To nejlepší z Tanzánie a Zanzibar 

Dejte vědět svým přátelům:

od 112 470 Kč

Popis

NEJLEPŠÍ SAFARI SVĚTA A ODPOČINEK NA ZANZIBARU
Tanzanie – země s fantastickou přírodou. Velká příkopová propadlina – Východoafrický příkop plný jezer představuje vhodné podmínky pro spousty zvěře a tak zde můžete absolvovat fantastické safari v místních nejbohatších národních parcích. Své dojmy si pak můžete zažít na plážích voňavého ostrova koření Zanzibaru.


Ubytování:

- hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program:

1. den
Odlet z Prahy, let do Afriky s přestupem.

2. den
Přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro international Airport, transfer na nocleh do Karibu Heritage House, volno, nocleh (oběd a večeře nezahrnuty).

3. den
NP Tarangire. Snídaně, poté odjezd do NP Tarangire – prvního z kouzelných národních parků. Celodenní safari za zážitky s místní zvěří. Stáda ladných antilop a velká pětka. Picknickový oběd. Večeře a nocleh v Safari Lodge.

4. den
Kráter Ngoro Ngoro. Snídaně v Lodge. Dopolední půldenní (5 hodin) safari v kráteru Ngoro Ngoro. Kráter Ngoro Ngoro je kaldera o rozloze cca 8.000 km2. Byla zformována propadem vulkánu po silném výbuchu sopky, původně vysoké jako Kilimanjaro. Sestup na dno tohoto propadlého obrovského vulkánu s unikátním ekosystémem, kde najdeme savanu, sodná jezírka, bažiny i les. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Žije zde mnoho druhů afrických savců (např. i ohrožení nosorožci černí) a je také jedním z posledních míst na Zemi, kde můžete vidět kompletní „velkou pětku“ = buvola, slona, levharta, lva a nosorožce. Picknickový oběd. Odpoledne přejezd africkou krajinou k jezeru Ndutu. Večeře a nocleh.

5. den
Jezero Ndutu. Snídaně v Campu. Celodenní safari v parku, od prosince do května jsou ohromná stáda právě především v oblasti jezera Ndutu. Všechna jídla a nocleh v Campu.

6. den
Centrální NP Serengeti. Snídaně v Campu. Přejezd krásnou africkou přírodou do centrálního NP Serengeti. Serengeti je největším a nejznámějším národním parkem Tanzánie. Budete si zde připadat jako v ráji – okouzlí vás jeho nekonečné pláně, na kterých se pasou statisíce kusů zvěře – nedozírná stáda pakoňů, antilop, zeber a loví zde lvi, gepardi, leopardi a hyeny. Budete účastni fantastického fenoménu stěhování stád za pastvinami. Safari a picknickový oběd cestou. Sledování některých z „velké pětky“. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Transfer k letové dráze Seronera na let na Zanzibar přes Arushu (11:30 - 14:15). Přílet na mezinárodní letiště na Zanzibar. Zanzibar je kouzelný ostrov v Indickém oceánu proslavený sněhově bílými plážemi, nádhernou přírodou a voňavým kořením, především hřebíčkem. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh.

8. den
Odpočinek na pláži a u bazénu. Snídaně a večeře v hotelu.

9. den
Odpočinek na pláži a u bazénu. Snídaně a večeře v hotelu. Možnost fakultativního výletu, např. potápění, nebo výlet za kořením ostrova – návštěva farmy na pěstování koření a návštěva staré části města Zanzibar (Stone Town) – v minulosti centra obchodu s otroky.

10. den
Odpočinek na pláži a u bazénu. Snídaně a večeře v hotelu.

11. den
Snídaně v hotelu. Odpočinek na pláži. Transfer na Zanzibar International Airport a odlet dle letového řádu.

12. den
Přílet do Prahy.

Fotogalerie