Podkarpatská Rus - Pohodový týden - krajem Nikoly Šuhaje *****

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 990 Kč

Popis


Poloha:

Ukrajina - Podkarpatská Rus - Zakarpatská UkrajinaPtáte se proč zrovna na Ukrajinu? Ukrajina. a především její ,nám nejbližší část Podkarpatská Rus alias Zakarpatská Ukrajina Vás chytne hned při první návštěvě a Vy se sem budete chtít neustále vracet.Zakarpatská Ukrajina. je totiž místem, kde si zaručeně odpočinete od dnešní hektické a uspěchanédoby,od všech ruchů a svodů naší západní civilizace a právě zde načerpáte spoustu duševních a fyzických sil. Jenom tady, v jednom z nejromantičtějších a nejchudších koutů Evropy se na mnoha místech můžete na chvíli vrátit v čase o několik desetiletí nazpět a zavzpomínat na dobu, kdy toto území byla nejvýchodnější součástí bývalého Československa. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel).Koneckonců Nikolu Šuhaje loupežníka asi netřeba představovat.Další velkou výhodou Ukrajiny. je i to,že se zde poměrně dobře domluvíte. Ukrajinština je češtině poměrněblízká a pokud se naučíte pár základních slovíček či frází,budete se zde cítit jako doma a místní Vászde rádi uvidí. A při debatách s nimi možná získáte i trochu jiný pohled na svět.Ukrajina. to ale není jen Podkarpatská Rus. Jako přímořský stát má samozřejmě své moře. Kdo chce poznat „výkladní skříň“ bývalého Sovětského svazu a zjistit co sem tak mocně přitahovalo bez rozdílu jak ruskou šlechtu a cary, tak i sovětské pohlaváry, kdo chce poznat místa kde se v únoru 1945 rozhodovalo o osudu Evropy a o vzniku OSN, ten vyrazí na Krym. Bonusem k poznávání místních památek a přírody je zde příjemné lenošení u Černého moře na pobřeží proslulé krymské riviéry.A v neposlední řadě, pro toho kdo má naopak raději trochu chladu,a už ho omrzelo lyžování v Alpách, Dolomitech apod. a kdo by chtěl zažít trochu netradiční konec roku je zde nabídka silvestrovshého pobytu a zimních radovánek v Podobovci v oblasti poloniny Boržava. Prostě Ukrajina. vám má co nabídnoutProto CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů do destinace Ukrajina. Zájezdy do :Ukrajina - Zakarpatská Ukrajina - Podkarpatská Rus, Ukrajina - Krym - poznávací zájezdy s turistikouUkrajina na kole - cyklozájezdyUkrajina - zájezdy s turistikou pod střechuUkrajina - horská turistika


Ubytování:

Ubytování: - ubytování v ***hotelu, 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV.

Program:

1. den:
odpolední odjezd z ČR, tranzit klimatizovaným autobusem přes Slovensko na Ukrajinu.

2. den:
příjezd na ubytování do oblasti MEŽHORJE, snídaně na hotelu, vycházka pod poloninu BORŽAVA, snad nejkrásnější poloninu Podkarpatské Rusi, z vesničky PILIPEC, sedačkovou lanovkou se dostaneme téměř na hřeben, na který vystoupáme a postupně zdoláme nejvyšší vrcholy poloniny - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a STOJ (1 681 m), zpět strmě sestoupíme podél vodopádu ŠIPOT, (túru lze zkrátit a pro sestup zpět můžeme využít lanovku, 15 km), večeře na hotelu.

3. den:
snídaně, výlet do NÁRODNÍHO PARKU SINĚVIR, výstup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, možná ochutnáme místní specialitu šašlik, určitě se projdeme ještě romantickými údolími řek až k místu, kde stávala jedna z hrází „Klauzí“ využívaných při splavovaní vorů. Při dostatku času nahlédneme i do „medvědí obory“. Autobusem zpět do hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, opět se přiblížíme lanovkou na poloninu BORŽAVA, a tentokrát po cestách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme po hlavním hřebenu východním směrem až do vesnice RIČKA, která je známá nejen svými vlněnými houněmi, ale i bohatstvím minerálních pramenů. Odměnou nám budou nádherné výhledy do údolí řeky Riky a na panorama celé poloniny. 17 km, autobusem do hotelu, večeře.

5. den:
snídaně, odjezd autobusem na vlak do města Volovec. Výlet místním, širokorozchodným vlakem k sedlu Beskid, pěšky po bočních hřebenech zpět do hotelu, večeře. V případě nepříznivého jízdního řádu celodenní vycházka po hřebenech nad vesnicí Roztoka, návštěva muzea modelů dřevěných kostelíků, večeře.

6. den:
snídaně, výlet do KOLOČAVY za nedávnou československou historií - muzeum Ivana Olbrachta, dřevěný kostelík s hroby četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, hroby Nikoly a Jury Šuhajových a Eržiky Derbakové. Za dobrého počasí se vyvezeme za vyhlídkou „gruzavikem“ na boční hřeben poloniny KRÁSNÁ, pak pěšky sestoupíme zpět do KOLOČAVY,10 km, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem zpět do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, autobusem odjezd do vesničky IZA s proutěným zbožím všeho druhu, návštěva druhého největšího města Podkarpatí MUKAČEVA (hrad, centrum s pěší zónou, poslední nákupy), odjezd do ČR.

8. den:
dopolední návrat do ČR.

Fotogalerie