To nejlepší ze Švýcarska ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 9 390 Kč

Popis

Velmi oblíbený zájezd se opravdu drží hesla "To nejlepší ze Švýcarska" – nechybí zde nic, co by neměl žádný návštěvník této země vynechat: jízda lanovkou a  nejrozšířenějším švýcarským veřejným dopravním prostředkem – vlakem, návštěva čokoládovny a sýrárny, jedno z  nejkrásnějších švýcarských měst – malebný Luzern. A zejména skutečnost, že navštívíme dvě nejvyhlášenější horské oblasti na světě – Jungfrau a oblast Matterhornu. Zájezd je koncipován jako poznávací v kombinaci s lehkou až středně náročnou turistikou. U všech pěších túr máme připraveno více variant, jak pro náročnější turisty, tak odpočinkové trasy vhodné i pro seniory.


Ubytování:

Ubytování - Ubytování: 2x v 3* hotelu Elite v Täschi a 2x  v 3* hotelu Central Residence & Spa v Leysin (v tomto hotelu je k dispozici relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou a párou). Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností 1 přistýlky.

Program:

1. den,
odjezd večer z ČR, noční přejezd přes Německo do Švýcarska

2. den,
ráno příjezd do oblasti Lucernu, do Alpnachstadu na břehu jezera Vierwaldstättersee; ráno vystoupáme nejstrmější zubačkou na světě z r. 1889 (místy je sklon až 48 %) na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.) s nádhernými pohledy na Centrální a Bernské Alpy. Na vrcholu absolvujeme nenáročné turistické trasy (cca 1-2 hodinové). Zpět do údolí z vrcholu hory Pilatus se můžeme dostat trojím způsobem: a)    lanovkami do Kriens u Lucernu a městskou dopravou do centra města, b)    pěšky cca 2,5 hodiny do Alpnachstadu (na břehu jezera Vierwaldstättersee), c)    zubačkou zpět do Alpnachstadu a odsud vlakem nebo lodí do centra Lucernu. V odpoledních hodinách procházka s průvodcem romantickým Lucernem, který leží na řece Reuss. Uvidíte nejslavnější památku města – dřevěný most s kaplí Kappellbrücke (200 m dlouhý most ze 14. stol.), Spreuerbrücke (Most vetešníků), rozsáhlé hradby s devíti věžemi ze 14. století, katedrálu sv. Legera, Jezuitský kostel a radnici. Navečer přejezd na ubytování ve Wilderswilu u Interlakenu.

3. den,
po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat: a) do Grindelwaldu vlakem b) pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny c) do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny Odjezd autobusem z Grindelwaldu do Wilderswilu.

4. den,
ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - exkurze v čokoládovně Schuh s ukázkou ruční výroby a ochutnávkou nejjemnější švýcarské čokolády, možnost nákupu čokoládových pralinek (vstup 15 CHF zahrnuje výklad a ukázky výroby, ochutnávku čokolády a dárek), nákupy v Interlakenu

5. den,
ráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4.477 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky: a) budeme pokračovat vlakem z Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n.m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalmu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod) c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum, hřbitov obětí velehor) d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy. Večer odjezd do ČR s noč

6. den,
příjezd do České republiky v poledních hodinách

Mapa

Fotogalerie