Tanzánie - Pohodový Zanzibar s výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 52 990 Kč

Popis


Poloha:

V nezávislé Tanzánii tvoří nejpočetnější etnikum bantuské kmeny, dále Masajové, Svahilci a Arabové. Živí se především zemědělstvím, pěstováním kávy a bavlny. V Tanzánii je nejvyšší hora Afriky - sněhem pokrytý vrchol Kilimandžára (5895 m). Centrální vrchovinu odděluje tektonický zlom od údolních oblastí mezi Viktoriiným jezerem a jezerem Tanganjika.

Program:

1. - 2.den:
Odlet z Vídně (z Prahy za příplatek +6 000,- Kč), přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování u pláže, dle letového řádu ještě první procházka po bělostných plážích.

3. den:
Odpočinek u moře, šnorchlování, krátká procházka po okolí,pěšky k Baraka Natural Aquarium, možnost plavání se želvami,

4. den:
Celodenní výlet do pralesa JOZANI FOREST, který je domovem pozoruhodné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mimo jiné MANGROVY. Na cestě zpět navštívíme jednu ze zdejších zahrad s kořením SPICE GARDEN, kde se přesvědčíme, že Zanzibar je právem nazýván "Ostrov koření". Návrat na ubytování.

5. den:
Fakultativní výlet lodí přes severní cíp ostrova až na západně položený malebný ostrůvek MNEMBA ISLAND. Zájemci si mohou cestou zaplavat s DELFÍNY, všichni pak jistě ocení šnorchlování u nádherného korálového útesu. Možnost koupání nedaleko ostrůvků vybíhajících nad hladinu pouze při odlivu. Návrat na východní pobřeží a po zbytek dne odpočinek na pláži.

6. den:
Celodenní volno s koupáním v Indickém oceánu. Fakultativně výlet lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv.

7. den:
Celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Návrat na ubytování.

8. den:
Celodenní odpočinek na plážích, nákupy suvenýrů či procházka po odlivové pláži, kde uvidíme mimo jiné i několik hvězdic apod.

9. den:
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Vídně (Prahy).

10. den:
přílet do Vídně (Prahy).

Fotogalerie