Horskými vlaky po Švýcarsku 

Dejte vědět svým přátelům:

od 9 990 Kč

Popis

Tento velice pěkný a oblíbený program je již stálicí v naší nabídce. Z horských vlaků se Vám naskytnou překrásné a neotřelé výhledy na okolní alpská panoramata. To vše ve spojení se švýcarskou precizností a komfortem ve Vás jistě zanechá nezapomenutelné zážitky.


Ubytování:

Ubytování - Hotel Schönbühl s venkovním bazénem ve Wilderswilu, 4 km od Interlakenu. Od hotelu je překrásný výhled na okolní horské panorama. Dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje mají vlastní sociální zařízení, větší tří- až šestilůžkové pokoje mají pěkné společné sociální zařízení na patře (ve čtyřlůžkovém pokoji lze ubytovat samostatně i 2 nebo 3 osoby).

Vybavení - bazén venkovní

Program:

1. den,
odjezd navečer z Prahy přes České Budějovice, noční přejezd Rakouskem a Švýcarskem

2. den,
ráno železnicí z Tirana v Itálii (450 m n. m.) do Svatého Mořice (1.775 m n. m.) - z Tirana železnice na pouhých 38,4 km překonává převýšení 1.824 m - stoupá až do výšky 2.253 m n. m. k Ospizio Bernina - průsmyk Bernina. Během cesty uvidíte kruhový viadukt v Brusio, Lago Bianco (Bílé jezero), Potschiavo, viadukt Alp Grüm, Bernina Pass 2.328 m n.m., ledovce Bernina. Poté nás čeká dvouhodinová pěší procházka k ledovci Morteratsch a prohlídka Sv. Mořice (procházka k jezeru). Odpoledne pojedeme železnicí ze Sv. Mořice do Bergünu. Cestou se nám naskytnou jedinečné výhledy pod průsmykem Albulapass. (Tento úsek železnice byl v roce 2008 přijat do kulturního dědictví UNESCO). Zájemci mohou vystoupit v Predu a do Bergünu pokračovat po naučné stezce (1,5 hod. z kopce).  V Bergünu doporučujeme návštěvu muzea s expozicí modelu místní železnice v měřítku 1:87. Poté pojedeme vlakem na ubytování do Tiefencastelu.(hotel Albula/Julier)  

3. den,
po snídani odjezd k nejčastěji fotografovanému železničnímu viaduktu ve Švýcarsku – Landwasserviadukt, most přes řeku Landwasser (65 m vysoký a 136 m dlouhý), dále budeme pokračovat k viaduktu Solis (přehrada), projedeme kolem barokního kláštera Disentis a přes Sedrun (bývalé staveniště Gotthardského železničního, 57 km dlouhého tunelu, jehož ražení bylo dokončeno v  říjnu 2010. Jedná se o nejdelší tunel na světě). Vlakem pojedeme z Oberalppass 2.033 m n. m. do Andermattu, prohlídka městečka. Cesta dále povede do Realpu, odkud budeme stoupat do průsmyku Furka 2.163 m n. m., bude následovat sjezd do Gletsche, v  těsné blízkosti Rhonského ledovce Rhonegletscher (zastávka na ledovci), velkým zážitkem pro příznivce železnic bude fakultativně jízda parním vlakem Furkadampfbahn (souběžně s  autobusem) z  Realp přes průsmysk Furka do Gletsche (www.furka-bergstrecke.ch), dále autobusem cesta rhonským údolím, ubytování v Täschi (hotel Elite)

4. den,
ráno odjezd vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu (4.478 m n. m.), 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m. Z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky: a) budeme pokračovat vlakem z  Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n. m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalpu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod) c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum alpinismu) d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy. Popř. individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum alpinismu, event. bylinková zahrada Ricola Kräutergarten), vlakem Zermatt

5. den,
po snídani odjezd do Luzernu přes průsmyk Grimsel (zastávka ve svištím parku), Luzern - prohlídka města na břehu řeky Reuss, projdeme se podél jezera Vierwaldstätter See s pohledem na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.). Nejslavnější památkou města je dřevěný most s kapličkami Kappellbrücke. Dále bude následovat plavba po jezeře Vierwaldstättersee do Weggis, odtud lanovkou na Kaltbad a pokračování ozubnicovou železnicí (nejstarší na světě) na vrchol Rigi (1.798 m n.m.), turistika na vrcholu Rigi, navečer sjezd k Vierwaldstätterskému jezeru železnicí (možnost návštěvy lázní Kaltbad), event. koupání v jezeře ve Vitznau. Souběžně s odpoledním  programem  individuálně v Luzernu možnost návštěvy Dopravního muzea Švýcarska. Večer odjezd do ČR.

6. den,
příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Mapa

Fotogalerie