Krásy turecké Kappadokie s pěší turistikou 2023 **+

Dejte vědět svým přátelům:

od 37 990 Kč

PopisUbytování:

Doprava - Turecko – Kappadokie s pěší turistikou – odlet bude upřesněn cca 14 dní před zájezdem. Let bude zajištěn společností Turkish Airlines na trase Praha – Istanbul – Nevşehir a zpět v ekonomické třídě.CK si vyhrazuje právo změnit leteckou společnost dle aktuální situace.Místní doprava bude zajištěna dle počtu přihlášených klientů: minibusem nebo midibusem. Po dohodě s místním průvodcem bude k dispozici voda po celou dobu zájezdu, cena za neomezené množství vody během 2. - 8. dne zájezdu bude upřesněna v pokynech k odletu.

Pojištění - zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 Sb. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696•pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč•pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč•úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)•poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč•pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Program:

1.den
1. den: odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, ubytování

2.den
2. den: krajina Kappadokie,, turistika několika údolími v ZELVE, kde společně koexistovali křesťané a muslimové, údolí Pasabag a Devrent s hřibovitými skalními útvary, k večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (podle počasí uskutečníme jiný den).

3.den
3. den: GÖREME (UNESCO), jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, sopečné tufy vymodelované dešťovou vodou v pohádkový barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů s freskovou výzdobou, cesta „malým údolím lásky“ s krásnými věžovitými útvary, výstup na vyhlídku nad údolím Göreme, turistika do údolí Zemi, ticho a klid, tufové útvary, holubníky i skryté skalní kostely, Göreme Open Air Museum s kostely s nádhernými freskami (UNESCO)

4.den
4. den: turistika v jednom z nejkrásnějších údolí Kappadokie Çat Valley, množství holubníků, vytesaných do kolmých tufových skal, rozsáhlý komplex skalního města Aҫiksaray se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor, freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU, podzemní město KAYMAKLI, které mělo 8 podzemních pater, fotostop u kráterového jezera Nar, přejezd do GÜZELYURTU

5.den
5. den: turistika v kaňonu Ihlara se zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým úsekem kaňonu, skalní katedrála a skalní město Selime, GÜZELYURT, trosky romantického kláštera, malá podzemní města

6.den
6. den: skalní klášterní komplex s freskami Eski Gűműșler, údolí Soganli, jedno z nejmalebnějších míst, mimo obvyklé turistické trasy, kláštery i malebné skalní útvary

7.den
7. den: průchod Údolím lásky (Love Valley) na okraj Uçhisaru, UÇHISAR, pevnost, průchod skalním městem, výhledy na údolí Göreme, nákupy suvenýrů, Pigeon Valley (Údolí holubníků), Göreme, kostelíky a skalní věže, večerní vyhlídka nad Göreme, západ slunce (podle počasí možný již některý den dříve)

8.den
8. den: turistika údolími v oblasti Red Valley a to částí označovanou jako ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobo, výstup do svahů tabulové hory Ak Dag, stará vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a částí obrovského kostela sv. Jana, procházka Rose Valley s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi, posezení u čaje, průchod částí Meskendir Valley a Red Valleyického kláštera, malá podzemní města

9.den
9. den: odlet přes Istanbul zpět do ČR CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních dopravních podmínek.

Fotogalerie