Istanbul - prodloužený víkend ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 690 Kč

PopisUbytování:

Program zájezdu - 1. den: Odlet z Prahy do Istanbulu, města na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěké křižovatce obchodních cest mez Evropou a Asií, po příletu transfer z letiště do metropole a okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, výlet lodí po Bosporu s krásnými výhledy na evropskou i asijskou část města lemované mešitami a paláci osmanských sultánů. Odjezd na hotel, ubytování, fakultativně večeře. 2. den: Po snídani pěší prohlídka centra města s průvodcem, historická čtvrť města Sultanahmet, prohlídka úchvatného byzantského kostela Hagia Sophia – „Chrám Boží moudrosti“ s nádhernými byzantskými mozaikami, postavená byzantským císařem Justiniánem kolem roku 532 jako největší a nejmonumentálnější stavba tehdejšího světa, později přestavěna na mešitu a dnes sloužící jako muzeum. Poté návštěva jedné z hlavních ozdob města, dechberoucí mešity sultána Ahmeda přezdívané kvůli barvě obložení modrozelenými dlaždicemi jejího interiéru jako Modrá mešita. Poté cesta na náměstí Hipodrome - bývalé centrum správní a politické činnosti Konstantinopole s obeliskem z Egypta, Hadím sloupem z Delf a fontánou Willhelma II., poté individuální volno nebo pěší prohlídka města s průvodcem, palác Dolmabahce - sídlo tureckých sultánů. Jedná se o velký komplex paláců, pavilonů, mešit, fontán a nádvoří. Poté Galatská věž nebo též Kristova věž postavena v roce 1348, je vysoká bezmála 70 m a nabízí krásný výhled na celý Istanbul a na Bospor. Odjezd na hotel, ubytování, fakultativně večeře.3. den: Po snídani pěší prohlídka města s průvodcem, monumentální palác Topkapi – rezidence osmanských sultánů, centrum vlády osmanské říše a dnes rozsáhlé muzeum s mnoha sbírkami. Dále návštěva vyhlášeného Egyptského bazaru zvaného též Bazar koření s pravou orientální atmosférou, kde se střídají stánky s kořením a tureckými cukrovinkami. Poté návštěva Velkého bazaru, jednoho z největších komplexů tržnic na světě. Individuální volno nebo pěší prohlídka města s průvodcem - Besiktas market - skvělý trh s místními potravinami. Poté mešita sultána Suleymana - původně nejdůležitější a hlavní mešita Istanbulu. Odjezd na hotel, ubytování a fakultativně večeře.4. den: Po snídani volno k individuálnímu programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje - • leteckou přepravu Praha-Istanbul-Praha včetně tax a příplatků • 3 noclehy se snídaní v hotelu*** v pokojích s příslušenstvím • transfery z/ na letiště • služby průvodce • lodní výlet po Bosporu • místní taxy • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace - Informace: Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 1.990,- Kč • 3 večeře v restauraci (bez nápojů) 2.190,- Kč • 2 obědy v průběhu programu (2. a 3. den) 990,- Kč Informace: Změna programu vyhrazena.Minimální počet účastníků k realizaci zájezdu je 15 osob. Cena nezahrnuje: - vstupy do památkových objektů- přepravu MHD- spropitné 5,- EUR/osobu/den

Fotogalerie