Španělsko, Andorra - Úchvatné národní parky španělských Pyrenejí 

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 990 Kč

Popis


Poloha:

Španělsko spolu s Portugalskem představuje jihozápadní výspu Evropy. Španělsko zaujímá cca 85 % Pyrenejského poloostrova. Na jižním výběžku Španělska leží stará britská vojenská základna přístav Gibraltar. Součástí Španělska jsou také Kanárské ostrovy v Atlantiku, Baleáry ve Středozemním moři a městské enklávy Ceuta a Melilla na marockém středomořském pobřeží. Většinu ze své kdysi gigantické koloniální říše Španělsko ztratilo již před dvěma sty lety, dodnes však udržuje přátelské vztahy s Latinskou Amerikou, na jejíž kultuře, jazyku a mentalitě se nesmazatelně podepsalo. Španělsko bylo po staletí izolováno od zbytku Evropy, orientováno spíše do zámoří, později se uzavřelo samo do sebe, ve středověku díky maurské nadvládě, v moderní době vinou nedemokratických politických zřízení. Dnes se sice Španělsko otevírá světu, na jeho proslulé pláže proudí miliony turistů, vnitrozemí však stále zůstává pro mnohé tajemnou a nepoznanou fascinující sluncem sužovanou zemí, kde se mísí směsice středomořské kultury, přepjatého katolicismu a starých arabských kořenů.


Ubytování:

Ubytování: - 6x ubytování v hotelu.

Program:

1. den:
odjezd z ČR v ranních hodinách.

2. den:
TOULOUSE, označované též za červené město, radnice z 18. stol., bazilika sv. Severina je největším románským chrámem v Evropě (9ti hodinová pauza). Přejezd do Andorry, knížectví ležící v kruhovité kotlině obklopené hřebeny Pyrenejí mezi Francií a Španělskem.

3. den:
výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. ANDORRA LA VELLA - nejvýše položené hlavní město Evropy (1 080 m). Staré město je charakteristické starými kamennými ulicemi a domy.

4. den:
příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru Estany de Sant Maurici obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému vodopádu Salt de Ratera a poté k neméně nádhernému jezeru de Ratera.

5. den:
výlet do údolí VALL DE BOI v krásném NP d’Aigüestortes. Pěší výlet podél říčky Sant Nicolau k jezeru Llong. Kousek dále nad jezerem se otevřou úchvatné pohledy na rozeklané štíty západních vrcholů NP Sant Maurici. Cestou zpět podél krásných zelených meandrů průzračné vody říčky Sant Nicolau, které svojí fotogeničností získají srdce každého fotografa.

6. den:
výlet do oblasti VAL DE ARAN do jedinečné jezerní oblasti CIRC DE COLOMERS. Pěší výlet překrásnou horskou přírodou se spoustou jezer, jezírek a zurčících potoků od jezera Major de Colomers a jezera Mort. Na závěr dne městečko VIELHA - živé turistické centrum oblasti. Fotogenická řeka, která protéká přímo kamenným centrem.

7. den:
výlet do národního parku MALADETA do závěru údolí VAL DE BENÁS. Dále pěší výlet podél říčky Rio Ésera. Na závěr doliny říčka vytvořila úchvatný kaňon a kaskády D’AIGUALLUT. Nádherná závěrečná planina se spoustou zátočin průzračných horských bystřin pod impozantní kulisou ledovce nejvyšší hory Pyrenejí Pico de Aneto. Cestou zpět zastávka v městečku BENASQUE. Turistické centrum oblasti, kamenné domy a uličky.

8. den:
delší přejezd do NP ORDESA (UNESCO). Výlet mezi ohromné strmé stěny kaňonu ve VALLE DE ORDESA podél říčky Rio Arazas až k nádherným vodopádům a stupňovitým kaskádám, které říčka tvoří v zadní části doliny. Na závěr doliny tvoří vysoké hory cirku s říčkou Arazas a horskou vegetací nezapomenutelné pohledy. Městečko TORLA, kde místní pevnost tvoří působivé záběry s ohromnou skalní branou začátku kaňonu Ordesa. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

9. den:
příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Fotogalerie