Istanbul ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 22 990 Kč

Popis

Pohodový zájezd po historických, náboženských a moderních zajímavostech Istanbulu v doprovodu turkoložky Mgr. Kateřiny Aydin, Ph.D.

Poloha:

Dle programu


Ubytování:

Vybaveni - Dle programu

Program:

1. den
11. 2. neděle – setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla ve 12:15 hod., odlet do Istanbulu v 15:10 hod., přílet do Istanbulu v 19:55 hod., přesun na hotel v Istanbulu, ubytování na hotelu, nocleh.

2. den
12. 2. pondělí – snídaně, procházka po hypodromu a kolem památek na byzantskou Konstantinopol (Hadí sloup, obelisky); Hagia Sofia, největší křesťanský chrám starověkého světa; návštěva paláce Topkapi, po několik staletí hlavní rezidence tureckých sultánů s jeho paláci, nádvořími a proslulým harémem, návrat na hotel, nocleh.

3. den
13. 2. úterý – snídaně, návštěva Modré mešity proslulé svou keramickou výzdobou; Muzeum mozaik – nádherné mozaiky dochované z původního paláce byzantských císařů, Yerebatanská cisterna – úchvatný prostor starověké cisterny, který ve svém románu proslavil Dan Brown; Velký bazar – od 16. století obchodní centrum Istanbulu a největší trh Orientu, návrat na hotel, nocleh.

4. den
14. 2. středa – snídaně, procházka kolem konstantinopolských hradeb, které skoro 1000 let dokázaly zadržet nepřátele, mešita Eyüp Sultan, místo posledního odpočinku Abu Ayyuba al-Ansarího, Sulejmánie – jeden z nejlepších projektů Mimara Sinana postavený pro Sulejmána I. Nádherného; Egyptský bazar – nejlepší místo v Istanbulu pro nákup koření a sladkostí, návrat na hotel, nocleh.

5. den
15. 2. čtvrtek – snídaně, projížďka lodí po zátoce Zlatý roh a bosporskou úžinou, z lodi můžeme obdivovat úchvatné pohledy na město rozložené na dvou kontinentech kolem Bosporu; náměstí Taksim je centrem moderního Istanbulu a místem demonstrací či společenských událostí, ulice Istiklal Cadesi je hlavní tepnou čtvrtě Galata a hlavní nákupní třídou města, Galatská věž je jedním ze symbolů města a její počátky sahají až do starověku, návrat na hotel, nocleh.

6. den
16. 2. pátek – snídaně, odpočinkový den, který můžete využít k nákupům nebo toulkám po městě; fakultativně je možný výlet na Princovy ostrovy, oblíbené výletní místo obyvatel Istanbulu, které mají díky absenci aut příjemnou venkovskou atmosféru, návrat na hotel, nocleh.

7. den
17. 2. sobota – snídaně, dopoledne ještě volný program k posledním nákupům, procházka v okolí historického centra, odjezd na letiště cca ve 13:15 hod., odlet z Istanbulu v 17:35 hod. a přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 18:15 hod.

Mapa

Fotogalerie