraveným pro přepravu lidí - gruzavikem - na začátek túry do dřevařské osady KOZMEŠČIK, celodenní okružní túra na nejvyšší a nejnavštěvovanější horu ukrajinské části Karpat HOVERLU (2 061 m), návrat do hotelu večeře.

5. den:
snídaně, opět místní terénní dopravou se přemístíme do horského střediska DRAGOBRAT, výstup po horských loukách a nad srázy Žandarmů (1 783 m) na nejvyšší vrchol Svidovecké poloniny BLIZNICA (1 881 m), nebo jen kratší výlet po hřebeni. Za dobrého počasí na vás čekají jedny z nejhezčích výhledů celé oblasti. Zpět do Jasini, večeře.

6. den:
snídaně, osvědčeným „gruzavikem“ přesun na horní konec údolí Bílé Tisy, celodenní trek po odlehlém vrcholu masivu Černá hora Pop Ivan (2 020 m), dosáhneme nejvýchodnější místo meziválečného Československa. Čekají nás výhledy nejen na východní část ukrajinských hor, ale uvidíme i rumunské pokračování karpatského hřebene. Zkontrolujeme též, jak probíhá rekonstrukce bývalé observatoře zvané „Bílý slon“. V případě problému s vyřízením povolení ke vstupu do této hraniční oblasti vyrazíme na stejně vysoký vrchol Pietros (2 020 m), který je dominantou opačného konce Černohorského masivu. Návrat místní dopravou zpět do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, autobusem odjezd z Jasini do města RACHOV, turistického centra horské turistiky na soutoku Černé a Bílé Tisy, zastávka v místě zvaném geografický střed Evropy a v SOLOTVINĚ, koupání ve slaných jezerech (ukrajinské Mrtvé moře), která vznikla propadem solných dolů. Cestou poslední nákupy, odjezd domů.

8. den:
dopolední návrat do ČR.

Fotogalerie