Švýcarsko: Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero 

Dejte vědět svým přátelům:

od 12 990 Kč

Popis

Na tomto zájezdu na Vás čekají krásné horské túry, fantastické výhledy, propracovaná síť lanovek, zubaček a vlaků i něžná alpská květena. Zavítáte do francouzského Chamonix, mekky horolezců a vyznavačů extrémního lyžování, svezete se panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express a mnoho dalšího.


Ubytování:

Ubytování - Hotel Schönbühl s venkovním bazénem ve Wilderswilu, 4 km od Interlakenu. Od hotelu je překrásný výhled na okolní horské panorama. Dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, větší tří- až šestilůžkové pokoje mají pěkné společné sociální zařízení na patře (ve čtyřlůžkovém pokoji lze ubytovat samostatně i 2 nebo 3 osoby).

Vybavení - bazén venkovní

Program:

1. den,
odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes SRN do Švýcarska

2. den,
ráno přijedeme do oblasti nejdelšího alpského ledovce Aletsch, jehož délka činí více než 23 km;  a) lehčí varianta: lanovkou pojedeme z Fiesch do Fiescheralp 2.212 m, příjemnou cestou bez velkého výškového převýšení přes Bettmeralp 1.982 m na Riederalmitte 1.905 m (12,4 km, cca 3,5 hodiny pěšky), z Riederalp (1.925 m n. m.), kde se nachází nejvýše položené golfové hřiště ve Švýcarsku, lanovkou do údolí do vesničky Mörel. b) těžší varianta: z vesničky Mörel se necháme vyvézt lanovkou na Riederalp (1.925 m n. m.), kde započneme naši túru (cca 5-6 hodin): půjdeme přes Riederfurku (2.060 m n. m.), kde se nachází romantická historická Villa Cassel, cestou spatříme jezero Grünsee a poté sestoupáme hlubokým lesem do výšky 1.605 m n. m. Přejdeme přes 124 m dlouhý lanový most, který překlenuje údolí říčky Massy, a přes Gletschertor, odkud se nám naskytne fascinující pohled na Aletschský ledovec, dojdeme na Belalp (2.120 m n. m.). Poté nás lanovka sveze do městečka Blatten. Po skončení turistického pochodu se vydáme autobusem do Saas Grund, kde se ubytujeme, večeře

3. den,
po snídani časně ráno (v 6:30) se vydáme autobusem do  Täsche a vlakem z Täsche do Zermattu, kde si budete moci vybrat z několika variant lehké polodenní nebo celodenní turistiky pod majestátným Matterhornem (4.478 m n. m.): a) zubačkou na Gornergrat  (3.089 m n. m.), odtud pěšky na Riffelsee – cestou Marka Twaina z Riffelbergu (2.582 m n. m.) na Riffelalp (2.211 m n. m.) a dále můžete pokračovat pěšky poměrně náročným klesáním až do Zermattu – ve spodní části cesty se nachází soutěska a naučná botanická stezka Ricola Kräutergarten (www.ricola.ch). Trasu si lze zkrátit z Riffelbergu vlakem nebo lanovkou do Zermattu b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále lanovkou na Blauherd (2.571 m n. m.); naučná botanická stezka Blauherd (2.571 m n. m.) – Tufteren (2.215 m n. m.) – Sunnega (2.288 m n. m.); pro náročné turisty možnost výšlapu až na Rothorn (3.200 m n. m.) ev. cestou pěti jezer do stanice Riffelalp a dále vlakem do Zermattu průvodce bude provázet vždy nejpočetnější skupinu, návrat na ubytování v Saas Grund

4. den,
odjezd do Saas Fee; výjezd lanovkou na Feldskinn 2.989 m a alpským metrem (v ceně zájezdu) až do výše 3.456 m na Mittelallalin, nejvýše položená otočná restaurace (fantastické výhledy až k Bernským Alpám), prohlídka ledového muzea, sjezd metrem do Feldskinnu, ledovcová túra k chatě Britanniahütte (3.030 m), od  chaty je nádherný pohled na přehradu Mattmark a průsmyk Monte Moro; potom sestup k horní stanici lanovky Plattjen (2.570 m), ev. návrat metrem do Saas Fee (volno), návrat do Saas Grund

5. den,
odjezd časné ráno do Martigny odkud do Le Chatelard pojedeme panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express a dále busem do Chamonix - mekky horolezců a extrémního lyžování. Cestou si vychutnáme pohledy na rozsáhlé ledovce a masiv nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4.807 m n. m.). Potom můžete buď vyjet lanovkou na Aiguille du Midi (3.842 m n. m.), odkud se naskýtá nejlepší výhled na Mt. Blanc, nebo můžete pokračovatpřes Planpraz (1.999 m n. m.) lanovkou na Brévent (2.525 m n. m.), který se nachází na protilehlém úbočí Mont Blancu a Aiguille du Midi (doporučujeme). Přejezd na ubytování do Leysin.

6. den,
ráno po snídani vystoupáme lanovkou na horu La Bernause (2.048 m n. m.), kde se můžeme občerstvit v otáčivé restauraci Kuklos, z níž se nám naskytne úchvatný panoramatický pohled od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blancu. Poté sejdeme k jezírku Lac d´Ai (1.852 m n. m.), od kterého budeme pokračovat do sedla pod skalní věží Tour d´Ai, sestoupíme k jezeru Lac de Mayen a zpět do Leysin na ubytování. Zájemci mohou navštívit botanickou zahradu Gentiana, která se rozkládá nad Leysinem.

7. den,
ráno po snídani sjedeme z Leysin do Montreux u Ženevského jezera, vlakem se dostaneme na vrchol hory Rochers de Naye (2.042 m n. m.), kde se necháme okouzlit výhledy na francouzské Alpy a Ženevské jezero. Následuje prohlídka botanické zahrady La Rambertia a zoologické zahrady svišťů "Sviští ráj", kde žije 14 druhů svišťů ze všech částí světa. Z Montreaux pak půjdeme po pobřežní promenádě k hradu Chillon (4 km). Poté se zastavíme pod romantickým hradem Gruyére, kde zavítáme do stejnojmenné sýrárny. Zde nahlédneme pod pokličku výrobě tradičního sýra Gruyére. Poté odjezd přes SRN do ČR.

8. den,
příjezd do ČR v nočních nebo ranních hodinách

Mapa

Fotogalerie