Španělsko - Andalusie, památky UNESCO letecky ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 24 990 Kč

Popis


Poloha:

Od dob, kdy ovládli Pyrenejský poloostrov Římané, se do dějin Španělska zapsali nesmazatelně Berbeři a Arabové ze severní Afriky, jejichž kultura a vzdělanost převyšovala většinu soudobých evropských států. Maurové vystavěli krásné budovy v Córdobě, Granadě a Seville. Postupně tu také vznikaly křesťanské státečky - León, Kastilie, Aragon, a Portugalsko. Tyto státní celky se postupně zapojily do reconquisty, kdy byl córdobský chalífát postupně dobýván křesťany. Sňatkem Isabely Kastilské a Ferdinanda II. Aragonského r.1469 bylo založeno španělské království. Objevení Ameriky přineslo Španělsku velké bohatství, které však padlo na přepychový život panovnického dvora a především na nákladné válčení. Španělsko postupně ztratilo své hospodářské a politické postavení v Evropě. V letech1939 až 1975 vládl Španělsku diktátor Francisco Franco a od jeho smrti zde vládne král Juan Carlos s podporou vlády jako demokrat. Nyní je Španělsko díky kulturnímu dědictví, nádherné přírodě a krásným plážím turisticky vyhledávané, stejně tak i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři, které mu patří.


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v hotelu (2x u Antequery, 1x na předměstí Sevilly a 4x v pěkném hotelu v přímořském letovisku Torremolinos - 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením, hotel v Torremolinos má venkovní bazén). Torremolinos je atraktivní a turisty vyhledávané letovisko na Costa del Sol, moderní architektura hotelů, restaurací a barů ve čtvrti Torre podle středověkých mlýnů s širokými možnostmi noční zábavy. Podél celého pobřeží vede krásná pěší promenáda, která spojuje Torremolinos se sousední Benalmadenou. Turistika je zde díky báječným klimatickým podmínkám téměř celoroční.

Program:

1. den:
odlet v podvečer do Španělska: Praha-Malaga, transfer do hotelu pozdě večer.

2. den:
výlet do pohoří Torcal: ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, turistika v přírodním parku El Torcal (UNESCO) - vápencové skály a probouzející se jarní květena a orchideje nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování růžových plameňáků u Laguny Fuente de Piedra, návrat a večeře.

3. den:
olivová a mandloňová cesta přes NP Fuente de Piedra (sušenky « mantecados ») do « perly Andalusie » SEVILLY - UNESCO, kdysi nejbohatší město Španělska, katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emírů, zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, atmosféra obchodních uliček, zahrady Maria Luisa, moderní čtvrť výstaviště, ubytování u Sevilly, večeře.

4. den:
cesta podél NP Doňana, JEREZ DE LA FRONTERA, město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa Maria, CÁDIZ, katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz, variantně dle počasí a polit. situace návštěva GIBRALTARU, britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol (38 €), vyhlídka na Afriku, kolonie opic makaků, ubytování na pobřeží Costa del Sol v Torremolinos, večeře.

5. den:
cesta pohořím Serrania de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vín nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček « pueblos blancos », nahlédnete do geologického divu Andalusie propasti Garganta del Chorro, krásná turistika v okolí 4 km, ev. koupání na Costa del Sol, návrat na ubytování po večeři možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 € s nápojem).

6. den:
fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, návštěva dolmenu Dolmen de Menga - UNESCO (národní kulturní památka), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla, možnost nákupu specialit a vína, CÓRDOBA - UNESCO, maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita (mešita přestavěná na katedrálu), kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na « Slavnost pátií », rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky a variantně pohoda u moře i bazénu v TORREMOLINOS a procházka podél pobřeží nebo individuálně vlakem do BENALMADENY (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami) nebo vlakem do MALAGY (historické centrum, Picasso), na podzim můžete zažít svátky Feria de San Miguel, návrat a večeře.

7. den:
celodenní výlet do města GRANADA - UNESCO, jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife - UNESCO, jedinečná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu a maurská historie, cesta krajem bílých horských vesniček « Las Alpujarras », Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada, večeře.

8. den:
po pobřeží Costa del Sol na «Balkón Evropy» a za bílými vesničkami, FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty), místní trhy a turistika v kaňonu nebo k maurské zřícenině s překvapivými výhledy, NERJA na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cuevas de Nerja, nazývaná «přírodní katedrála Andalusie », vyhlášené pochoutky tapas, MALAGA, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa, hrad Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.

9. den:
přílet do ČR k ránu.

Náročnost programu
Orientační ceny vstupnéhoRONDA : aréna 8 €GRANADA : katedrála 4 €, královská kaple 4 €, Alhambra (možné jen s rezervačním poplatkem) 25 €CORDOBA : Alcázar 4,50 €, mešita 10 €SEVILLA : katedrála a věž Giralda 9 €, Alcázar 9,50 €CÁDIZ : katedrála 4 €NERJA : jeskyně 10 €ANTEQUERA : katedrála 3 €, pevnost 3 €MÁLAGA : katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 €Flamenko 30€ včetně nápoje, vystoupení na 2 hUpozornění: ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální. Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 38 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě.U fakultativního výletu je v ceně příplatku jen doprava tam a zpět, případné vstupné se platí individuálně.Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem (a velmi doporučujeme) hlásili předem.

Fotogalerie