Turecko - Velký okruh Tureckem - letecky 

Dejte vědět svým přátelům:

od 29 990 Kč

Popis


Poloha:

Cestujte se s námi do pohádkového Turecka a vychutnejte si neopakovatelnou atmosféru Orientu! Osvěžte se v azurových vlnách průzračného čistého moře a nechejte se hýčkat všemi specialitami proslulé místní kuchyně! Poznejte s námi jak inspirativní je dovolená na břehu Egejské riviéře, a vraťte se domů s námi nadšení a plní zážitků. Dovolená v Turecku Vás jistě nezklame, proto neváhejte a on-line rezervujte skvělé zájezdy do Turecka nyní!


Ubytování:

Ubytování: - 11x ubytování v hotelích

Program:

1. den:
odlet z Prahy, přílet do Istanbulu, ubytování.

2. den:
ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město na dvou kontinentech s množstvím byzantských a osmanských památek (chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, palác Topkapi, Yerebatanská cisterna). Nocleh v Istanbulu.

3. den:
dokončení prohlídky ISTANBULU. Odpoledne přejezd do Ankary. Nocleh.

4. den:
ANKARA - hlavní město Turecka se známým archeologickým muzeem Anatolských civilizací. Nocleh v Kappadokii.

5. den:
údolí GÖREME (UNESCO) a CAVUSIN - jedny z největších přírodních zajímavostí v Turecku, kde byl v sopečných tufech dešťovou vodou vymodelován pohádkový barevný svět skalních pyramid a různých bizarních útvarů, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, skalních klášterů i měst. Návštěva osady UCHISAR. Podzemní město DERINKUYU nebo KAYMAKLI. Nocleh v Kappadokii.

6. den:
odjezd v časných ranních hodinách do Konye. KARAVANSERAY SULTANHANI - malá pevnost, která sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. Prohlídka KONYE - významného města muslimských věřících s věhlasnou mešitou. Dojezd na nocleh.

7. den:
TURECKÁ RIVIÉRA - PERGE - impozantní zříceniny významného antického města, monumentální brány, stadion, antické lázně, sloupová kolonáda. ASPENDOS s jedinečně dochovaným římským divadlem. Vodopády KURSUNLU - soustava jezírek propojených vodopády připomínající zmenšená Plitvická jezera. Prohlídka starého centra ANTALYE - nejvýznamnějšího letoviska na jižní riviéře. Nocleh.

8. – 9. den
PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERÁPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS. Příjezd k Egejskému moři. Nocleh.

10. den:
EFES - archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa - ARTEMIDINA CHRÁMU. DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna. PRIÉNÉ - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.

11. den:
PERGAMON, pozdě večer příjezd do Istanbulu, nocleh.

12. den:
odlet z Istanbulu do Prahy.

Fotogalerie